Přejít na výpis diskuzí

Vladislav Vančura

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
  5 příspěvků

Vladislav Vančura byl tvůrcem jazykově experimentujících poetických próz z historie i současnosti, dramatik, filmový scénárista. Po otci Vančura pocházel ze starého protestantského rodu písmáků. Dětství prožil v Davli, kde byl otec hospodářským správcem. V dospívání hledal obtížně životní orientaci. Roku 1915 dokončil gymnázium a vystudoval Lékařskou fakultu UK, kterou absolvoval roku 1921. Téhož roku se oženil a s manželkou provozoval lékařskou praxi na Zbraslavi. Od roku 1929 se věnoval pouze literatuře. Vančura byl prvním předsedou ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • oooooooo

    *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3* *3*
  • Co dělal VL.Vančura po maturitě v r.1915 do r.1918.Většina jeho vrstevníků byla na polích válečných Velké války.Je těžké dešifrovat Vančurovy snové vize a biblické apokalyptické obrazy.Je v nich naznačen autorova tragická smrt zastřelením za Heydrichiády?Komunisté si přivlastnili Vančuru,ale báli se jeho díla, protože bylo nesrozumitelné.Vykladači jeho díla nejsou ,ani po vice jak 70 letech od jeho smrti.Je to český Nostradamus.
    • Kdybyste si pořádně přečetl jeho životopis, zjistil bystě, že v letech 1915 - 1921 studoval medicínu (6 let, což je normální délka studia).
  • lalalalalalalala :D oooooooo :d mmmmmmm :d grc
  • Ahoj. Jen drobný detail - Luk královny Dorotky by měl patřit mezi povídkové soubory. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit