Přejít na výpis diskuzí

Čau živnostníci, nesu vám koblihy. To koukáte!

4.2.2019 20:01
Pavel Jégl 55 příspěvků

Živnostník by měl být z pohledu vlády užitečný druh. Nekecá, maká jako šroubek, aby si vydělal, nemarodí, protože si to nemůže dovolit, a za krize nechodí na pracák s nataženou rukou. Že by se toho Babiš a spol. dovtípili?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Zase změna titulku v průběhu diskuse. Face liftu článku je třeba věnovat pozornost. To je zase pravda..😛

 • vanhorne

  Zlate casy pro zivnostniky z firmy ANO jsou tady a ne, ze jsou za dvermi. Bures uz nemusi hulakat na celou Ceskou Kotlinu, ze bude lip.

  https://www.stream.cz/adost/10030268-ministerska-koryta-a-odmeny-vs-ucitelska-bida

 • Babišovy se věřit nedá zrovna tak jako Kalouskovy,,navíc oba podpoří lživou a zlodějskou ČT 

  ANO se nepřipojí ke kritice KSČM a SPD. Podpoří výroční zprávy České televize.
 • poctivé podnikání, a stejné zdanění pro zaměstnance jako pro osvč, konec paušálům,konec danovým zlodějinám osvč,chci právní stát s poctivými daně platícími podnikateli +zpětné audity majetků osvč do roku1989 a srovnámí majetku s danovým přiznáním ....poctivost je ZÁKLADEM slušné společnosti 

 • zdanit podnikatelské zloděje osvč jako na západě, a zavést konečně progresivní zdanění vysokopříjmových jako na západě .nechápu proč už to tu nefunguje od roku 1989 ,samozřejmě kecy zlodějů ,podvodníků, parazitů osvč chápu ,nechce se jim platit daně jako je to běžné na západě rádi by dál ve velkém parazitovali na zaměstnancích 

  • Bolševiku, ty nechápeš vůbec nic, koněčně si napsal pravdu.

   Vy komouši by jste pořád někokomu ničili životy, bohužel pro vás už vaše doba skončila, budete jen hladově koukat jak se další generace těší z demokracie, svobody a tím i podnikání, ty si vylep do notýsku známky ROH a vzpomínej na budovatelská léta.

   •  chápu ,že poctivost pro vás znamená boševiky,rádi by jste neplatiuli státu nic, jako dosud , platit daně na západě je normální povinností poctivého člověka i podnikatele, a pokud placením daní znamená zničený život, potom mají život zničený všichni na světě po nichž státy požadují daně

    • Nick parUL je prostě nemocný. Každý nesouhlas redukuje na slovo "bolševik." Nikdy nenapsal nic konstruktivního. Inu, kde není.............

 • dzixy
  Protože je už konečně načase s nápravami křivd pravicových vlád, lze věřit, že tato vláda začne konečně s nápravami. Je již 5min. po dvanácté, nejvyšší čas. 
 • Největší výhodou dneška je, že ať se tu přeme a dohadujeme jak chceme - nikdo nikoho nenutí, aby to dělal.
  Každý ať si rozhodne podle svého, jestli chce makat jako OSVČ sám na sebe nebo někde u mašiny ve Škodovce nebo sedět na zadeli v kanclu za státní peníze. 

  Nic nemusíme.....

 • ...Dá se to Babišovi věřit?

  NEDÁ...

  • KIMCID

   rozveď

   • Neni treba,..

    • KIMCID

     tak že opět plkáš

 • OSVČ bude zřejmě platit zvláštní formu "výpalného". Na druhé straně by snad mohla mít OSVČ klid na svoji podnikatelskou činnost a nemusela by čelit trvalému nebezpečí uchvácení do spárů nelítostných babišovských  byrokratů. Živnostníci jsou životadárnou mízou pro naše hospodářství, bez OSVČ by měli existenční problémy i byrokraté ze státní správy, kteří dusí podnikatelskou činnost na základě své chorobné libovůle a i proto, aby prokázali oprávněnost své existence. Ovšem odvody živnostníků jsou relativně nízké a tak páteří příjmů pro stát zůstávají zaměstnanci, kterých je i daleko více. Malí živnostníci s ročním obratem do jednoho miliónu si zaslouží maximální úlevy a klid ke své poctivé práci. Stát by už měl přestat s praxí privilegizace škůdcovských parazitů (např. nepřizpůsobivých) a měl by konečně začít hýčkat ty občany, kteří v roli OSVČ jsou přínosem pro stát. Pokud chce stát šetřit peněženky daňových poplatníků, pak by měl razantně snížit příjmy u těch, kteří nejvíc mluví o projídání budoucnosti a přitom si nejvíc zvyšují příjmy na úkor státní kasy. Dovedu si představit snížení platů u poslanců a senátorů na polovinu.
  • dzixy
   Vejprstský, mýlíš se pokud píšeš, že podnikatele dusí " babišovští byrokraté". Byrokraté, kteří dusnili malé podnikatelé již nejsou u moci. Byla to dřívější várka mocných, kteří potřebovali byrokracii, aby mohli otravovat životy nejenom zaměstnancům, ale i malým podnikatelům. Pomáhali pouze "velkým" podnikatelům, kteří takto mohli krást podle libosti. Ponejvíce nakradli ODSáci a socialisté - původní zakladatele byrokracie u nás. Lze věřit, že se pomalu začne s obdobím náprav křivd všem, kterým dřívější vlády / bohužel pravicové / křivdily.
   • Aha.A proto je 2 nejbohatší "čech" bureš,který se nejvíc napakoval za čssd a za jeho vlády nám přibylo cca 40 000 úředníků.A sobě si zvýšil dotace na dvojnásobek .A neslyšel jsem,že před jeho vládou by stát zaklekával na podnikatele...

    • Mýlíte se. Osobně znám dva podnikatele "zakleknuté" "předbabišovským státem" do úplného zničení a několik "přizakleknutých". Publicita samozřejmě nebyla, ta se objevila až s Babišem.


 • Podnikatelé ve svém objemu opravdu-bez nadsázky-vytváří poměrně hodně finančních hodnot pro  stát.Ale i u této početné komodity můžeme vidět velmi úspěšné,nebo i špatné,parazitující živnostníky.V roce 2007 přesto souhrn živnostníků vykázal kolem 22 miliard Kč v daních pro stát,načeš v dalším  období,za Topolánka a Kalouska to byly pouhé 2 miliardy Kč.Výpadek 20 miliard zatočil s rozpočtem tak,že musela být zavedena /superhrubá/ mzda a 15 % DPH.Kapišto?Stát na jedné straně "pomohl",na straně druhé musel zvýšit daně.Komu to vlastně pomohlo a nepomohlo?

  • superhrubá mzda byla i před tím,jen se to nikde neuvádělo. Tady pouze zaměstnanec vidí celou částku,co na něho platí zaměstnavatel.A dph stouplo dočasně,aby podpořilo 2 pilíř důch. reformy. Což pak socani s burešem zrušili,ale dph už ne

   • Ano, ale zaměstnanec platí daň i z toho, co nedostane (z odvodů zaměstnavatele). Zaměstnavatel neplatí ze svého nic - vše musí vydělat zaměstnanec. Jde pouze o to, jak se na částku odvedenou zaměstnavatelem pohlíží. 

    Je to nelogické a je to druh dvojího zdanění. 

    Ohledně DPH se opatrně zmiňovalo sbližování sazeb (nízká - vysoká) tak, aby vznikla jedna někde uprostřed. Teď máme tři sazby.

    • zaměstnavatel neplatí ze své práce nic??Sehnání zakázky,prodání výrobku,vymyšlní a realizace podnikatelského záměru není práce? Jen něco vyrobit u mašiny v dílně nestačí,je to jen jedna část celého řetězc,než dostanu za určitou věc zaplaceno.

     • Pletete si "ze svého" (tím je míněn zdaněný zisk) a "ze své práce".

      Jinak: můj zaměstnavatel například z řetěce sehnání zakázky, prodání výrobku, vymyšlení a realizace podnikatelského záměru neděllá nic. To dělá obchodní ředitel. Za domácí úkol můžete popřemýšlet, co dělá zaměstnavatel.

      • Znám spoustu firem,kde zaměstnavatel,obchodní ředitel,účetní a možná i uklizečka je jedna osoba...

       • Reakce na příspěvek:

        Promiňte, tento případ, podle kterého jsem i nějakou dobu sám fungoval, jsem abstrahoval a i nadále jej považuji vzhledem k předmětu diskuse za pominutelný. Navíc tvrdím, že taková firma není zaměstnavatelem. V případě "jednomužné" s.r.o. by bylo obtížné a zbytečné vykazovat na jednu osobu tři částečné úvazky. Zaměstnavatelem by pak byla osoba právnická, na rozdíl od zaměstnaných osob fyzických, nešlo by tedy o jedu a tutéž osobu.

        Chápete to?
Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit