Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Termín "znárodnění" je nesmyslný. Vlastníkem nemůže být nikdy žádný "národ", protože to je termín spíš kulturně historický.

  Vlastnické právo znamená, že vlastník může danou věc mít u sebe, užívat ji, nakládat s ní, brát z ní požitky. A jak by toto vše mohl činit nějaký "národ"?

  Možná přesnější název by byl "zestátnění". To znamená, že úzká skupina loupežníků a gaunerů se nejprve násilím zmocní "státu", tj. přivlastní si všechna rozhodovací práva v zemi, o která oloupí ostatní občany, jež zotročí a zbaví je vlastnických práv k jejich věcem.
  • asi se vám zdá, že to vy budete obhospodařovat znárodněné... vy a vaši kamarádi, třeba pussy, proto ta skepse, v tom případě i já bych byla skeptická, ale stát, prostřednictvím jehož orgánů národ vykonává ve svůj prospěch své vlastnické právo by měl být svázán předpisy a zákony tak, aby zisk skutečně sloužil národu a ne rodině.

   Jen pro zajímavost připomínám, že i parlament je orgán jehož prostřednictvím lid ( slovo národ by tady taky nebylo nepatřičné) vykonává své pravomoce a vy, pokud si vybavuji, jste zásaním opůrcem přímé demokracie....

   Vlastnických práv zbavují lidi kapitalismus s kapitalisty.
   • To pusinka (ta rudá):
    Termín "vlastnictví věci" čili "vlastnické právo" existuje už dva tisíce let od dob antického Říma. Termín "znárodnění" si vymysleli komunisti. Já jako příslušník národa, občan jsem nikdy nedisponoval vlastnickým právem k tomu "znárodněnému" majetku, např. ke "znárodněné" fabrice, kde jsem byl zaměstnán: nemohl jsem s ním nakládat ani o něm rozhodovat, nemohl jsem ho volně užívat ani jsem z něho nebral požitky (dividendy), ale byl jsem pouze námezdník pracovníkem, který dostával plat, správně sociální dávky ve výši stanovené "vlastníky státu", tj. komunistickými špičkami, které si stát "znárodnily".
    • To se velice mýlíte. Termín znárodnění sice přidali komunisté do právního řádu, ale znárodňovalo se již např. za Rakouska-Uherska. Viz. zestátnění Severní dráhy císaře Ferdinanda v roce 1906.
   • Hezká marxistická přednáška sestřičko.

    Vlastnických práv zbavoval lidí i tvůj socialismu když jim v rámci zlodějny zvané
    znárodnění ukradl rodinnou firmu či dům.
    • zapomnla dodat - podni,, vybudovaný za desetiletí nevyplácení hodnoty veškeré odvedené práce, tedy za desetiletí ponechávání si o dost více než spravedlivého dílu zisku, prot bylo znárodnění velkých firem v pořádku.
 • Peppone podle tvé definice je imperialistické i tvé Rusko.

  To také v rozporu s mezinárodním právem ukradlo Krym a navíc ukradlo
  majetky tamních zahraničních firem. Takže se nezákonně obohatilo na úkor druhých.
  • měla by sis přečít klasiky marxismu leninismu, protože tvoje definice imperialismu je docela mimo
 • Ptají se proč tentokrát. A já se ptám, proč neznárodnit všechno po celém světě. Všechna moc patří lidu a skončila by krize a války. Když ne jinde, tak alespoň u nás. Úplně všechno. I to, co dostali "právně" v restitucích. Hlavně všem buržoazním šmejdům, kteří se dostali k majetkům podvody, krádežemi a prolitou krví svých obětí. Všechny imperialisty bych poslal na nucené práce, aby si začali podle svých nových poznatků vážit života druhých.
  Všechna moc a majetky patří pracujícímu lidu. Ať žije pracující lid a inteligence. Až žije internacionála.
 • Pane Pape

  Znárodnění je zlodějna. Pokud nechcete prodat svůj pozemek nemá stát žádné
  právo vám ho sebrat. Navíc stát tedy kupující si určuje cenu a když se vám zdá
  malá máte smůlu. Nechcete vezmou vám ho. To je zlodějna.

  Pak je populární slovo odškodnění. Pokud někde dlouho žijete máte k určitému místu
  vztah a ten vám žádné peníze nenahradí.
  • přivlastňovat si bez náhrady pro sebe výsleky cizí práce je zlodějina... a té se dopouštějí kapitalisté, ať již jako akcionáři nebo jako vedení firem..... a nechtějí pracující odškodit - proč ne?
   • Tvé Rusko znárodnilo tedy ukradlo zahraniční podniky na Krymu.
    Takže si přivlastnilo výsledky cizí práce.
    • a čí byly ty podniky před tím, než je zahraničí privatizovalo? komu odvýděly daně? kam vyvážely zisk ? je opravdu moc dobře, že je znárodnili
     • Kdyby někdo znárodnil tedy ukradl tvůj dům už tak nadšený nebudeš viď.
  • Jenomže zde jde o mnohem složitější zaležitost než to slabuduché co jsi tu napsala. Zamyslete se malinko nad Klausovou privatizací. Zde nejde o znárodnění majetku např. drobných rolníků ty zlodějino...zlodějina a krásný podvod na většinu občanů této republiky byla právě ta Klausova zázračná privatizace. Jen pár lidí si mne pazoury....
   • Vláda je taková jakou si lid zvolí.

    Ač je dnes Václav Klaus po zásluze odsuzovaný není to tak dávno co byl oslavován
    jako geniální ekonom. Ač sám tvrdil že nezná špinavé peníze a trh je nadřezen zákonu.

    Není to tak dávno co v žebříčku populárních politiků byla na špiččce dvojka
    Gross - Buzková. dnes se k nim nikdo nezná.

    Co si lid zvolí to má. Pak musí nést následky.
    • Jé dytý. To je krásná myšlenka. To my chceš namluvit, že za to můžou prostí lidé?
     Bože jak prosťoučké jsou tvé názory.
     Ještě se zamysli také nad regulerností a s tím souvisí systém voleb. Ať parlamentních, tak komunálních. A pokud mi budeš tvrdit, že systém je spravedlivý, tak jsi nesvéprávná.
     Řeknu ti moudro jednoho starého pána, kterého si velice vážím.
     Pokud by volby měly něco změnit, dávno s tím ti co tahají za nitky něco udělají. Takhle jim to vyhovuje. Tak tvůj názor, jako že si lidé můžou za to co si zvolí jsou .... Ale to už je jedno. Přeji příjemný den.
  • Jenže, problém je v tom, že většinou se krade státní majetek pomocí zkorumpované vlády.
   A jestliže nerostné bohatství země končí za hranicemi a země jde postupně do bankrotu, pak není jinné řešení.

   Každý kdo zažil 90 léta ví, jak se ve velkém rozkrádalo nejen u nás ale i v zahraničí. Argentina je toho zářným příkladem.
   Takže, co bylo státu ukradeno musí být vráceno.
   Nebo si myslíte opak?
 • U nás to dojde se strategickými společnosti do stejného stádia.
  Podívejte se na cenu pitné vody z 0,86Kč/1m3 v roce 1990 na dnešních cca 90Kč/m3.
  To je stonásobné zdražení.
  A kam jde obří zisk? Do rekonstrukce vodovodní sítě ne. Řeší se jen havárie.
  Stejně tak plynárny. Po privatizaci jim stát nasypal miliardy na vybudování rozvodů ve městech.
  Čističky odpadních vod = opět natažená ruka státe dej nám.
  Solární elektrárny = státe dej nám na podnikání.
  Jen na podpoře solárních, větrnýc a vodních elektráren dal za loňský rok stát z daní všech cca 50.000.000.000 Kč aby se soukromníkům vyplatilo podnikat.
  Tak kdo tady krade?
 • Historie se opakuje.
  V Rakousku Uhersku se také privatizovali železniční tratě a dokonce i silnice, že se o ně lépe postará soukromník. Jenže pak se ukázalo, že provozovatel pouze vybíral mýtné a do údržby nedal ani ťuk. Takže to pak musel zase vzít stát na sebe.
  • Velká Británie má podobnou a to nedávnou zkušenost, privatizace železnice vedla ke zdražení a zhoršení služeb...
 • Znárodnění znamená že totalitní režim okrade vlastní občany.

  Jako komunista v československu který o majetky okradl poctivé lidi a drobné řemeslníky.
  Jejich potomci dodnes marně čekají na vrácení majetku zatímco potomci
  komunistických zločinců si užívají nakradeného lupu.
  • znárodnění znamená, že to, co si jiní po generace z výsledků cizí práce přivlastzňovali se dostane tam, kam patří a sice do rukou státu a státního rozpočtu
   • Tvůj socialistický režim ukradl řadě zdejších rodin rodinné malé podniky a domy
    zbudované za peníze těch rodin a ne za peníze jiných.

    Tak tu trapně neobhajuje komunistické krádeže majetku.
    • za každým vělkým majetke stojí krádež... to je snad jasné, rodinné domy nikdo nikomu nebral.... to, že znároidnily dílny, kde pracovala rodina,. to byla chyba, které se ale východní Němci, Maďaři a ani Jugoši nedopustili....
     • Díky že jsi přiznala že to byla chyba. Ta zlodějna se opravdu omluvit nedá.
  • No ono daně jsou taky takový znárodnění. A v rámci nového braného zákona bude znárodněn život všech.
 • Lepší je znárodnit než rozkrást!!!
 • Nějak mi to připomíná to, co se zde také stalo. Jenže to nikdo nechce přiznat. Oni by sice byli vyšetřovaní za korupci, rozkrádání apod. Jenže by pak s tučným odstupným byli propuštěni a ještě s velkou omluvou a teplým místečkem. Aby náhodou něco neprozradili na ostatní. Aneb, já na bráchu, brácha na mě! *2*
 • Pokud jste si všimli, tak u nás pořád na něco nejsou peníze. Nejmarkantnější je, že děti ve škole sbírají zátky od pet lahví, aby pomohly svým nemocným kamarádům. Dvě třetiny školních dětí nemá na to aby dostávaly ve škole oběd. 3/5 pracujících obyvatel naší země žije na hranici chudoby. A nejlíp se mají ti, co žijí ze sociálních dávek. Za tzv. "totálu" všechny výrobní podniky odváděly 70% zisku do státního rozpočtu. proto jsme si mohli dovolit stavět dálnici, metro,nové školy,školky,jesle,velká sídliště (pardon - králikárny). Podporovala se mladá manželství tzv. novomanželskými půjčkami. Zdravotnictví,školství zadarmo. Držela se 350 tisícová armáda,byly plné stavy policie a relativně klid. Byli jsme soběstační v potravinách. Naše malá zemička si dovolila vyvážet do celého světa elektrárny, hutě, cukrovary, lokomotivy nákladní automobily. Lze říci, že naše malá zemička vyráběla od spinacích špendlíků až po atomové elektrárny prakticky všechno. A to jen díky tomu, že průmysl byl státní a mohl být naplňován státní rozpočet.
  • Suhlasím a dal jsem +. No a potom nějakej d-bil napíše toto! Ptám se kolik procent má aspoň ten průměr !!!
   http://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/z-platu-si-koupite-vic-nez-pred-30-lety-nove-porovnani-cen/r~fbc5b400e34c11e488b0002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=financebox&utm_term=position-5
   • Na tom nesejde. Jsou to čísla. Můj praděda říkal, že si za 1,-Kč za první republiky koupil kilo čokolády. Četl jsem knihu od Otakara Vávry. Film točili týden. Za ten týden třeba Burian vydělal 150 tisíc a postavil si vilu.A vedle toho v republice bylo 1,5 mil nezaměstnaných a ti neměli ani na rohlík. Takové rozbory jsou dělány účelově a slouží vládnoucí ideologii. Rozhodující je , jaká je produktivita práce a tomu odpovídající kupní síla obyvatelstva. Jinak si může psát kdo chce,co chce

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit