Přejít na výpis diskuzí

12 nominací pro Odcházení? To je vtip, zlobí se Štěpánek

6.2.2012 10:17
Michal Polák 24 příspěvků

Odcházení prvního polistopadového prezidenta Václava Havla v sobotu obdrželo 12 nominací na cenu Český lev. Nelze se divit, že tento nebývalý úspěch vzbudil pozornost. Problém však je, že byl zapříčiněn možná jen tím, že autor tohoto filmu již není mezi námi a otázkou je, zda je to to nejvhodnější kritérium...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • "Západní kapitalismus selhává, protože ztratil svůj smysl pro morálnost," píše pro Aktuálně.cz novinář a vydavatel internetového zpravodaje Fleet Sheet Erik Best.
  Co se pokazilo na kapitalismu? Byl to přece tak slibný systém a zároveň původce tolika užitečných vynálezů a vymožeností moderního života. Avšak na počátku 21. století to vypadá, že mele z posledního. Světoví kapitalisté se nedávno sešli v Davosu, aby vyšetřili churavějící tělo kapitalismu, ale ne aby vyléčili chorobu, která jej v hloubi sžírá. Pouze prodiskutovali způsoby, jak jej udržet při životě o něco málo déle. Evropští politici zkouší přikládat pijavice, jakoby pouštění žilou mohlo nějak oživit jeho zmírající orgány. Jak dlouho to pacient vydrží, nikdo netuší.
 • To je zajímavý, že od některejch výraz „patolízalství“ sedí víc, než od jinejch. Jak jim jde, Štěpánek, ta jejich favoritní disciplína, prdelolezctví?
 • http://vtipy.netroof.eu/item/6879/kinohit-saison-in-cz/
 • Hlavně že odešel, to je nejdůležitější.
 • Havel byl ve všem co dělal podprůměrný a jeho role v budování mafiánského státu je nesporná.Ty jeho hry postrádají intelektuálního ducha velkého umělce a jsou křečovité.Odcházení je snaha Havla o to udělat si sám sobě pomníček kdyby na něho nezbyl kámen na pomník v rozkradených Čechách.
 • Vidíte,že slované dělají čůrbes nejen ve vládě,ale i ve filmu.Tenhle stát má pár herců,větśinou alkoholiků,nebo rádoby vyléčených notoriků,natočí několik bezcenných filmů a pak si udělujou ceny
  o sto šest.No ,je to vlastně komediantský národ.
 • Havla jsem před revolucí neznal. Jeho hry mě nikdy nenadchly. Dělal jsem revoluci, ne kvůli Havlovi, ale za svobodu. Havla jsem si vážil při revoluci a po ní do té doby, než si vzal Dášenku a prodával Chemapolu Lucernu. Herci jsou lidé, kteří si dysi bývali komedianti, kteří za pár drobných kočovali po vlasti a teď mají DAMU, FAMU a JAMU a jsou díky médiím nadlidi. Vážím si opravdu dobrých herců, kterých je v ČR velmi málo. Vždyď jde pouze o peníze!
 • No to je nestranné. Havel za to v tuto chvíli nemůže, to je jisté. Film to byl úžasný, pan Havel opravdový podVodník, Dášenka barová tančnice, protagonisté se snažili. Absurdní divadlo, je opravdu absurdní a není pro všechny. Ale v tomto případě to absurdní divadlo nebylo, byl to tvrdý realismus. A to je na tom to absurdní.
 • Ach,ti herci-!opravdoví "herci",chtějí národ poučovat /např.pí Holubová/ a sami jsou morálně na nejnižším stupni -to je ten pokrytecký havlismus ,který se v zemi rozšířil jako mor -pod rouškou boje za lidská práva!Vzpomínám,jak se páni herci z Vinohrad zachovali ke skonu jejich dlouholeté kolegyně Švorcové .
  Teď je veleben p.Havel ...............?
  • Proč je u vás Holubka na tom nejnižším morálním stupni? Vy jí znáte? Co tak vám strašnýho udělala?
   • tak halóó,Miloši......poučte mne....
 • ...také mne tato zpráva o nominacích hned po ránu překvapila, i když jsem přenos nesledoval (jsem v zahraničí) a film jsem neviděl. Není to určitě dobrá vizitka nestranného posuzování od Akademie.... *10*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit