Přejít na výpis diskuzí

Vladimír Blucha

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
  2 příspěvky

Vladimír Blucha je krnovský historik, který napsal o historii Krnova nespočet článků a několik knih. Obdivuhodně činorodý, dnes již bývalý učitel a dlouholetý krnovský kronikář. Jeho zájem o historii jej přivedl k napsání mnoha článků i knih, kterými nám přiblížil dávné události a osobnosti z oblasti krnova. Narodil se 6. července 1931 v Mokrých Lazcích na Opavsku. Po válce, která zničila jeho domov, se přestěhoval s rodiči do Krnova. Studoval na zdejším gymnáziu a dalším studiem získal učitelskou aprobaci matematika – zeměpis. Až do října ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Cimbálová muzika v Krnově

  Již několik let mě trápí tvrzení,že první cimbálová muzika v Krnově byla utvořena kolem pana Zezuly.Skutečností je,že prvotiny cimbálové muziky se tradují do roku 1960,kdy se kolem učitele hudební školy pana Štěpána Kotka shromáždila skupina žáků hudební školy,kteří vytvořili první cimbálovou muziku v Krnově.Z této muziky pak pokračovali s panem Zezulou hudebníci Miroslav Rybář a bratři Jaroslav a Lubomír Vidličkovi.
  Uměleckým poradcem této muziky byl pan Jan Rokyta.Ten si taky,z této muziky,odvedl Miroslava Hlostu a Jiřího Crhu do cimbálové muziky Technik,kteří zde působí dodnes.O této prvotině cimbálové muziky je dobře informován tehdejší ředitel hudební školy pan Karel Dospiva.Mé informace jsou pravdivé,jelikož jsem byl jedním z členů této cimbálové muziky.
  • Vážený pane Baránku,

   právě pracuji na vzpomínkové knize na Štěpána Kotka. Vám příspěvek mě tím pádem samozřejmě zaujal. Bylo by možné získat na Vás kontakt?

   Předem moc děkuji, pokud to bude možné

   Josef Svoboda, Frádlant nad Ostravicí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit