Přejít na výpis diskuzí

Zita Parmská

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
3 příspěvky

Zita Parmská, manželka rakouského císaře a krále Karla I. se narodila 9.5.1892, jako dcera Roberta l. Její výchova byla vedena přísně katolicky a legitimisticky. Patřila do dynastie bourbonské. S Karlem se seznámila u své tety Marie Terezie a v roce 1911 si ho vzala za muže. 30.12.1916 byla Zita spolu s Karlem korunována v Budapešti. Měla na svého muže velký vliv a brzy získala významné postavení. Její inteligence byla vyšší než Karlova. Zita se zúčastňovala mírových jednání, přijímala významné politiky a zajímala se o oběti války. Díky ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Císařovna Zita pocházela z dynastie Bourbon.Jejím předkem byl Filip z Anjou, vnuk Ludvíka XIV.Byla to silná osobnost
  • Rehabilitace

    Tato panovnice by měla být rehabilitována českým národem. Po vzniku první republiky se o ní mluvilo pomalu jako o škůdci českého národa a bolševicí buď o ní nemluvili vůbec, nebo slintali nesmysly. Škoda, že se o ní málo ví a mluví. O této dámě by měl být natočen celovečerní film, ať se o ní lidé něco alespoň částečně dozví, protože knihu si dne málokdo vezme do ruky.
    • Re: Rehabilitace

      Souhlasím s Vámi, byla to naprosto impozantní osobnost, vzor vůle, víry, charakteru. Pokud vím mluví církev o její beatifikaci, jako laik jsem přesvědčený o správnosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit