Přejít na výpis diskuzí

Václav Marhoul

OSOBNOST 31.12.2006 
21 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Proč mně přijde, že čím víc je člověk z Prahy, tím větší má ponorkovou nemoc vůči vlastnímu národu? Mimochodem psycholog vyvrátil, že by odmítání migrantů byla xenofobie.
 • poslouchal jsem tě v televizi.ty jsi také jeden z těch blbů z pražské kavárny
 • Pan Marhoul je klasická ukázka toho,že když jakékoliv fandovství,příslušnost,či členství k čemukoliv přeroste ve fanatismus,začne pak postrádat jakoukoliv logiku a rozum.Nikdo mu jeho lásku k Americe nevyčítá,je to jeho věc,ale jeho láska je už zmíněným fanatizmem.Rád se ohání demokracií a svobodou člověka ve všech směrech,sám ale tyto atributy vehementně popírá.Především tím,že když se někdo v této oblasti jen okrajem vyjádří jinak než on,či s ním nesouhlasí,okamžitě jeho sebevědomí přerůstá v nekontrolovatelnou aroganci a debata s ním je naprosto zbytečná.
  • Není fanatik,ale bezcharakterní "člověk" bez hodnot.Pro jakoukoliv společnost tito jedinci představují veliké nebezpečí.
   Něco jako Jidáš,ovšem pro všechny strany.I pro tu,jejíž píseň zrovna zpívá.Není problém píseň změnit kdykoliv se vítr otočí jiným směrem.
 • Sledoval jsem Váši diskuzi s Jiřím Dolejšem.Domnívám se,že jste agent KGB nebo Mosadu,že víte kolik voj.cvičení mělo rusko a s jakým cílem,ale ono to je jedno co plácáte, jelikož už se nedivím že Hitler dovedl zblbnout svými projevy miliony lidí.Vy by jste je dokázal zblnout jako Havel,který se dušoval ,nebudou žádní nezaměstnaní nebudou žádní žebráci a kam jsme dospěli?Musí se najít sponzoři a platit dětem obědy,aby nekoukali hladově na ty co na to mají.To je zřejmě Váš americký vzor.Vaše diskuse je jasná at plácám co plácám hlavně že plácám..Nejhorší na tom je že se nechají od Vás zblnout lidi,tak jako od Havla a pak to dopadne katastrofálně a hlavně se nepleťte do toho čemu nerozumíte.I když ve vašem případě nevím co by to mohlo být.
  Ladislav Čepelák
 • Profesně se pohybuji mezi duševně ochořelými a oči pana Marhoula vypovídají značnou míru fanatismu.
 • Váš článek v PL nechápu,co Vás k tomu vede? Rozpínavost Ruska? A co logika? Další nemyslící umělec na scéně? Děs!
 • Dobrý den, před časem jsem četl v LN, v příloze Orientace článek o polském antisemitismu, lépe řečeno o jeho mediální podobě. Byla tam také zmínka o tom, že Nabarvené ptáče je vylhaná kniha. Jerzy Kosinsi a jeho rodina přežili válku díky řadě Poláků, kteří riskovali smrt. Jerzyho otec se jim odvděčil tím, že hlavního ochránce poslal do vězení, po válce se stal významným komunistickým činitelem. Údajně sám Kosinski pod tlakem přizinal ,že si všechno vymyslel. Víte o tom?
 • Vážený pane režisére,

  díky za Vaše přesné vyjádření k volbám, které jsem si právě přečetla na Novinkách. Lépe bych to neřekla.
  Přeju Vám hodně zdraví a úspěchů.
 • Vážený pane Marhoule, co se týká filmu Tobruk, který jsem zhlédl na DVD(neboť na mě reklama již neúčinkuje), pochopil jsem Vaše militantní reakce, se kterými jsem měl již tu čest na Vašich proslovech před veřejností. Váš film je ubohost a nedá se srovnat s těmi lidskými filmy z komunistické éry, kde se na peníze nehledělo. Omlouvám se, ne komunistickými, ale socialistickými. Bohužel komunismus nás nezasáhnul. Píšu to pro případ, že budete blábolit o komunismu a bolševismu, jak máte naučeno ve frázích. Ctím na vás jedno jediné: že jste si vědom své malosti jako "režiséra" a touhy se zviditelnit (snad touha po penězích?). Nejde to na Vás nepoznat. Každý se učí být řemeslníkem. Ale až tovaryš nad mistra múže být velikánem. O obsazení Vašeho Tobruku nemohu diskutovat. Koneckonců film nebo politika se dělá s lidmi, které si nemůžeme vybírat. Ale Váš film je bohužel zcela propadák. Katastrofa. V Čechách(Československu) byla spousta velikánů. Jak herců, tak režisérů. Myslíte, že by Vám škodilo se od nich učit nebo alespoň něco málo pochytit? Myslíte, že zde hrají i charakterové vlastnosti roli? Chápu, že byste se chtěl v kvalitě alespoň Seqensovi rovnat, nicméně on by to dle mého za urážku musel považovat. V každém případě Váš film je jednoduchost sama a minimálně kýč. A nemám na Vás už žádnou otázku. Jsem jist, že by to bylo zbytečný. Jen doufám, že ani jediná koruna z mých koncesionářských poplatků nešla nazmar. Protože pak udělám vše pro to, aby takto vytažené peníze z nás koncesionářů byly vráceny zpět.
 • Žádost o pomoc

  Dobrý den, vážený pane Marhoule, dovoluji si obrátit se na Vás se žádostí o pomoc. Vím, že jste znalcem filmu a vojenského prostředí. Sdělte mi, prosím, na koho se obrátit ohledně informací týkajících se výroby filmu s vojenskou tématikou. Mám skromný nápad, ale skvělou originální předlohu. Jsem však úplně mimo obor-nevyznám se. Předem děkuji za případnou odpověď. S pozdravem P.K.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit