Přejít na výpis diskuzí

Věra Ferbasová

OSOBNOST 31.12.2006 
22 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den, bylo by možné se k práci nějak dostat a přečíst si ji? Děkuji. 

    Popřípadě prosím napište na e-mail radek.mezl@gmail.com. Děkuji

  • úžasná herečka, byla to moc krásna doba - všechny holky jako opravdické dámy a pánové gavalíři. Moc ráda koukám tyhle filmy a Věra byla opravdu krásná a výjimečná. *3*
  • Re: královna

    1. republiky. rakusko-uhorsko rozpad 11.11.1918. prvy film v ktorm ucinkovala je V tom domečku pod Emauzy (1933)
  • floridka

    Re: Re: Re: Re: Prosba

    na pankraci byla vězněna i Adina Mandlová
  • Re: divení...

    Někdo ji našel v její garsonce ležet mrtvou,žila sama a prý byla hodně důvěřivá
  • Ještě jedn film

    Je tu zapomenut film z roku 1938 Vandiny trampoty
  • tomivojtech

    diskuse.

    Byla to herečka co dodat hrála výborně.
  • Re: divení...

    Skřivánci na niti byli zakázaným filmem, tzv. trezorovým...tudíž byli natočeni za komunismu a ne v roce 1990! Natočil je pan režisér Menzel v roce 1969!Paní Věra je i v teplákách elegantní jako vždy:)
  • divení...

    Musím se divit nad jednou zvláštní skutečností a to jest, jak se na Hlavní stránce píše, že Věrka zemřela v srpnu 1976 a zároveň je ve Filmografii uveden jako poslední její film nějací Skřivánci na niti a ten, a to je to zvláštní, byl natočen v roce 1990 (14 let po její smrti). Tomu moc nerozumím, nemohl by někdo objasnit??
    Jinak Věrku mám moc moc ráda a moc by mě zajímalo, jak vlastně zemřela, to je hrozný jestli byla fakt vězněná někde v Mikulově. Doufám, že to je fáma... *9*
  • Re: Re: Re: Prosba

    Lída Baarová byla vězněna na Pankráci, v roce 1947 utekla do zahraničí.
    Napadla mě ještě paní Štěpničková, ale ta snad byla v Pardubicích.
  • Re: Neuvedený film

    rok 1936
  • Neuvedený film

    Neuvedený fil ve filmografii :

    Mravnost nade vše
  • Re: Re: Re: Prosba

    vězněná byla baarová. odseděla si 16 měsíců...
  • ,,Ferbaska"

    je to moje nejmilovanější herečka!!!!!!!!!Snažím se o ní získat co nejvíc materiálu. Nevíte někdo o nějaké knížce nebo článku na netu? Byla bych moc ráda kdybyste mi někdo písnuli! moc vám děkuju. Věrka by byla určitě ráda,kdyby viděla kolik fanoušků má,přestože je tolik let posmrti!
  • buginka002

    Věruška

    Ouuu to byla úžasná herečka prvorepublikového filmu:-) Hrozně ráda se na ni dívám a teď jsem četla i Knihu o ní a byla to velmi výrazná osobnost a za žádných okolností se nedala
  • Re: Re: Prosba

    Děkuji za informaci. V našen regionu se dlouhá léta udržuje "fáma?" o věznění herečky na Mušlově, ale kde byla věznice, ale podle oficionálních údajů pro mužské vězně. Vězněná je spojována se jménem Věry Ferbasové, někdy Nataši Golové. Pracovní tábor pro ženy byl blízko od Mikulova ve Valticích.Ženy zde internované pracovaly převážně v zemědělstí, tedy byly pozorovány místními obyvateli. Pozoruhodné je, že informaci mám jak od starého právníka, tak od pracovníka okresního archivu. Touto informací posouváte tradovaný názor do říše mýtů. Přesto, kdo ovlivnil vytvoření tohoto mýtu? O koho se mohlo jednat? Baarová?
  • Re: Prosba

    Věra Ferbasová nebyla vězněna,a - na rozdíl od Natašy Golové, které vězení hrozilo! Ta se proto odebrala do Terezína,kde se starala o nemocné vězně, kde také opravdu vážně onemocněla, a málem zemřela.....

    zdravím M.H. *4*
  • Prosba

    Dobrý den. Mám k vám prosbu. Píšeme se studenty historickou práci o věznici Na Mušlově(u Mikulova). V Mikulově se vypráví, že zde byla nějakou dobu v době totality(1949-1953?) vězněná Věra Ferbasová. Rádi bycho zjistili, zda je to mýtus, nebo zda je na tom něco pravdy. Kde se ta pravda dá ověřit. Za studenty děkuji. Alois Michálek
  • Stále je co objevovat

    Objevil jsem ji pro sebe během letošních vánočních svátků /Uličnice, Falešná kočička/. Neskutečný komediální talent, schopnost "burianovské" improvizace, prostě paráda!!!
  • to nej co muže být

    věruška byla ta nejlepší herečka jaká mohla být.mam jí moc ráda a rada koukam na jeji filmy.je to proste moje nej nej *14* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit