Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Co je to za nesmysl diskutovat o tom, jestli má být Ústavní soud "levicový" nebo "pravicový"? Ústavní soud má být především APOLITICKÝ, NESTRANNÝ a OBJEKTIVNÍ. Soud, a nejen ústavní musí rozhodovat podle PRÁVA,což není totéž co zákony, které jsou pouze písemným vyjádřením Práva a Spravedlnosti, často pokřiveným. Je vidět jak to komunistické dělení na "my" a "oni", na "pravici" a "levici" zdegenerovalo myšlení lidí.
  • V tomto superstate zadna slusna pravice,ani levice stejne neni-tak je samozrejme,ze ani soudy nejsou normalni,jako v beznych demokraciich na Zapad od nasi hranice.
   • Bohužel, to je pravda. Je ale otázkou, jestli vůbec lze zjednodušovat politickou scénu na "pravici" a "levici". Skutečnost je mnohem složitější. Ono toto zjednodušené dělení nevydrželo dlouho ani po jeho vzniku ve francouzském konventu při pařížské revoluci před dvěma sty lety. Tenkrát na pravé straně v konventu seděli ti kdo chtěli zachovat to dobré a osvědčené z minulosti a odstraňovat nedostatky a vylepšovat co se dá. Naproti tomu na levé straně seděli revolucionáři, kteří chtěli všechno rozbourat a pak to "nějak" postavit.
 • Institut amnestie je přežitý---naprosto souhlasím.Myslím, že amnestie nepatří do demokracie.Být závislý na jednom člověku jak se vyspí a co se mu zrodí v hlavě ,je skutečně přežitá věc.Navíc za nic neručí,je nepostižitelný .Proč už dávno v našem slavném parlamentu na to nikdo nepoukázal?U nás jeden amnestovaný navázal tam kde skončil---kompletně zničil chatu dvěma starým lidem, co nebylo k ukradení to rozmlátil.Stařečkům zbyly oči pro pláč a ješita na Hradě prohlašuje,že by to udělal zas.
  • Naprosto souhlasím. V civilizované demokratické společnosti existuje dělba moci:
   1. nezávislá MOC ZÁKONODÁRNÁ, kde občané prostřednictvím svých volených zástupců určují pravidla fungování společnosti,
   2. nezávislá MOC VÝKONNÁ (exekutiva), která podle přijatých pravidel spravuje zemi,
   3. nezávislá MOC SOUDNÍ (justice), která rozhoduje, zda někdo porušil nebo neporušil přijatá pravidla.
   4. a ještě se se sem řadí i nezávislá MOC ŽURNALISTŮ, jejichž účelem je "šťourat" a co "vyšťourají" tak "rozkecat".

   O vině a trestu tedy má rozhodovat moc soudní. A je nepochopitelné, že osoba stojící mimo justici, navíc osoba neodpovědná a trestně nepostižitelná může zrušit rozhodnutí soudu.
   Pokud nastane případ, kdy z důvodů humanitárních nebo jiných by měla být výše trestu snížena nebo trest odpuštěn, měl by o tom rozhodnout jedině soud.
  • Ať už es stalo co se stalo ,máme zákony takové jaké máme.Snažme se držet platných zákonů a neohýbat je zrovna podle potřeby, a nebo je změňme tak aby jeden člověk neměl možnost udělat to co udělal.Stalo se, doufám, že už nikdy tuto šanci nedostane,protože prohlásil ,že by to udělal znovu.Jak je známo Klaus se nikdy nevzdává..
 • Do ČR se dováží špatné potraviny ze sousedních států a my jdeme po nekvalitních věcech, protže naše produkce je drahá.
 • Tohle mě už vážně nebaví Vážení politici... Jenom přenášíte tu svoji negativní energii a černé myšlenky na celou populaci...
  Co lze pak od takových ponurých hlav ve vedení státu očekávat...???
  • Nejenom, že jsou to ponuré hlavy, ale mají sídlo v "údolí tupých hlav" *2*
 • Z Dienstbiera vyrůstá sakra rozmazlený froc. Celou dobu tatínkovi po ruce, pak trochu kapitalizmu, a je z něj největší znalec domácích poměrů, socializmu, kapitalizmu, ekonomiky, a vůbec "brouk Pytlík". Nebo v Indiánské terminologii "Velká huba", česky pouze obyčejně "kecal", co se chce zviditelnit i za cenu, že se zesměšní.
 • proti Dienstbierovi je tady placená klika - on jediný zabojoval proti exekucím ! Už i ČSSD intrikuje ?
 • PROČ JSOU CENY POTRAVIN V ČR TAK VYSOKÉ?
  Je to jejich kvalitou v porovnání např. s Německem?
  Je u nás kvalita potravin skutečně tak nízká, že se my Češi spokojíme
  s "MÉNĚ" A JEŠTĚ ZA TO PLATÍME VYŠŠÍ CENU? Kde je pravda?
  Hlídá někdo poměr "výkon" cena nebojsme my Češi tak nenároční,
  že se spokojíme se vším, co nám kdo dá, bez ohledu na kvalitu...?
  PROČ setomuto tématu věnují pouze Věci Veřejné? To je ostatním jedno?
 • Chválím Jirku D. je to dobrej politik. Smečka kreténů,co proti němu startuje na první našlápnutí, je buď dobře zaplacená nebo blbá a neměla by do politiky kecat ani diskuzích. *16*
 • Změňme, aby bylo jídlo levnější!

  Nový zákon, který navrhnou Věci veřejné, se bude vztahovat na všechny subjekty na trhu a bude chránit malé a střední dodavatele před vertikálními monopoly. Každý obchodní vztah bude zkoumán individuálně, aby se zjistila skutečná vyjednávací síla obou stran. Novela jednoznačně definuje malého dodavatele, a to obratem do 200 mil. Kč, čímž přispěje k ochraně malých a středních českých dodavatelů a v konečném důsledku povede k rovnému postavení velkých dodavatelů a obchodních řetězců.
 • Kde je problém současného zákona a proč je jídlo tak drahý?? Nedefinuje jednoznačně malého dodavatele.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit