Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je to tak v poslední  době  asi normální.. vyhrávají populisté.. svoje ekonomické představy si splní a lidem naslibují  i nemožné.. s vědomím, že oni to platit nebudou.... zvyšování mezd jde  současně se zdražováním.. tak má to nějaký smysl?  

  • Tomu se říká v ekonomické teorii "politický cyklus." A dělají to všechny politické reprezentace, které získají ekonomickou moc. A uuuuuuž moc dlouho...🙂

 • Tak nejdřív koblihy a teď přidání na platu. Ale jenom v přebujelé státní správě... ÁNO, bude líp, ale komu... Ovečky jistě vědí koho volit... bééé...

  • Faktická poznámka: přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit asi tak vůbec, ne?

   Překlad specielně pro vás: Béé béé: béé bé béé bé béééééééé béé béé béé béé bé bé béé, bé?

   • Wolfcastle

    Faktická poznámka: přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit VELMI JEDNODUŠE: SNÍŽENÍM NĚKTERÉ Z MNOHA DANÍ 😉


    Ale někdo kdo ještě dělá "Bé bééé" to vědět nemůže chápu.... Běž si pro koblížek a radši zmlkni ať se zase neztrapníš...

    • Přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda ovlivnit jen u některých profesí zvýšením minimální mzdy - to by byla relevantní námitka.

     Snížením některé z mnoha daní se přidání na platu v podnikatelské sféře docílí jen velmi zřídka, spíše lze hovořit o zvýšení reálné mzdy, ale to vy vědět nemůžete, chápu.

     (Pracuji výhradně v podnikatelské sféře, zažil jsem veškeré daňové změny.)

     Proč komentujete překlad, který se vás netýká? Nebo se vás týká a při žmoulání koblížku jste to zapomněl poznanenat, takže jste se jen ztrapnil?

   • Synu, jen klid, rozčilování škodí zdraví. Samozřejmě, vláda může přidávat a občané zase mohou říci co si o tom myslí. 😀

    Děkuji za překlad, ale bébéštinu neovládám, bohužel.☹

    • Pokud jazyk neovládáte, proč ho používáte? Vždyť v takové případě ani netušíte, co píšete!

     • Wolfcastle

      Klid od toho jsou tu jiní co netuší co píší např.:  ..."přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit asi tak vůbec"... o chvíli později: .."Přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda ovlivnit jen u některých profesí zvýšením minimální mzd"...a další snůšky kravin

      • V originále to ale bylo kapku jinak, ne? Asi takhle:

       1 ) Faktická poznámka: přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda schválit asi tak vůbec, ne?

       (Otázka minimální mzdy je zde z hlediska plošného přidání na platu marginalizována, možná sporně.)

       2) Přidání na platu v podnikatelské sféře může vláda ovlivnit jen u
       některých profesí zvýšením minimální mzdy - to by byla relevantní
       námitka.

       (Upřesnění výroku 1, respektive přiznání toho, co bylo marginalizováno.) 

       Děkuji za praktickou, byť na tomto webu již nabytečnou, ukázku "novinářské" práce s textem.

  • KIMCID

   Ano  Kalouska ten vám pošle složenku :D

   • Kalousek mi poslal složenku, kterou jsem ovšem platit nemusel. Zato ánoovci mi sice složenku nepošlou, ale zato mi naúčtují kdejakou přirážku, kterou ovšem platit musím.😀

    • "Složenka Kalouskova" byla vyplněna částkou státního dluhu přepočtenou na občana. Vzhledem k tomu, že splátky jistin a úroky se platí z rozpočtu státu, tak jste onu složenku zčásti zaplatit musel, aniž byste to mohl ovlivnit (DPH + spotřební daň, jste-li nemajetný důchodce).

    • Škoda, že Ing.Miroslav Kalousek neposlal i složenku na konci svého působení, mohl jsem si je nechat zarámovat vedle sebe. Za přečtení, včetně diskuse, rozhodně stojí:

     https://www.spisovatelskelisty.cz/stanislav-hudsky/ktery-ministr-financi-nejvic-zadluzil-cr/

    • jen plať ovce

 • Moc by mě zajímalo, jaké páky má vláda státu na soukromý sektor a jakým způsobem může ovlivnit navýšení mezd jeho zaměstnancům. Soukromý sektor se řídí pravidly nabídky a poptávky. Jen navýšení mezd ve státním sektoru může u podnikatelů vyvolat obavy z odlivu zaměstnanců a tím reagovat na vývoj mezd.

  Ale zde se opět jedná jen o oplivání  jedovatou slinou na Babiše. I tento server před časem tvrdě kritizoval nízké platy ve školství, u policie či záchranářů. Nyní naopak kritizuje jejich navyšování, tedy klasický protimluv a obyčejný štvavý článek. 

 • joudaljosef

  Znáte to přísloví že co si doma uvařite to si taky sníte. Uvařili jste si vážení voliči agro bramboračku z  ANO, ČSSD a KSČM,tak teď pěkně papejte.A pokud chcete nové menu, tak příště volte hlavou a ne nevolte🐮

  • Hlavou?? To jako jak jako? 🙂 "Uvařili jste si vážení voliči...." Joudal nevolil, ale školí.

   Panáčky z ODS s flanďáky nebo směšnými starosty? Vlastně jsem vynechal slovutnou TOP09 - to by bylo jako hlavou?

   Já do voleb nikomu nekecám. Pokud Joudal ví jak, tak ať si volí jak chce, je to jeho věc.

   Moc na výběr není.

 • Docela si umím představit, jak by ti samí vykřikovali, jaký je to binec, že když se daří, tak se nepřidává!!!

  Ekonomický cyklus zastihl Babiše u korýtka, tak přidává on.
  Kdyby tam seděl Fiala, Stanjura a jim podobní Bělobrádci, tak by přidávali stejně oni. Hlasy si kupují všichni - jen někteří nemohou - tak kritizují.

  Větší průšvih bude, až ekonomika vyčerpá své možnosti - už vidím Babiše, jak snižuje platy kde komu. To bude panečku veselice.

  • Ale to je ptákovina - předjímáte situaci, o které nevíte, že a kdy nastane. To už Babiš bude sice z politiky, ale pokud se zachovají jím zavedené platové i daňové mechanizmy a nepokusí se nějaký deboš je  svévolně měnit, tak peněz jak na platy, tak na důchody bude dost. Jen aby zas nepřišel nějaký  Špidlik a nerozpustil mzdové a důchodové rezervy do státního rozpočtu na urovnání schodku způsobeného rozkrádáním státních fondů.

   • Není moc prostor na diskusi, je poznámka - ten pán se jmenoval Kočárník.

 • Ovšem nejvíce politici přidávají sami sobě a každého kriticky smýšlejícího člověka, který si dovoluje vyjádřit nesouhlas s nehorázným přidáváním politikům, označují za populistu. Jak jde o vlastní finanční prospěch, tak naprostá většina politiků ztrácí sebereflexi.
 • Babiš nařídil všem úřadům snížit náklady o 30 - 50%, to se z toho "přidávání" a "bude líp" opět vyvinula pěkná babišovská LEŽ JAKO VĚŽ. Prachy došly a státnímu rozpočtu teče do bot.Já už mu nevěřím ani ten jeho pseudonym "A-ndrej B-abiš" proč se nejmenuje třeba C-yril D-louhý nebo E-mil F-iala, G-ustáv H-usák, I-van J-eliman, atd...nebo Y-veta Z-emáková. To je na ústředí nenapadlo nic originálnějšího?

  • KIMCID

   já vím vám státním lemplům se utahování nelíbí co?

   • Od Roku 2013, kdy Babiš nastoupil do vysoké politiky, přibylo 31 000 úředníků a vzniklo 10 nových úřadoven. Jen na platy tak jde o 28 miliard ročně navíc. Nepočítaje v to náklady na provoz, které v lecčems jistě výdaje na platy překonají.
   • Sprosté lhaní se nelíbí nikomu, dokonce ani hasičům, policii, učitelům, armádě, lékařům, úředníkům, pošťákům, .....

    • Vaše sprosté lhaní je až tak široce známo?

     • honzas

      Tak proč tak sprostě lžeš!

 • Jen tak na okraj pro některé marxistické tupany - Státní zaměstnanci vykonávají práci pro tzv. "podnikatele", kterou by si podnikatelé měli platit sami. Léčí je a zdarma, když si ti nešikovní pajdaví, šašci zlomí nohu na golfu, zdarma je chrání před zloději, kteří by si rádi přilepšili v jejich vilách, poskytují zdarma vzdělání jejich rozmazleným frackům, chrání je před podvodníky a nekalou konkurencí, hlídají vězně, hasí požáry a odvážejí ožralé podnikatele, kteří způsobili havárku. Pracují pro ně, za státní peníze, protože, kdyby si to "podnikatelé", z nichž velká část jsou jen paraziti a podvodníci měli platit ze svého, v životě by na to nevydělali.
  • No, to o podnikatelích a parazitech si oba moji dědové  od dobových powerdogů vyslechli, než s nimi bylo "powerdogovsky" naloženo.

   Použít cosi o marxistických tupanech je od takové osoby chucpe.

 • KIMCID

  Ukázaná platí.

 • pstpst

  Nic proti článku, jen jedno upřesnění. I ti státní zaměstnanci také platí daně. Tzn., že nejen na platy státních zaměstnanců vydělávají také oni. Jedná se o dlouhodobou neznalost problému. Vypadá to, jako by někomu záleželo na tom, rozeštvat lidi proti sobě. 

  Nejsem státní úředník, ale mnohokrát jsem již slyšel, hlavně od lidí s minimální mzdou, jak vyčítají zaměstnancům ve státní a veřejné sféře, že oni je platí. Pravdou je, že právě lidé s nízkými příjmy neplatí daně vůbec nebo jen minimální částku........tzn. že neživí nikoho, ale jsou živeni všemi ostatními pracujícími.   

    

  • Lidé s libovolnými příjmy platí daň z příjmu, jejíž výše je vcelku nezajímavá. Zajímavější je zdravotní a sociální daň (pod krycím názvem pojištění), spotřební daň a DPH, kterou platí každý konečný spotřebitel. Váš závěr, zdá se, není zcela správný.

  • vanhorne

   "I ti státní zaměstnanci také platí daně."

   Jejich danove odvody maji nulovou hodnotu, jejich penize se vraci jenom tam odkud prisly. To, ze s vyssimi platy ruku v ruce jdou nahoru ceny a dane, ale hlavne zisky a inflace take neda na sebe dlouho cekat, to vam soudruh Bures uz neprozradi.

  • pane pst- národ už rozeštvali a to bureš a eman.  To placení daní z daní už jsem někde slyšel, myslím, že zrovna od té  paní co má dva harvardy ??!!!!!   Takovej nesmysl jako že to posílí st. rozpočet může říci jenom ........, zatím perpetu.......nikdo nevymyslel.....siola

   • Voličskou základnu museli jmenovaní pánové rozdělit, pakliže měli přesvědčit ku svému zvolení dostatečné množství voličů.

    S národem to nemá společného nic, pokud národem neoznačím množinu lidí používající stejný úřední jazyk. Kolik asi lidí zatančí o masopustě se šavlemi? A kolik zná k tomu zazpívat se skřípáckou kapelou? Nebo alespoň do rytmu zatleskat?

   • No, když dopadnou nějak volby (a ony vždycky nějak dopadnou), tak ta část, co neuspěla bude vždycky výt o rozkolu. Tak snad příště zase bude "rozeštvávat" ten Váš sokolík, neplačte.

  • Pavel.Jegl

   Pane pstpst, malý dodatek: Je v tom rozdíl, státní zaměstnanci platí daně z daní, které odvede soukromý sektor.

   • Jen tak na okraj pro některé marxistické hlupáky - Státní zaměstnanci vykonávají práci pro tzv. "podnikatele", kterou by si podnikatelé měli platit sami

    • zdravím, pane  poverdog, rád bych se poučil-múžete nějakou činnost jmenovat, děkuji Matějka

    • Primární,sekundární a terciální rozdělení zaměstnanců popř.občanů pracujících.Stát skutečně spolkne až konečné daně,ale nikde jsem neviděl že by se tu někdo hádal co dál s vývojem kdy stále více lidí je neproduktivních a využívá produktivitu jiných (a to včetně produkce strojů).Nebo si skutečně myslíte že nekonečný ekonomický růst a snižujicí se porodnost ruku v ruce s množením se úředníků či sociálně závislých (tim není  myšleno jen  flákačů ale i důchodců)nám zajistí funkčnost společenskéno systému?Sory jako si pracovníky dovezeme podle Babiše z Ukrajiny ,jo a co s tou Ukrajinou pak?To už estébák neříká ,ale slibů těch má to má to prolhané čobolisko neurekom.

     • Spojené státy si svého času dovezly mnoho milionů pracovníků z Evropy, část například z Horních Uher, a co s těmi Horními Uhrami bylo pak?

      • No muselo se tam 70 let ssrát peníze z Čech,posílat vzdělané lidi, aby jsme je alespoň potáhli o 100let neb by byly 200let za námi.

       • Reakce na příspěvek:

        Oni Spojení státové dovezli mnoho pracovníků ze Slezska, Čech, Moravy i Německa, máte i k tomu podobně jednoduché vysvětlení? (A to nešilhám za Kanál, abych přidal Irsko. Skotsko nebo Starou Dobrou Anglii.)

  • Státní zaměstnanci ŽÁDNÉ daně neplatí!!! Ano na pásce mají stržené daně stejně jak normální zaměstnanci, ale celá ta čáska je jen virtuální jejich hrubý plat je CELÝ placen z daní ostatních kteří na ně dělají a zdanění státních zaměstnanců je jen vratka toho co nevydělali jen číslo na pásce, ale FAKTICKY nic do systému NEPLATÍ nepřidávají!!! Prakticky všichni nestátní zaměstnanci a podnikatelé na ně vydělávají vydělávají i na jejich daně😉 A i lidi s minimální mzdou platí z každé utracené koruny ať už za jídlo nájem, elektřinu DPH to je TAKY DAŇ! Že ji opět platí i státní zaměstnanci OVŠEM opět ale pouze vrací na zpět DPH to co z daní dostali porát nevytvořili nic NAVÍC...

   • Takže práce Policie, Hasičů, Lékařů, Učitelů má menší hodnotu, než zemědělce, který jako Agrofert žije jen díky miliardovým dotacím, než práce šmudly opravujícího D1, která stojí 2x tolik než v Německu? Tihle manuálně "pracující" vytvářejí hodnoty? Horníci kteří vytěží tunu uhlí za trojnásobnou cenu, než se pak prodá? Taxikář, který zaveze cizince z nádraží na letiště za 8 000,- matlal v Zetoru, který spolkl 9 miliard, aby vyvážel traktory zadarmo do Ruska?

    • Zadarmo do Ruska?

     Cituji:"Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) nyní nově
     pojistila dodávky traktorů a náhradních dílů společnosti Zetor Tractors
     do Ruska a na Ukrajinu. V případě ruského trhu jde o pojistný limit pro
     traktory v objemu 250 milionů korun,“ doplnil šéf EGAP.

     Citui: "Jde o součást obchodu, který se
     podařilo vyjednat během podnikatelské mise prezidenta Miloše Zemana. Na základě probíhající spolupráce bylo uzavřeno
     memorandum vyjadřující zájem obou stran o dodání až šesti tisíc sad
     traktorů v letech 2018–2022. Odběrový závazek se vyjednává na každý rok
     zvlášť,“ uvedl mluvčí Zetoru Alexandr Kuchař.


     „Už od loňského roku vidíme vyšší
     poptávku z Ruska po české zemědělské technice a technologiích pro
     potravinářský průmysl, a potvrzují to i nejnovější
     statistiky EGAP. Od začátku letošního roku pojišťovna uzavřela celkem 21
     smluv do Ruska v objemu téměř 4,5 miliardy korun. Více než polovina,
     celkem 13, se jich týká právě tohoto segmentu. Kromě traktorů jde o
     hlavně o další zemědělské stroje, ale třeba i linku pro stáčení piva,“
     upřesňuje Jan Procházka, šéf EGAP.

     Zájem Rusů o českou techniku potvrzuje i
     Česká exportní banka (ČEB). Ta loni financovala firmě Farmet vývoz 105
     zemědělských strojů v objemu zhruba 63 milionů korun. Letos banka
     obnovila společnosti smlouvu na financování exportu do Ruské federace,
     díky které by v roce 2018 mělo dojít k profinancování vývozu až za 38
     milionů korun.

     Vy tvrdíte, že manageři EGAP a ČEP připustí financování a pojištění vývozu bez protihodnoty? Nějaký zdroj podkladů pro své tvrzení máte?

     • honzas

      Chabá čísla a to jste zapomněl na uran,který jsme rusákům cpali 40let zdarma.Takže jen kecy......

      • Diskusi zavedl, dobrý muži, powerdog o traktorech jménem Zetor, ne uran, to byly magnetofony a nelze je vyvážet, protože se již nevyrábějí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit