Přejít na výpis diskuzí

Waldemar Matuška

OSOBNOST 31.12.2006 
156 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bůh ví odkud já.......

    I já prosím pamětníky:písnička Bůh ví odkud já tuhle písničku znám.Kde ji sehnat,kde ji stáhnout.Může někdo poslat?Pokud vím vyšla kdysi jen na singlu Supraphonu.Děkujeme,je to srdeční záležitost.Vzpomínka na mámu.
  • Název písně

    Rád bych znal název písně Waldy, která mě velmi dojala, ve které byla slova:"...tady jsem se narodil, tady žiju, tady je můj domov.....". Byla to velmi dojemná píseń, ale hodně dlouho jsem ji neslyšel.Pamětníci, poraďte mi! *14*
    • Re: Název písně

      Je mi to povědomé, zkusím zavzpomínat, neznáte ještě kousek. Walda s H. Vonráčkovou nazpívali písničky ke hře Paní Marjánka , matka pluku, a taky nikdo o tom neví,
    • Re: Název písně

      Tvá země....
    • Re: Název písně

      http://www.diskografie.cz/matuska-w aldemar/sin-slavy-cd-2/zit-jen-zit/
      Tady je odkaz na slova Waldovy nádherné písně,která vznikla kdysi dávno pro pořad Kdo, s kým, o čem, pro koho....
  • Waldemar Matuška

    Já jsem celoživotní příznivkyní p.Waldemara.Poprvé jsem jeho sametový baryton a jeho ušlechtilou tvář slyšela a viděla v polovině ledna roku šedesátjedna!Od té doby je to moje celoživotní láska.Přeji p.Waldemarovi hodně zdraví,pohody a brzský pobyt doma.To vše ze srdce přeje rak narozený 3 dny před Vámi.
  • Pro mě byl vždycky nej

    Sametový hlas a bezva písničky-od školních let až do dneška.Není důležité, kolik si kdo vysloužil slavíků,ale co jeho zpívání lidem dá.A tak má u mě /už dobrých pětatřicet let/ pořád velkou jedničku!Jana.
  • Waldemar

    Myslím, že veľmi dlho bude trvať, kým príde niekto aspoň s podobným hlasom a charizmou ako má pán Waldemar Matuška. Mám 31 rokov, ale počúvam ho stále. Milujem pieseň Eldorádo v jeho podaní. Mimochodom bojím sa, že už málokto z dnešných mladých ľudí vôbec vie, o čom sa v tej piesni spieva. A už vôbec nechápu že bola zakázaná. Milujem Slávikov z Madridu. Dnes by sa povedalo, že má "DRAJV" v hlase a v prejave. Som hrdá na to, že sa narodil v Košiciach. My na Slovensku ho máme radi minimálne tak veľmi ako všetci CZ. *4* Len to zdravie keby mu slúžilo....
  • Neúplná diskografie

    Když cca před 10 lety začaly Waldovy písničky znovu vycházet na CD tak to vypadalo, že tentokrát vydají opravdu vše, co nazpíval. Bohužel, některé avizované tituly (Benefice I. a II. a Písničky z filmu a televize) se v obchodech dosud neobjevily. Co na nich mělo být nevím, ale několik písniček, které mám doma na starých poškrábaných singlech dosud na CD nevyšlo, například: Rosalie, In vino veritas, Má malá zem. A taky písnička, kterou Walda kdysi zpíval v jakémsi televizním show - písnička o dívce Sirael stvořené z měsíčního svitu. Byla skvělá, ještě jsem ji pak slyšel párkrát z půjčené nahrávky na pásce, a od té doby (asi 30 let) už ne. Proč nebyla reeedice dokončena se můžu jen dohadovat - možná šlo o peníze, nebo možná jen Walda neměl takové štěstí jako Marta Kubišová, které vydali i prakticky neznámé písničky z rozhlasových archivů.
    • Re: Neúplná diskografie

      Píseň Sirael mám taky, ještě je jich mnoho, Kdybych měla čas si povzpomínat , projít gramodesky a co Barbarela?
    • Re: Neúplná diskografie

      K té písničce o dívce Sirael - jde o nahrávku z pořadu "Dobrý večer s Waldemarem" a mám ji na videu.V případě vážného zájmu z Vaší strany mohu zapůjčit.
  • Eldorádo

    Neví tu někdo kdo nazpíval originál ELDORÁDO ? Díky za každou radu.
    • Re: Eldorádo

      Byla to skupina Goombay Dance Band a písen je z roku 1980
  • pohádka

    může mi někdo poradit jak se jmenovala kreslena pohadka kterou walda namluvil někdy v80tých letech?
    • Re: pohádka

      Možná máte na mysli pohádku "Hloupá žába",kde Walda zpívá písničku bratrů Seegerových (vznikla ale už na počátku let 70.)
  • Fotky

    Sháním fotky Waldy, asi je prosím máte tak je tam dejte.Dik
    • Re: Fotky

      Pokud sem napíšeš svůj e-mail,tak ti asi osm pošlu a rád,mám je ve sbírce.
      • Re: Re: Fotky

        Můj e-mail je hofman.marek@seznam.cz.
        Dik moc
  • první zena

    muze mi nekdo napsat, kde bydlí prvni zena pana Matusky? je to byvala pritelkyne nasi babicky .Tenkrat se jmenovala pani Stankova a bydlela v Ostrove nad Ohri ,dekuji vsem pametnikum.
    • Re: první zena

      Pani Stankova bohuzel nezije.Zemrela v rijnu 2005.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit