Přejít na výpis diskuzí

Willie Nelson

OSOBNOST 31.12.2006 
14 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jestli je tohle legenda, ja jsem prezident Slunecni Soustavy, minimalne. Jo a kdy byl naposled na vrcholu? 50- ta leta?
    Ps Proc ho asi mimo USA vela lidi nezna? Mno, asi nebude az takova "legenda". Legendy pro me jsou : Chuck berry, Joe Zawinul, Miles davis, Louis Armstrong, Bob Dylan, Leonard Cohen a jiz zmineny Johnny Cash. Nelson at si zustane tam kde je, tu ho nikdo NEPOTREBUJE
    • to Diwa Swina: je mi tě opravdu líto.Honza
    • Jak jsem si všimla, zúčastňují se diskusí také lidé, kteří ve svém komentáři mimoděk odhalí svoje chabé vědomosti. Čím méně mají co říci, tím raději řeční.V jedné staré české pohádce se praví - cituji : "vůl zůstane volem, i kdyby na housle hrál"
  • Z důvodu přilišného používání v médiích slovo "legenda" v podstatě ztratilo smysl. Ale Willie prostě legenda je! Spousty krásných písniček a nahrávek (alba Stardust, Red Headed Stranger, nahrávka Always On My Mind), mnoho pěkných filmů (Barbarosa), přes 50 milionů prodaných nosičů, pohodový přístup snad ke všemu (pomoc americkým farmářům...) - možná díky své oblíbené činnosti, kouření marihuany *1* . Doufejme, že i díky ní se bude zachován ještě dlouhou řádku let... HOWGH! P.S: I naživo furt umí!
  • Album Songbird

    Ačkoliv toto album je složeno z
    převzatých nahrávek,které nemají s
    country téměř nic společného,tak jsem
    měl z jeho poslechu skvělý dojem.
    W.Nelson těm nahrávkám dal novou dimenzi
    a je to fakt požitek.Bohužel z tohoto
    alba se v rádiích prakticky nic nehraje
    a tak zbývají jen hudební nosiče.
    A protože propagace v éteru je mizivá,
    činím tak alespoň prostřednictvím tohoto
    příspěvku.
  • Willie Nelson

    Bohužel, rádia a televize u nás country
    music moc nefandí a tak není divu, že
    i ty největší superhvězdy této muziky,
    včetně vynikajícího WILLIEHO u nás zná
    málokdo a mladší a nejmladší generace
    patrně vůbec.Ani Country radio pro to moc nedělá. Sice občas zahrají i W.Nelsona ale mnohem víc tam uslyšíte
    M.Rottrovou,H.Hegerovou,V.Neckáře,K.Kryla
    Nevědy,J.Schelingra a jiné umělce, kteří
    s country music nemají mnoho společného.
    Když jsem vznesl na onom radiu dotaz proč
    hrají převážně oldies muziku a notabene
    českou, dostal jsem odpoveď, že posluchači to tak chtějí, neboť přes různé ankety,hitparády, poslechovost jim
    vychází, že o americkou country moc zájem
    není. Pak nezbyde než Willieho poslouchat
    na hudebních nosičích či na youtube.
    • Re: Willie Nelson

      Naprosto souhlasím. Country rádio se nedá skoro poslouchat, protože tam buď country nehrajou vůbec nebo tam mají tu naší a to fakt nemusím a ani se to za country snad považovat nedá. Když člověk slyší třeba Johnnyho Cashe nebo jemu podobné další legendy - a že jich není zrovna málo - teprve pochopí, co je country music a o čem to je. *3* Ještě že sjou CD a youtube, jinak fakt nevím. *4* *3*
      • Re: Re: Willie Nelson

        Zlatá slova, Evo. Já na Country Radiu
        poslouchám už jen hlavně pořady jako
        HUDBA JAKO KŘEN,COUNTRY TIME,COUNTRYOLDIES nebo Bluegrass.kolekci
        V běžném vysílání jde většinou takový
        střední proud a co je horší- hraný denodenně.Stejné nahrávky, stejní interpreti.To už radši poslouchám 80.léta
        na Rádiu City, nebo Oldies či Bigbeatové
        rádio a je taky dobře.
  • .

    jen jeden fanoušek?vždyť on je legenda něco jako Johnny Cash, dokonce spolu i zpívali. a tady je jen jeden fanoušek? no jo vy si radši poslechnete ňákej hip hop kde jsou všechny písničky skoro stejný. myslim že nás čeká smutná budoucnost *3*
    • Re: .

      To je fakt, Willie s Johnnym Cashem zpíval. Byli tam taky Kris Kristofferson a Waylon Jennings a říkali si Highwaymen. Na youtube je s nimi docela dost videí. Mám to fakt ráda. *4*
      PS. Škoda, že to vypadá tak, že jsme asi jediní dva, kteří vědí o čem je řeč.
      • Re: Re: .

        Nebojte, určitě nejste sami, americká country je naše krevní skupina, Willie jasnej favorit a s ním i další OSOBNOSTI (ne jako u nás...)týhle pohodový muziky, jako Kristofferson, Cash, Haggard, E. Harris nebo Loretta Lynn a Patsy Cline. Bohužel je pravda, že v Čechách se tahle muzika zrovna 2x nenosí - léta hrajeme a posluchači jsou převážně za opačné straně hranice... Tam totiž country hudba zůstala jaksi neinfikována hospodskou řachandou typu Tonka, to je kus a jí podobnými hity... Všechny příznivce opravdové country zdraví Patsy.
        • Americká country.
          Přidala bych ještě Jima Reevese nebo Marty Robinse. Country rádio byla výborná stanice,hráli tehdy zahraniční country v poměru 70 / 30 českým písním, poledni 60 min. "Siesta " byla non-stop klasická amarická country,byla to lahůdka, též první, nebo správněji dřívější soutěže o nejoblíbenější písničku se vyhodnocovaly podle počtu hlasů ( 1000 + 1 písnička ), v současnosti jsou výsledky zkreslené, zmanipulované fankluby spřízněných kapel. Není možné, že by se nedostala do top tenu ani jedna zahraniční písnička. Sledovala jsem tuto soutěž několik let, ale současné CR už zdaleka není to, co bývalo. Poslouchám teď, bohužel jenom přes internet, www.Nashville.FM,holandská stanice,mají jmenovitý play list podle dnů, hrají non-stop a od 20 do 22 hod. clasickou country, všechny dříve jmenované interprety. ČR 2 Praha si v posledních měsících vylepšil svůj play list a jsou slyšet mnohem častěji i tito country zpěváci, dokonce i můj oblíbenec Jim Reeves asi 6 písní, jenže je to jenom vložka během vysílání jiných pořadů. Škoda,je to krásná, pohodová hudba a je lepší jí slyšet z éteru, než z vlastních zdrojů, je to jaksi "sdílená radost " když vím, že nás poslouchá víc.
          Zdraví bábi.
  • ahoj

    přiznám se že nejsem zrovna fanda téhle muziky ale poslouchám to.ovšem dnes jsem to slyšel a i viděl na čt 2 a musím říct že je velice ale velice dobrý....
    • Re: ahoj

      musím souhlasit,country také není mé gusto ale tohle je syntéza pohodové muziky,citu,hudebního nadhledu,intonační jistoty a hlavně kytarové a pěvecké virtuozity a zkušenosti kde není ani jeden zbytečný ton

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit