Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jestli někdo vyšel z komunismu duchovně zbědovaný, tak to byl Adam Drda. Jeho výplod je toho jasným důkazem. Je pravda, že víc než milion lidí byl v KSČ. Ale i to je jen malé procento z počtu obyvatel tehdejšího Československa. Většina lidí si udržela zdravý rozum, rovná záda a odstup od tehdejších vládců. Nenechme si sypat stále popel na hlavu od lidí typu Adama Drdy. Spousta těch špatných věcí k nám přišla po zrušení železné opony ze západu. Je pravda, že se u nás (a i jinde v bývalé východní Evropě) ty špatnosti velmi snadno uchytily, to ovšem bylo dáno hlavně tím, že jsme jako společnost proti nim nebyli dost odolní. Jestli jsme byli něčím z komunismu poznamenaní, tak spíš příliš velkou naivitou a větším obdivem k západu než bylo potřeba, a to byla živná půda pro to, aby se zde snadno uchytilo nejen to dobré, co k nám se svobodou přišlo.
 • Ovšem světlo na konci tunelu dává nová slovenka tam na Hradě. Bezejmenná šmudla už pro francouzské noviny pronáší velká státnická slova. To když přichází se svěžím nápadem, že uprchlíci jsou i problémem zemí kam tyto vyžírky nemíří. A vysloveně zmińuje  p ř e r o z d ě l o v á n í.Se nám pěkně vybarvuje kukuřice jedna. Tak ona má připravenu kudlu do zad všem, co si řádně platí sociální a zdravotní pojištění.Takže tady vtěrka z Bratislavy aby se zalíbila v Paříži, smolí takové kraviny? Hoši na Slovensku, upřimnou soustrast. A udělejte si s ní pořádky.

  • Na konci našeho českého tunelu žádné světlo není. V celém tunelu je tma jako v p....i. 😈

  • Ta dáma v tom jiném státě plní jenom to, kvůli čemu jí do té funkce zvolili. Poslušně a bez problémů. 
  • KIMCID

   https://www.lidovky.cz/svet/caputova-pro-le-monde-migrace-je-problemem-i-tech-zemi-do-kterych-uprchlici-nesmeruji.A190727_121707_ln_zahranici_ele?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main

  • Jdou pesimista, optimista a realista tunelem.  Pesimista vidí tmu v tunelu. Optimista vidí světlo na konci tunelu. A realista vidí reflektor lokomotivy jedoucí v tunelu....🙂

 • felix.julec

  Spisovatel Jan Drda napsal několik hezkých zajímavých čtivých románů,povídek a pohádek.Tento Adam Drda tady píše taky pohádku,kterou však já,který jsem žil život jak hned po válce,prožil období socíku a také posledních 30 let.Nemohu než nereagovat.

  Populismus na kterém se autor otáčí,je módní nic neříkající floskule.

  Populistické,antisystémové strany - do tohoto stavu se tradiční systémové strany propracovaly samy svojí nedůvěryhodností,neschopností uspokojit své tradiční voliče.Na rozdíl od socíku si volič tentokrát mohl vybrat a taky si vybral.(Tady vidím komunistické vidění autora,protože podle jeho názoru se volič neřídí jedinou správnou volbou,kterou vidí pisatel.Oficiální media nejsou důvěryhodná.V období internetu má volič spoustu možností ověřování informací,které oficiální media zamlčují,překrucují,nebo nedávají.Za socíku byl korektivem názorů Hlas Ameriky,Svobodná Evropa,nebo BBC.)  

  Další žvást  >Když jsme chtěli na západ<

  Vždycky jsme byli tam,kde jsme.Uprostřed Evropy.Po válce nám byla vítěznými velmocemi přisouzena  sféra vlivu SSSR,přes to,že ČSR měla tradičně jiné sociální cítění a životní standardy.

  Disidentská garnitura (bývalých komunistů) v čele s V.Havlem je kapitola sama pro sebe,kterou si vítězové polistopadového vývoje upravili podle svého.

  Závěr článku je ve stejném duchu jako jeho začátek - o populismu,místo náznaku jak vše zlepšit.

 • tobro

  HlídacíPes.org Adam Drda a nemusíte číst dál.. ;-)

 • Tolik křiváků a podrazáků jako po r.1989 jsem před tím nikdy nepotkal.
  • Máte nesporně pravdu - křivácký podrazák zeMAN mezi práskačstvím svým chlebodárcům z STB "úspěšně" prognostikoval v komoušském "vědeckém ústavu" a imigrantská koktavá vtěrka babiš, když zrovna rovněž nepráskal na své soudruhy se živil šmudlením jakých-si prapodivných bolševických kšeftů.

   Opravdu dvojka lidských křiváckých podrazáků k pohledání. Ti dva  křiváčtí podrazáčtí hnusy se hledali až se našli.

  • Oni předtím seděli v sekretariátech KSČ a když pak po Listopadu 1989 viděli, že to nebude "na věčné časy a nikdy jinak" jak hlásal soudruh Bilak (kéž mu Pán odpustí a dopřeje mu klid na věčnosti). tak se vydali do ulic a hledali, co by kde urvali pro sebe či jinak "zprivatizovali". 😉

   • Myslíte milý Občane, že nejvíc se bude hadrová revoluce slavit v ulici Politických vězňů? 
    Že si Filip se Skálou vezmou mávátka a vyrazí na Národní?

    Tam už bude milion chvilek pro hloupost! Ti už si privatizovali tyhle oslavy.😂

 • mun.go

  Bože, to je ale blábol. Takže za všecho špatné může populismus? Jak se má zachovat politik / politická strana, která chce získat voliče a nezabřednout přitom do bahna populismu?

  Samozřejmě, že nikdo nezmínil balvan, který s sebou valí Česko / Czechia: Nevypořádané členění státu na historické země (Slezsko - Morava - Čechy), které zrušili komunisté v roce 1949. Nikde nenajdete atributy zemského znaku Moravy a Slezska - orlici. Všude je český lev, který se samotný probojoval do malého státního znaku (a ten se používá zásadně všude) a všude je Česko.

  Nová politická garnitura nemá odvahu tento historický zločin napravit, třebaže stát na nesmyslné krajské uspořádání utrácí miliardy - státu je to jedno, protože jsou z kapes daňových poplatníků.

  • Ano, Království České, Markrabství Moravské a knížectví slezská, to byly Země Koruny České. A neměli bychom se spíš cítit především jako Evropané? Naše země přece patří svou tradicí k euroatlantické civilisaci, která vychází z civilisace antické.

   • Nemáte to milý Občane po dovolené trochu pomotané? Jako agitka fajn, ale jinak nic moc tedy. 

    Kde je Putinchán a východostepní nájezdníci a morálka první republiky??? 

   • V mém vesmíru země Koruny české zahrnovaly Království české, Markrabství moravské, knižectví slezská. Možná je to v EU, budoucích USE, jinak.

    Euroatlantická civilisace dala, ve srovnání s jinými,  světu jen jednu vymoženost - světovou válku.

    Ostatně, t.zv. průmyslovou válku považují někteří autoři za konec evropské civilisace. 

   • Ano země Čechy, Morava a Slezsko (plus pár dalších)  byly součástí Velkomoravské říše. A neměli bychom se spíš cítit jako EuroAsiati? Na rozdíl od jiných kontinentů oddělených mořem tvoří Evropa a Asie jeden velký celek. A Slované mají své kořeny a původ spjaté s euroasijskou ruskou  kulturou.

    • Bohužel, těch EuroAsiatů je tady stále dost a táhnou nás do východních stepí. Před těmi Velkomoraváky tady byli Keltové, pokud se nemýlím. A ti rozhodně nebyli EuroAsiaté.

     A jestli má pisatel "své kořeny a původ spjaté s euroasijskou ruskou  kulturou", nic mu přece nebrání odejít do své země zaslíbené.😛

     V 19.století jistý pomatený slavjanofil (Kollár) tvrdil, že prý "všichni jedné matky slovanské jsme děti" a také "Rusko je mohutné dubisko a my jsme jednou z jeho větví" To ale nevěděl, že to dubisko má pořádně uhnilé kořeny.😛

     • Bohužel těch "rádoby Europanů" je tady ještě více a táhnou nás do západních otrokářských zrádných bažin. Před těmi Euroatlantiďany tady byli Germáni Římani Řeci Egypťané. A ti rozhodně nebyli Euroatlanťané. 

      Jestli má výše uvedený reagující  "své kořeny spjaté s antickou kulturou" nikdo mu přece nebrání vrátit se do země jeho předků dolů na jih do Řecka Itálie nebo Egypta. 😀

      V desátém století se zmanipulovaný český kmen odtrhl od svých rodných moravských kořenů a přiklonil se k agresivním Germánům. A od těch dob zmatení Češi zapomínají na Moravu a poníženě lížou Německé ruce, ruce které je už tolikrát chtěly zotročit a vyvraždit. Kdyby nebylo Ruska nikdo by už dnes jakési Čechy neznal poněvadž by proletěli komínem v Osvětimi. 😂

   • mun.go

    Země Koruny české jsou země v množném čísle - každá z nich s vlastními hranicemi, zemským sněmem a samosprávou. Takto to pojímal každý panovník - tedy kromě komunistů. Každý z obyvatel dnešního ČR se narodil v některé z historických zemí a nelze nikomu bránit v přihlášení se k národnosti této země.

    Můžete se cítit jako Evropan, to vám nikdo nebere. Především však je člověk doma tam, kde se narodil a kde má skutečný domov se zázemím - a na to je Evropa hodně široký pojem.

    P.S.

    Ve smyslu článku s tématem populismu jde o populismus pro Čechy (většinová část společnosti) a zároveň diskriminaci menšiny - Moravy a Moravanů.

 • Žádná krize není, to jen blbci chtějí být zajímavý. Havloidi se nezapřou!

  A brečí, a brečí, a brečí

  • Jakto že píšeš mým jménem ? Navíc úplné nesmysly ? Jseš zjevně škodolibý. Krize je.. Tuto krizi  způsobil Zeman svým voluntaristickým počínáním. Zeman je stejně poťouchlý a škodolibý  jako  ty, drzý podvodníku.
  • Falešný nick. Podvodník s nickem "z-vejprt". Píše, aby prudil.
  • vanhorne

   "A brečí, a brečí, a brečí"

   ANO, ufnukany agentik Bures breci i kdyz nahodou spi.

 • Na úrovni evropského kontinentu jsou největšími populisty a nepřáteli demokratických hodnot Merkelová a Macron. Politici jejich ražení vehementně usilují o sofistikovanou likvidaci evropské civilizace prostřednictvím islamizace či afrikanizace Evropy. Maďarsko a Polsko se díky realistické politice občanské odpovědnosti stávají avantgardou demokratického vývoje v Evropě. Naopak země západní Evropy horečnatě budují bruselsko-eurofilní diktaturu na bázi souhrnu pomatených věrouk z ideově-propagandistických center, která prosazují klimatické náboženství, multikulturalismus, genderové, inkluzívní či migrační šílenství a další zhoubné ismy a praktiky. Hledat budoucnost evropské civilizace v merkelismu je jako hledat štěstí na dně žumpy. Autoři odborných statí či esejí, kteří se zabývají příčinami současné krize, by měli především odhodit ideologické zatížení a vystoupit z ulity svých ireálných představ. Článek rozebírající příčiny krize by měl být nezaujatý, bez překrucování skutečnosti. Dezinformačních zdrojů je v naší malé republice víc než dost.
 • Ona je nějaká krize? No nekecej!

  No jo, havloidní blbečkové vidí krizi všude, když není po jejich! Ale to neva, havloidi už vychcípávají, za pár let už po nich ani pes neštěkne!

  • Vládní krize je skutečná a vyvolal ji svým voluntaristickým přístupem prezident Zeman, který s poťouchlostí sobě vlastní se snaží tuto krizi prohlubovat obcházením Ústavy a porušováním nejelementárnějších zásad etiky výkonu funkce prezidenta a pošlapáváním zásad demokracie.
   • Vládní krise by vznikla odchodem ČSSD z vlády. Lze tedy konstatovat, že vládní krise hrozí, ale není.

    Co je to "etika výkonu funkce presidenta"? Slovy básníka leda "to, co nic se nazývá".

    Které zásady demokracie jsou podle vás pošlapávány? Ve skutečnosti neexistuje obecně přijatá definice demokracie, takže má každý pisálek volný prostor k nesmyslným vývodům a každý aktivista může prohlašovat, že bojuje o srdce demokracie

    Uvádějí se například tyto základní principy:

    - vzestupná pyramida vlády

    - politická rovnost,

    - sociální normy, skrze které osoby a instituce akceptují pouze takové jednání, které je v souladu s principy vzestupné vlády a politické rovnosti.

 • Srdce by zaplakalo nad obsahem článku. jak jsme se nechali zblbout českými politiky. Ale to je jen všechno opět populismus, který autor tolik kritizuje. Hlavní problém dnešní Evropy není Okamura, Zeman, Babiš a jiní.... ale chamtivost, elitářství, luxus alá Amerika, sexismus, povrchní zábava všeho druhu,ničení a zesměšňování pradávných tradic a životních zkušeností  našich předků, úcta k člověku samotnému, chybí skromnost, pokora a rozum, a k tomu nás ještě EUbruselismus nutí a to doslova,  milovat po vzoru komunistů, multikulturalismus, který nám dříve nebo později tady vnese zaostalost, nevzdělanost, násilí a posléze středověk, dle návodu šílené knihy pojmenované KORÁN, který panuje v islámských zemích po staletí. tak tedy, NE/ctěcný autore, jen tak dál a vzhůru do zániku Evropy, po vzoru Říše římské, jenž na demokracii a hloupost zanikl. Na to upozorňoval již Sokratés, který byl posléze zavražděn elitami pro neposlušnost a drzost.

  • já teda v článku nevidím úplně zastávání demagodie ke které řadím i náboženský absolutismus a to v žádném případě nejsem zastáncem multikulti ,neb každý den vidím odlišnou kulturu již  u robotníka zo Slovenska ktorý radšej je v robotě a robí hodiny než by bol na tej proklatej ubytovni s Rumuny co sem vepchali.No asi ho dom taky nedostanem dokud mu to nedojde samo a to pochybuju.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit