Přejít na výpis diskuzí

Vladimír Škutina

OSOBNOST 31.12.2006 
5 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Kdyby byl pan Škutina udavačem, dostal by možná na oko sice kriminál, ale fešácký. Odsedět čtyři roky natvrdo a z toho téměř polovic na samotce to se mi nezdá. Navíc v jedné z nejtvrdších kartouz. Nevěřím, že by se z emigrace vrátil, pokud by měl máslo na hlavě.
 • Jen srabi a lháři se neumějí podepsat!!! Znám osobně manželku a dceru pana Vladimíra Škutiny a z jejich vyprávění je naprosto zřejmé, že udavačem STB rozhodně nebyl!
  Olga Marková
 • V. Skutina

  Jo, staci si precist "Tak jsem tady s tim vapnem, pane Werichu" a ja, obycejny clovicek v tom ctu tu jeho zurivou odhodlanost neco sdelit. A vzdy kdyz neco sdeloval, tak sdeloval neco podstatneho. No v te uvedene brozurce s panem Werichem rekli o zajimavostech Prahy asi vic, nez kdejaky tluste vydany Pruvodce Prahou. Ci sdeloval a sdeluje neco i k zamysleni vhodneho.
  Snad jedine Ross Hedwiczek z neho udelal ci dela bolsevickeho agenta. (Stejne jako z pana Wericha) *14* *14* *14*
  Mozna ze ho Cibulka dopsal do jeho seznamu, protioze musel nejak ty diry, co tam nadelal ucpat *15* *15* *15*
  • Re: V. Skutina

   Škutina byl placený udavač stb. Stačí si vyslechnout vzpomínky Oskara Krauseho, který Škutinu dobře znal a byl po převratu překvapený, kolik lidí udal, aby se dostal na Západ.
   • Re: Re: V. Skutina

    Vážený,

    pan Škutina se na Západ dostat vůbec nechtěl,byl k tomu tajnou policií donucen.Žila jsem tehdy v jejich rodině a něco o tom tedy vím.nesčetněkrát ho přivezli domů z výslechu zmláceného do bezvědomí.tedy je úplně směšnámyšlenka,že on by byl udavač - narozdíl od jiných,kteří na Západ chtěli emigrovat,on přes veškeré ústrky v československu chtěl zůstat.
    nesuďte lidi,když o tom nic nevíte.
    Lucie Hubačová

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit