Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Poslanci si zvedají platy a proto někteří politici mají snahu zavřít lidem huby.Babiš plat nebere a s ním i několik dalších poslanců.Ale kluci ze všech ostatních stran jako i samozřejmě z ANO ručičky zvednou.Většina s tím nesouhlasí a není tedy nic jednoduššího než nezvednout ruce.Ale té pokrytecké havěti by jste museli uřezat ruce aby je nezvedli-lumpové.At mi někdo vysvětlí o co a v čem jsou státní zaměstnaci lepší než všichni ostatní.Copak těžce pracující nemají nárok na normální život?Na lékařských fakultách se bude měnit anatomie-pracující inteligence má dva až tři žaludky,dělníci jen jeden a někteří možná i půl popřípadě žádný a s nimi i celá jejich rodina-.70% pracujících musí žít od výplaty k výplatě aby těch 30% si žilo na jejich úkor velmi nadstandartně.

 • myslím si,že státni zaměstnaci by neměli dostávat přidáno každý rok o tolik procent,co potom  drobní podnikatelé(OSVČ),bez kterých by každý státní zaměstnanec nemusel ani existovat?Tito drobní podnikatelé mají jeden velký problém a tím je,že díky každoročnímu zvedání průměrné mzdy,musí dle toho platit stále více na sociální a zdravotní pojištění,nebot jim to je vypočítáno dle průměrné mzdy,ale nikdo se již nedívá na to,že každý rok přeci živnostníček nemůže zvedat ceny své práce,to by mu ani nikdo nedal,tak co s tím dál?Do nekonečna to nepůjde a již brzy malí živnostníci vymizí a potom se bude moc a moc všichni divit

  • Kdy vzalo vaše tvrzení počátek?

   Průměrná mzda je statistický údaj, zatímco odvody na zdavotní a sociální pojištění se počítají z vyměřovacího základu, který s ní nesouvisí.

   Cituji:"Vyměřovacím základem pro odvod pojistného na sociální pojištění u
   OSVČ je 50 % příjmu z podnikání a z jiné samostatné výdělečné činnosti
   po odpočtu výdajů vynaložených na jeho dosažení, zajištění a udržení.
   OSVČ si může určit i vyšší vyměřovací základ."


 • Vlastně osobně neznám nikoho - ani když se podívám do zrcadla - kdo by řekl "hele, já mám peněz dost, já už přidat nechci."

  Mě by se to taky líbilo, jenže tak nějak nejsem napojen na vemeno státu.To se to saje....


 • joudaljosef

  Znáte to přísloví že co si doma uvařite to si taky sníte. Uvařili jste si vážení voliči agro bramboračku z  ANO, ČSSD a KSČM,tak teď pěkně papejte.A pokud chcete nové menu, tak příště volte hlavou a ne nevolte🐮

  • Hlavou?? To jako jak jako? 🙂 "Uvařili jste si vážení voliči...." Joudal nevolil, ale školí.

   Panáčky z ODS s flanďáky nebo směšnými starosty? Vlastně jsem vynechal slovutnou TOP09 - to by bylo jako hlavou?

   Já do voleb nikomu nekecám. Pokud Joudal ví jak, tak ať si volí jak chce, je to jeho věc.

   Moc na výběr není.

 • Jen tak na okraj pro některé marxistické tupany - Státní zaměstnanci vykonávají práci pro tzv. "podnikatele", kterou by si podnikatelé měli platit sami. Léčí je a zdarma, když si ti nešikovní pajdaví, šašci zlomí nohu na golfu, zdarma je chrání před zloději, kteří by si rádi přilepšili v jejich vilách, poskytují zdarma vzdělání jejich rozmazleným frackům, chrání je před podvodníky a nekalou konkurencí, hlídají vězně, hasí požáry a odvážejí ožralé podnikatele, kteří způsobili havárku. Pracují pro ně, za státní peníze, protože, kdyby si to "podnikatelé", z nichž velká část jsou jen paraziti a podvodníci měli platit ze svého, v životě by na to nevydělali.
  • No, to o podnikatelích a parazitech si oba moji dědové  od dobových powerdogů vyslechli, než s nimi bylo "powerdogovsky" naloženo.

   Použít cosi o marxistických tupanech je od takové osoby chucpe.

 • Babiš nařídil všem úřadům snížit náklady o 30 - 50%, to se z toho "přidávání" a "bude líp" opět vyvinula pěkná babišovská LEŽ JAKO VĚŽ. Prachy došly a státnímu rozpočtu teče do bot.Já už mu nevěřím ani ten jeho pseudonym "A-ndrej B-abiš" proč se nejmenuje třeba C-yril D-louhý nebo E-mil F-iala, G-ustáv H-usák, I-van J-eliman, atd...nebo Y-veta Z-emáková. To je na ústředí nenapadlo nic originálnějšího?

  • KIMCID

   já vím vám státním lemplům se utahování nelíbí co?

   • Od Roku 2013, kdy Babiš nastoupil do vysoké politiky, přibylo 31 000 úředníků a vzniklo 10 nových úřadoven. Jen na platy tak jde o 28 miliard ročně navíc. Nepočítaje v to náklady na provoz, které v lecčems jistě výdaje na platy překonají.
   • Sprosté lhaní se nelíbí nikomu, dokonce ani hasičům, policii, učitelům, armádě, lékařům, úředníkům, pošťákům, .....

    • Vaše sprosté lhaní je až tak široce známo?

     • honzas

      Tak proč tak sprostě lžeš!

 • KIMCID

  Může,možná,prý ,asi? To je novinařina doufám že ho za to neplatí...

 • 30 let se čekalo, že soukromý sektor potáhne ekonomiku a tím se budou zvedat mzdy i ve státní sféře. Jenže tato ekonomická teorie panu Klasovi jaksi nevyšla. Rozprodaný státní majetek do rukou zahraničních investorů si sliboval, že tito investoři budou platit české lidi stejně jako zahraniční. Jenže skutek utek. My jsme placeni třetinově ve srovnání se zaměstanci v cizině. Myslíte si, že produktivita práce ve škodovce je menší než v Německu? Samozřejmě že ne. A přesto jsou tito lidé placeni mnohem hůře než němci. Jinými slovy jsme kolonie západu a od nás se peníze vyváží pryč!!!!! Proto jsou mzdy po 30 letech Havlovsko - klasovské revoluce tam kde jsou. A není šance prudšího růstu!!!!! Takže jediná šance jak docílit růstu platů je přesně obrácená situace. Prudké zvyšování platů ve státní sféře, aby se vytvářel tlak na zahraniční investory, aby také zvedaly platy. A na 1000% na to peníze mají, jenže je nebudou moci v takové výši posílat do svých rodných zemí. To je můj názor, proč se zvyšují mzdy ve státním sektoru.

  • Pavel.Jegl

   Copak sedm procent růstu platů (pět procent nad inflací) není slušný růst? Tohle číslo platí pro soukromý sektor - meziročně. Erár ho měl kolem 14 procent. (První kvartál 2018 meziročně.)

   Se zvyšováním platů ve státní ve státní sféře si zahraniční investoři poradí, anebo odejdou. Co je horší, kleknout mohou malé a střední (české!) podniky.

  • Neplacení daní a miliardové pobídky např. Číňanům nebo Rusům, jsou vynález Miloše Zemana a jeho spoluchovanců z Prognostického ústavu, Klause a Komárka. Produktivita i mzdy ve Škodovce jsou vysoké a to díky know-how a technologiím, které sem přivezl koncern VW. To, co tam vyráběli předtím se nehodilo ani jako přístřešek pro králíky, natož, aby si to ve světě někdo kupoval na jízdu po silnici a stejné to bylo s ostatními "výrobky" socialistického taky-průmyslu.

   • Můj příspěvek s odkazem zmizel, takže znovu již jen krátce. Odpouštění daní a investiční pobídky jsou standardním nástrojem státního ovlivňování ekonomiky a jejich používání upravuje EU a používají se mnohem déle, než naznačujete. Nejvyšší pobídku dostali údajně Japonci (TPCS) a Korejci (Hyundai), ale možná byste mi dokázal oponovat nějakou jinou doložitelnou investicí.

    • TPCA, omlouvám se za překlep.

 • realista

  Ta Dana musí být pěkně zazobaná a chytrá že jí všichni platí. Já ovšem platím nejen Daně ale i Pavle Zdeňce a Jiřině. To se jeden prohne.....

  • To víš tomu dala tomu dala až se z Dany ku... stala

 • Zdá se mě , že bureš zrovna neví /ví/ ??? co dělá. Totiž přidávat státní sféře je dobré, protože v tom okamžiku si vláda a spol zvedne svoje platy. Trochu to koliduje se soukr. sférou která musí vydělat na toto zvýšení a také na případné svoje zvýšení a tam je ten kámen úrazu,  A pro po, zajímalo by mě u této příležitosti kolik tak asi   ABé  platí vlastním zaměstnancům  ????  Trochu mě irituje , aby člověci co mě   mají vytvářet podmínky pro práci,  mě spíš peskují a  zdržují v práci a ještě berou daleko víc než třeba zrovna u bureše ????? siola

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit