Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Musí přijít ty správné restituce pro pracující lidi.Bohužel na to nebude, protože většina už byla převedena(odkloněna ) na západ.
 • Musí přijít ty správné restituce pro pracující lidi.Bohužel na to nebude, protože většina už byla převedena(odkloněna ) na západ.
 • ivislo
  Už aby to bylo-kvůli dětem
 • Andrej Babiš ( rok nar. 1954 ) část mládí včetně studií strávil ve Francii, kde byl jeho otec na dlouhodobé diplomatické misi.

  V roce 1985 byl Babiš vyslán jako obchodní delegát na ambasádu ČSSR do Maroka, kde strávil šest let.  A teď je to zajímavé : Na misi v Maroku strávil prokazatelně šest let, takže se vrátil domů koncem r. 1991, tedy dva roky po změnách, kterým se oficiálně říká "Sametový podvod", v době, kdy už StB prakticky neexistovala !!!
  Koho tedy mohl v Maroku udávat StB, když je známo, že povinnost informovat státní bezpečnost o zahraničních aktivitách měli v té době i řidiči ambasády a nejvýše postaveným spolupracovníkem StB byl z titulu své funkce velvyslanec ?A dále: Pokud někoho udal, ( což se jeví jako nesmysl), jak to, že se nikdo z udaných dodnes nepřihlásil jako poškozený? Podotýkám, že by stačilo, aby se takový člověk nabídl tisku, nebo televizi a v tomto případě by jeho honoráře byly v řádu statisíců !!!Že by onen "udaný" chudák pohrdl tak snadno vydělanou sumou už je opravdu mimo chápání. A to už vůbec nemluvím o tom, kolik by dotyčná"oběť Babišovy denunciace" shrábla za knížku, jejíž titul by mohl znít třeba "Jak mne donašeč Babiš dostal do kriminálu". Nebo si někdo myslí, že taková kniha by nešla na dračku? Třeba jen takový velmistr lží a zločinů Kalousek a jeho podržtaška Bělobrádek by slintali blahem, pokud by taková kniha vyšla, protože by konečně měli něco v ruce. Schválně tady pomíjím v samoobsluze ve Žďáru n. Sázavou dopadenou Němcovou, která by spolu s Fialou následkem toho utrpěla dlouhodobý orgasmus.Takže si shrňme fakta : Je nanejvýš podivné, že kdesi existuje jakýsi svazek o údajné Babišově spolupráci, ale nenašel se dodnes ani jeden poškozený, který by díky Babišovi skončil byť jen na hodinku, ve spárech StB ! A na dovršení všeho, si lůzři z ČSSD za podporu vlády nárokují minimálně Vnitro, to proto, aby i nadále mohli kontrolovat činnost vyšetřovatelů v hospodářských kauzách.Doufám, že se už Andrej Babiš poučil o spolehlivosti a čistých úmyslech těchto politických mrtvol a zařídí vše tak, aby došlo na předčasné volby. A potom už můžeme doufat, že si lidé udělali od voleb do dneška obrázek o tom, kdo chce pracovat a kdo naopak v intencích posledních 28 let žvanit, hrabat, odklánět a intrikovat.
  • Zajímavá apologetika Bureše. To napsal sám, nebo je to dílo jeho sekretáře? To jestli byl či nebyl agentem StB, to si musí řešit sám. Ale ono nejde ani tak o to agenství, ostatně i náš "symbol" na hradě byl agentem MANem a přesto stále "symbolizuje" stádo rusofilních kolaborantů a p.tomců, kteří si ho zvolili k obrazu svému. Horší je, že chce řídit stát jako podnik, to je projev fašismu.
   • 1) Mohl byste poskytnout definici fašismu, ze které ve svém břitkém komentáři vycházíte?
    2) Stát je nutno řídit jako firmu, protože takový je státu smysl a důvod existence. Je to firma zřízená panovníkem k ochraně jeho majetku. To, že na pozici panovníka může být kolektiv (lid nebo junta libovolného druhu) na tom nic nemění.
    3) Libovolnému Burešovi je to, zda byl či nebyl agentem StB, lhostejné, takže to nemusí řešit. Musí řešit jen to, že to není lhostejné některým oponentům, a to bez ohledu na to, zda to pravda je, nebo není.
    • ad 1) Nehodlám zde řešit co je a co není fašismus.

     ad 2) Podnik je třeba z velké části řídit autokraticky: odměňovat dobré pracovníky a trestat ty lenochy např. odebráním prémií a v krajním případě propuštěním. Účelem podniku je především ekonomická prosperita, tj. vyrábět s co nejmenšími náklady zboží, které lze za co nejvyšší cenu prodat.
     Smyslem státu je něco zcela jiného. Je to především společenství lidí, kterým je třeba umožnit, aby ti schopní a pilní mohli své úsilí zúročit, a těm méně schopným nebo handikapovaným podle možností poskytnout pomoc, poskytnout prostředky pro osobní rozvoj a rozvoj rodiny, je třeba uchovat materiální i nemateriální hodnoty vytvořené předchozími generacemi, rozmnožit je a předat dalším generacím, podporovat vzdělanost a rozvoj kultury v nejširším smyslu.
     Nejsou pouze hodnoty materiální, ale i nemateriální, duchovní, nadčasové, vzdělanost... Redukci státu na pouhý "výrobní podnik" (tzv. základna a nadstavba), to hlásali marxisté v 19. století. Kdyby se dnes Marx probudil, tak by si asi sám nafackoval za to co hlásal. Ale na jeho omluvu: tehdy byl parní stroj vrchol techniky. Elektřina, televise, rozhlas, informatika, počítače... to bylo snad jedině v díle spisovatelů sci-fi. Dnes se ukazuje, že primární není hmota (základna), ale energie, hmota je koncentrovaná energie, E = m.c2, jak ukázal Einstein.
     A dokonce někteří vědci tvrdí, že primární je informace (Bůh, nadstavba).

     ad 3) Libovolnému Burešovi ani komukoliv jinému nemůže být jedno, zda byl či nebyl agentem StB. Člověk výše postavený musí být také vzorem takových hodnot, jako je ČEST, MORÁLKA, PRAVDOMLUVNOST. To jsou ty skutečné nadčasové hodnoty, jejichž zachování je zárukou rozvoje a pokračování společnosti a naopak jejich popření vede k destrukci a zániku společenství.
     • Ještě dodatek:
      Na světě jsou podniky stoprocentně vlastněné zaměstnanci, obvykle formou zaměstnaneckých veřejně neobchodovatelných akcií.
      Způsoby jejich řízení a fungování jejich orgánů nejsou od obdobných státních institucí demokratických států rozlišitelné.
      Obdobné je to se státy vlastněnými panovníkem z vůle Boží a s podniky vlatněnými jednotlivcem.
      (Ano, zažil jsem jen ten první a nikoli ten druhý případ, tam je prostor k diskusi.)
     • 1) Pokud něčemu přisuzujete vlastnost a nehodláte říci, proč, netřeba s vámi diskutovat.
      2) Stát je organizační jednotkou, jejímž primárním cílem je udržení vlastní celistvosti za účelem zisku zřizovatelova. Rozžvanění libovolným směrem na tom nic nezmění.
      3) Člověk výše postavený musí být vzorem nějakých hodnot. Čestnost a pravdomluvnost mezi ně patřit může, ale nemusí. Bohužel. To, že zjevně netušíte, co je to morálka, další diskusi s vámi vylučuje.
 • ObcanHaveI
  Socialisme, ať vláda tvá se navrátí
  • Soudruh má na mysli socialismus rudý nebo hnědý?
   • Vzhledem k tomu, že ani jeden neexistoval, je to irelevantní.
    Z dobového tisku je znám socialismus reálný, čímž sami soudruzi přiznali, že socialismus je nereálný.
    • S tím lze souhlasit. Nejdřív je třeba přesně definovat pojem a pak lze teprve diskutovat o tom, zda někde existoval nebo neexistoval. Pravdou je, že soudruzi v KSČ tvrdili, že teprve BUDUJÍ socialismus. Jak to bylo s Hitlerovou NSDAP(Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei - národně socialistické německá dělnická strana), to nevím.
     • Souhlasím.
      Nacionální socialismus, pokud vím, nevylučoval kapitalistické využití výrobních prostředků, zatímco reálný socialismus byl prostou kleptokracií, režimem založeným na prosté krádeži výrobních prostředků a pracovní síly.
  • Ta nejlepši byli Dubčekové rohlíky ale ty pamatujov jen čobolové.
 • zlatí komunisti, život v klidu a pohodě, jako děti jsme si hráli v míru a naši rodiče měli krásnou práci za kterou se nestyděli, po práci úsměv azábava, zdarma rekreace a dovolené, pracovní zájezdy, bezpečí zadrátovaných hranic kde náš klid hlídala armáda a pohraničníci s nejkrásnějším plemenem československým vlčákem, tohle všechno se zlikvidovalo hadrovým pučem s vrahem vencou bombarďákem
  • Ano, NĚKDO si tenkrát žil v klidu a pohodě.
  • jura ta tvuj tata musel byt Ignác Janák nebo Štrůgal.
 • A koukám typická havlovská nesnášenlivost a nenávist. *14* *14* *14*
  • už chybí jenom humanitární bombardování
   • ta kdybych věděl kde bydliš tak tě přijedu osobně zbombovat. *16* *16* *16*
    • Demeter najdi si práci a nezevluj se svojí rodinou na socialce. Nebo leť do Kanady.
     Kama ftut mindžo.
 • zlatí komunisti, zlaté dobré časy jsou nenávratně fuč. mohli jsme rozkrádat majetek v soc. vlastnictví, ta díra byla bezedná, chlastat v práci, nic nedělat. v krámech nic nebylo, peníze jsme tudíž ani nepotřebovali. kdo měl štěstí tak jednou za rok byl vlastníkem ananasu...no prostě zlaté časy. jen škoda že jsme nevybudovali komunizmus, to by bylo teprve leháro. čest práci soudruzi. musím se přiznat že pana soudruha Filipa mám rád.
  • to řekni tvojému fotrovi, hňupe, že jenom chlastal a nic nedělal a dostaneš takovou po tlamě ty děcko blbé až se z toho posereš
   • ta ty hňupe muj tata byl velký komouš na něho nesahej, taková ale byla realita a vše co jsem napsal je holá pravda bo ja ji zažil na vlastni bulvy. mistr musel na protialkoholní. v té době jsem prošel několika firmami a všude to bylo stejný. já na tu dobu rád spomínám od dětství po dospělost. hodně jsem si přál poznat i druhou stranu mince, musím za sebe říct velké zklamání. jen nenávist, sobectví lidi se k sobě chovají jak(chtěl jsem napsat zvířata ale to by byla pro ně urážka)lidé. teď se mi chce věřit, že když to vezme do ruky Babiš se to trošičku zlepší. demokracie je jen slovo a každý ho používá jak se mu to právě hodí. *1* *16*
 • Dnes je situace jiná. Není starý kapitalismus, ale jen jeden velký "kapitalismus." Ale i doba příchodu začínající přímé demokracie. Stát se musí starat o své občany svými prostředky,v "konkurenci" s akciovými podniky asi 100 supermonopolů a bank.
  Politické strany ztrácejí smysl. Potřeba "politiků " klesá.Síla společnosti lidí je v jejich sjednocení, využití podnikavosti občanů, ale i starost o zachovávání sociálních potřeb státem. století, Zavedení jisté formy diktatury, odpovídající temným hlubiným lidského vědomí, bude slušnými občany přijata zárukou zajištění životních jistot státem. To je v největší stručnosti můj názor.
  Opolzer, cdaka@email.cz
 • Ani ne tak socialismus - spis totalitni vlada jednoho STBackeho koblihare...
  • hlupačka
   • nic jsi nepochopil, Demetere.
    Babiš nám chce vládnout tvrdou rukou, nesnáší jakýkoliv odpor ke svým výrokům, své odpůrce 'likviduje'.
    Běžkakolo má pravdu v tom, že nám hrozí vláda jednoho zmetka.
    • Jo bude to totální vláda jedné firmy která bude všem diktovat například i co mají jíst protože po zlikvidování ostatních výrobců potravin tady zůstane jediný producent jídla -ANOFERT -jehož produkty budou muset obchody povinně prodávat na základě zákona který si za tím účelem sám anofert napíše (už se na tom pracuje pod záminkou prodeje českých potravin)bude se kontrolovat co můžou "občané a novináři" říkat (což se u jistých novinářů děje ostatně už nyní) , co si mají myslet , všichni budou muset pracovat v téhle jedné jediné firmě protože žádné jiné tu za chvíli nebudou , o to už se finanční správa opět pod vedením anofertu postará aby byly zlikvidovány zajišťovacími příkazy , proto už nyní dochází ke sbírání dat pomocí EET která dobře poslouží k likvidaci veškeré konkurence ...jediný rozdíl mezi totalitou minulou a tou nastávající je ten že nyní nás všechny a všechno nebude vlastnit stát ale o životech a majetku nás všech bude rozhodovat jeden cizinec...
     • Presne tak...
      Ono uz tomu tak je = Babis likviduje vsechny obchody, ktere odmitaji prodavat jeho blafy, vsechny podniky, ktere nechteji s nim spolupracovat, nebo ktere se nechteji za par korun prodat Agrofertu...

      Je to STBacka svina, ktera jde pres mrtvoly -a to doslova - aby dosahl sveho...
    • ta ja nepochopil bo ty taky glupi. aby jste se z toho jednou neposrali.
    • víme sajmon, chudákčku

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit