Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Za socialismu jsem měl strach jít na koncert Plastiků nebo škrtnout jméno předepsaného soudruha na volebním lístku. Vadilo mi, že nás SNB rozháněl, když jsem si chtěl na neoficiální burze opatřit jinou četbu nebo muziku k poslechu, než tu, kterou nám předurčovalo minulé zřízení. Nebylo mi umožněno navštívit jinou zemi kromě tkzv.východního bloku. Proč někomu vadilo, že lidé poslouchají rozhlasovou stanici Svobodná Evropa a že mladí kluci nosili dlouhé vlasy? Proč jsme museli několikrát do roka povinně chodit na nudné sovětské filmy a do průvodů? V sedmé třídě na základce jsme se celý rok učili v zeměpise pouze o Sovětském Svazu. Ruština – od čtvrté třídy povinná. Díky šmelině jsem neměl nouzi o běžně nedostupné zboží a potraviny. Socialismus mě nevyhovoval, protože nebyla svoboda, za to strachu, projevit se nestádně, toho bylo dost.
 • bývávalo, že starostu na vesnici dělával nejbohatší sedlák. A to prosím proto že když byl schopen se svým hospodařit tak že bohatl byl tu předpoklad že tak bude hospodařit i s obecním. Pochopitelně musel to být poctivý bohatý sedlák.
  Podívejte se na ty "mocipány" co nám vládnou. Ten má na krku exekutora, onen má vilu na kterou z platu nemohl našetřit, támhle ten má půjčku kterou sotva utáhne no a jiný má zavařovačky plný peněz neb se mu do trezoru již nevlezly ale kde se vzaly nedovede vysvětlit. Skoro se zdá že tato elita jsou podvodníci zloději a jiná podobná chátra.
  A k p. Babišovi a jemu podobným. Státu odvádějí daně ze svých podniků, odvádějí daně svých zaměstnanců a věřím že když vidí to rozkrádání nazývané státní zakázka která je předražená a nekvalitně provedená tak že jim to vadí. A co naprosto nevýkonný státní aparát? Pro p. Babiše a jemu podobné asi další parta příživníků.
  Dobře chápu proč chce jít do politiky.
  A nám nezbývá než volit A) stávajicí zloděje - s tím že se moc nezmění nebo B) "podnikatelské" strany. Co může nastat? buď budou taky krást = žádná změna, nebo nebudou krást = změna k lepšímu.
 • Ty popleto, či negramote, tady žádná demokracie 23 let není. A pokud jseš přesvědčen že je, tak to je demokracie pouze pro kontraverzní podnikatele, vexláky, tuneláře, korupčníky, mafiány a politické gaunery.
 • Neznám neprodejného novináře, jsou to skoro všichni jedna pakáš.Ale tento článek určitě psal nějaký soudruh od ODS nebo ČSSD.Ty všichni se bojí pravdy, které jim dosti neomaleně předhazuje starej Babiš.Já už vím, koho budu volit ,možná že se zklamu, ale na to už jsem si zvykl.
 • Zloděj jak zloděj, našinec si nevybere!
 • Na jednu stranu nás autor straší coby kdyby Babišem a na druhou stranu zlehčuje to co tu v posledních dnech provádí Zeman. Podivný rozpor. Já myslím, že takhle tu demokracie na pr.el nedostala od roku 89.
 • Jj.Vždy se najde někdo, kdo nám to musí okomentovat a vysvětlit. A hned se cítíme informovaní. Možná,že to osvícení uvidíme už o dalších volbách. Zkusilo se skoro vše (od leva do prava) a teď se uvidí, jak se kdo poučil. A pokud ne, patří nám to jako celému národu. Skoro jako by se teď mělo zapomenout na to policejní vymetání "hnojníku" ve vládě. Nepřipadá Vám to tak? *1* Odvést pozornost od těch "kmotříků" ? *2*
 • V podstatě je jedno, jak je kdo pojmenuje. Bolševici je označovali zkratkou MUKL. A jednou k tomu dojde.
 • KecY, ty osle, vrať se do školy !!!!
 • Včerejší kmotři = dnešní oligarchové (každý nějak začínal...).
 • Vše co je napsáno je jen názor jakéhosi neznámého autora *7*
 • Za nás místo kmotrů byli soudruzi. To bylo lepší!
 • Havelko váš mozek vyprodukoval "pěkné" keci. Muselo vám to dát hodně práce a zabrat hodně času, že.
 • Nikdo nic zjišťovat nebude, v tom se pletete. Jediné řešení, jak se takového člověka zbavit je odstřel, jako v případě Mrázka.
 • Pan Hlavenka se může chystat na pracák tak jako většina pisálků,konečně na ně došlo a mají stažený zadky. *1*
 • NO je to jen otázka času, než se začne zjišťovat jakým způsobem se k bohatství dostali. Okdud měli finance do rozjezdu, protože rozjezd jsme měli všichni +/- stejný. Navíc, nevšimli kste si, že se zapojili do politiky v momentě, kdy se začalo mluvit o nutnosti dokladovat původ základního majetku.... lidi nejsou hloupí a dochází jim to....
 • Kdyz pominu zbytek, tak me v clanku dojaly dve veci:
  Pry jsme dvakrat u voleb prohrali. Co vim ja, tak jen jednou, a to s tim vysokym procentem hlasu pro VV. Zeman byl rozhodne vyhra, ma zasady, neco rekl a neco udelal a vnimavy clovek tudiz pochopi co a proc dela a dokaze jeho jednani predvidat. To ze to nekomu nevyhovuje je jeho vec, zrejme ho ani nevolil a ma na nadavani pravo. Kazdopadne Zeman je prohra spis pro novinare a pro pravdolaskare. Argumentovat tim, ze Zeman porusuje nejakeho domneleho ducha ustavy nebo snad ustavni zvyklosti (proboha ci zvyklosti, kdo je zavedl??) je naprosto bezpredmetne a nic to neznamena. Dulezity je pouze vyklad ustavy a ten muze vylozit pouze a jen soud. Na zvyky se v pravnim systemu nehraje, navic u ustavy, ktera ani nebyla schvalena demokraticky zvolenou vladou.
  Veci druhou je zminka o tom, ze mezi novinari snad ani nejsou prodejne d€vky. Videli jsme pred prezidenskymi volbami a vidime to i ted a jeste uvidime pred parlamentnimi volbami. Pak si muzeme znovu popovidat, na ci objednavku novinari pisi a do jake miry jsou prodejni. Koho chleba jis, toho pisen zpivej. Tohle dnes plati mnohem vic nez pred listopadem 89 a novinarina neni vyjimka. A investigativci? To jsou jen lovci kauz a senzaci v honbe za ocenenim vlastni prace...
 • Autor Havenka nabádá k něčemu, co hlupák, jako jsem já nemůže splnit. Babiše sice nesnáším, i jeho fotku, kvůli jeho nenažranosti, ale jeho deníky nemohu nekupovat, neboť nevím, jaké složení má ta Ma Fra, o které tak zasvědeně píše. Jedině, že bych nekupoval žádné deníky. A co se týče současného prezidenta, podle Havenky je většina národa blbců, že ho zvolili, (já též), ale vv jsem nevolil, a většina voličů presidenta taky ne. Takže jsou blbci všichni, kromě Havenky. Nepřekombinoval jste trochu tu svou úvahu, pane Havenka?
 • O té demokracii,že je nejlepší společnost mě již po 24 let nebere a čím dál víc se přikláním,že nejlepší společnost pro život byl socialismus.
 • Legitimace KSČ a STB bylo výborné spojení pro tento převrat některých členů KSČ v KSČ.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit