Přejít na výpis diskuzí

Až Zimola uloví bobříka mlčení

24.10.2018 6:33
Jaroslav Bican 6 příspěvků

Po jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD se ukazuje, že statutární místopředseda Jiří Zimola ztrácí dech. Konflikt, který dlouhodobě přiživuje, se mu vrací jako bumerang. Nejen, že není schopný nic prosadit, ale sázka na sílu ho připravila o cenné spojence.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • dzixy
  Nelze pochybovat o tom, že Zimola vidí celkem správně chyby, kterých se dopouští současné a dopouštělo i minulé vedení socialistů. Chyba je ale v tom, že nemá kolem sebe dost vlivných spolustraníků, kteří by mu kryli záda a pomáhali v argumentaci hodnocení současných chyb vedení strany. Zásadní chyba je zřejmě ale v tom, že vedení strany si vůbec nepřipouští prohry z posledních voleb a dokonce je falešně vydává za dílčí úspěch. Pořád je ve straně faleš, soupeření o vliv, zejména té staré gardy - Škromach a spol,,  bývalých mocných v minulé vládě na čele se Sobotkou a Chovancem. Dosud si vlastně nepřiznali svých chyb z "vlády" Sobotky, Chovance a spol. Takže pokud neustanou soupeřivé třenice a házení klacků pod nohy starých novým, sociální demokracie bude spět do ztracena a stane se nevolitelnou. Politiků, kteří to způsobili nebude škoda, ti si za své vlády nadělali kontakty a mají zajištěná koryta, škoda bude pouze značky, která měla kdysi dobrý zvuk i zásluhy o stát od jeho začátku až po začátek rozpadu pod vedením velkého "guru" Sobotky a spol. Těch, co dnes hází klacky pod nohy novým a kteří mají odvahu radit, jak nedělat chyb, kterých se dopouštěli a které jim zlomilo vaz. No, nezlomilo, ale dost ochromilo. Zaslouženě..
 • Zimola neni chudak, naopak je to lhar, pucista a hrobar CSSD spolu s Haskem a Skromachem. Pro ukoly chodil na HRAD.

  • dzixy
   Já se domnívám, že hrobaři jsou všichni ve vedení, kteří se na vedení strany podíleli nejméně 10 let.
 • Ten náš hradní "symbol" byl také socan. Předtím byl ovšem komunista a MAN. Pak "zesocanovatěl" a když to tam nešlo po jeho, tak se za pomocí Haša-Šaška pokusil o puč. A teď se zase jezdí klanět do Kremlu. Musí. Prý tam mají kopie jeho zpráv MANa, jejichž originály sám nechal včas skartovat.

 • Zimola má pravdu v jedné, ale zcela zásadní věci (kterou ale zase tak moc výrazně neříká, jen naznačuje): Dokud budou ve vedení ČSSD mít většinu ti, které si tam natahal Sobotka jako sobě věrné lidi, tak to půjde s touto stranou dál z kopce. Je to jen pokračování Sobotkova trendu bez Sobotky. Otázkou je, jestli to tak není vlastně dobře...
 • Oni socani jsou celí prolezlí takovýma chudáčkama. Třeba starosta obce Ludgeřovice. Ortodoxní socan, tělem i důší ...... nepohrdne žádnou korunkou. A to se nám to sedí na několika židlích najednou.Starostuje vesničce, zastupiteluje v Ostravě na kraji .... a několikrát do týdne zajede pracovat do Prahy jako poradce u ČD. Panečku to je pracovní horlivec! Nejvíce mu jde mlácení hubou. Před volbama mu nebylo zatěžko obcházet chaloupky a sám pro sebe agitovat. A .... dobrá věc se podařila. Aby se jej mnozí zbavili co nejdříve odkývli mu doma u branky cokoliv.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit