Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přestože celá řada stran měla ve svých předvolebních programech prosazení referenda, návrh SPD je PRVNÍ A JEDINÝ, který se v tomto volebním období dostal na půdu Poslanecké sněmovny.

    Úspěchem pana Tomio Okamury, potažmo hnutí SPD, je skutečnost, že menšinová vláda hnutí ANO k němu vydala stanovisko NEUTRÁLNÍ - a dokonce uvedla, že by návrh mohla podpořit!
  • Ejhle pohrobky - dnes se to tu jen hemží jménem Havel a já myslel, že škody už bylo dost.
    A ono ne (_!_)
    • Tak, tak máte pravdu - komoušsky nablito je tu nevídaně.
      Evidentně škod po komoušských bestijích bylo málo, jak zde několik bolševických pohrobků stále pláče.
      A napraví to vše jakýsi japončínský kříženecký bastadr, přivandrovalý bůhví odkud.
      Ach jóóó tato země nemá opravdu sílu vládnout sama sobě - být svépravnou destinací uprostřed civilizované Evropy:
      na hradě - vlastizrádný ruácký zaprodanec - populisticky uslintaně žvástavé potácejícíse pako,
      ve Strakovce - čobolácký komoušský konfident STB - koblihářský defraudant
      a do spolku těch "es" - jakýsi šokmook nedokážící česky ze sebe vypravit jedinou větu, zato blábolící nesmyslnými frázemi o ničem.
      Dragutuluji všem čecháčkům, kteří si tento podlidský póvl zvolili jako své "vůdce"
  • Panu Okamurovi patří místo ve vládě.
    Parlamentní demokracie ztrácí pod vlivem stran svou původní funkci, Korupčnictví,všeho druhu, koaličnictví způsobilo pád demokracií.Řešením změny sociální a hospodářské je
    značná decentralizace státní správy.Část kompetencí moci zákonodární i výkonné přesunout
    na instance nižší- obce,okresy,země. (Čechy, Morava ) Státní moc by byla omezena na problémy podstatné, skutečně celostátní.
    To je také princip přímé demokracie. Tím by bylo možno zahájiti
    celou přestavbu správy státu, jejíž výsledkem by byla hospodárnější správa státu. Tento úkol je ale dlouhodobý, protože bude narážet na prudký odpor těch, kteří jsou hmotně vázáni na výhody současné správy státu, která není řízena podle zásad rentability.
    To je můj názor.
    Opolzer Z, cdaka@tiscali.cz
  • "Okamura se tak bude moci vydávat za strůjce referend v České republice, což mu dodá na síle při prosazování dalších prvků toho, co nazývá přímou demokracií."
    .
    A z toho má strach kdo?
  • ObcanHaveI
    Fakt prohrál Dra-hošík?
    • ObcanHavel
      prohrála celá ČR
  • ObcanHaveI
    Pevně věřím, že pan Okamura referendum prosadí, tím by už konečně navždy odstavil havloidy od koryt!
  • Jasné je, že pan Okamura prosazuje PŘÍMOU DEMOKRACII a nijak to nepopírá. Proti němu je blok s onou parlamentní demokracií. To ovšem nijak nezpochybňuje zákonnost všeobecného referenda, které by mělo sloužit jako pojistka v případě selhání sněmovny a vlády jednající proti vůli všech občanů. Pochopitelně zákon formulovany tak, aby nebyla možnost zneužití (otázka kvora, opakovatelnosti téhož problému a t,.d.) Ale zároveň i týkající se všeho, tedy EU.NATO, státoprávního uspořádání - (viz rozdělení státu). A pochopitelně i rozdělení oněch referend- místního, oblastního či celostátního významu, což už nějak Piráti deklarovali. Nakonec referendum je i v ústavě. Tak oponenti přestaˇnte blbnout, vezměte rozum do hrsti a jednejte. Nikdo totiž neříká, že nám, ono referendum musí vzít parlamentní demokracii. Protože ona přímá demokracie je sice hezká i nejdemokratičtější, ale vyžaduje onu národní vyspělost a hlavně jednotu,. A té se u nás tak brzy nedočkáme.....
  • Ať rozhoduje většina těch, kteří se zajímají o veřejné věci a ne hrstka těch, u nichž se jen domýšlíme, kdo je asi vede. Souhlasím s Okamurou.
  • příme demokracie se bojí jen lumpové co mají co ztratit
  • Já jsem elita a já rozhoduju co je pro vás nejlepší! To by tak hrálo, aby plebs demokraticky rozhodoval...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit