Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Makak
 • 1000xNE zastavte to dokud je čas,historie se nesmí opakovat a Němci by se měli držet zpátky na základě dějin 20. století a tomu vypasenému soudruhovi poslat zdarma - počet obětí za 1. a 2. sv.války.

  • josef.chmela

   No, mohlo by se to podařit zastavit. Škodič Havel se už smaží v pekle a teď je pouze nutné odstranit od koryt vítače, kolaboranty a zrádce typu Hermana a spol.

   • No, někteří se už smaží v pekle, zatím co jiné to teprve čeká. 😍

   • Pavel.Jegl

    Kléma Gottwald, který si to užívá v komunistickém ráji, kde právě stojí frontu na toaleťák, by si s tím "odstraněním" nepochybně poradil.

    • josef.chmela

     Opravdu "duchaplný" komentář. Hodný "velkého" novináře vašeho typu. Čím to asi bude, že jsem od vás nic lepšího nečekal? To asi bude tou vaší "duchaplností" a odborností.

    • A Vy osobně si pane Jégle myslíte, že je to dobrý nápad, aby se pohrobci bílých punčoch a kožených kraťasů, kteří uměli řvát jen "teschechische schwiene" a pnižovat české lidi v pohraničí, by měli být vítanými hosty? 

     A nemusíte sem tahat Gottwalda. Mluvíme o někom jiném. 

     To už jsme zapoměli? To už nemáme žádnou hrdost? Nebo jí umíme projevit jenom vůči Rusům? 

     To tedy kurvahošigutentag......

     • Pavel.Jegl

      Nic takového jsem přece nepsal. Reagoval jsem na poznámky pana Chmely o smažení v pekle a o tom, koho je nutné odstranit.

      • Chápu, že se Vás mohlo dotknout uvedení pana Havla.

       V kontextu s diskusí to ale vyznělo (alespoň pro mě) jako obhajoba vpádu landsmanschaftu zpět do Čech a pochopení pro ty kolaboranty, kteří se s nimi zapomínajíc na reálnou nedávnou minulost (viz. Lidice) bratříčkují.

       Pozn. je v tom moc emocí, aby se to mohlo brát jen rozumem. 

    • Nevím co tím myslíte ale historie hovoří jednoznačně a zlehčování nacismu a fašismu taktéž komunismu se vymstí a odsun byl a bude událost nasledující po událostech počínající 28.9.1938 a byl nutný !!!a za tyto události nesou plnou zodpovědnost jen Němci a nikdo jiný ,a jestli se budou kroutit dějiny tak si to zopakujeme , jak jsem předeslal možná ti nový agresoři spojí třeba islám s nacismem.

  • Máte mimo propagandisticko-bolševických keců ještě nějaký jiný - alespoň částečně rozumný důvod?

   Pokud to nevíte od svět válek, repskt. druhé uběhlo již mnoho let. To budete stále operovat historií - a co takhle to vzít přeba až přes loupeživého lapku žižku, 30.letou válku, .... 

   Když tady může hradní prorusácký pros..tut - komouškonfident zeMAN pořádat rudé orgie pro komoušské vychodostepní nájezdníky a jejich tlupy, proč by se  nemohli potomci bývalých krajanů  sejít v domovině svých předků.

   • Pane Nováku. Je nutno si uvědomit, že se jedná o sraz potomků bývalých obyvatel, kterým není jasno za jakých okolností jejich předkové byli odejiti. Je potřeba aby věděli proč se to stalo, protože kdyby znali historické souvislosti, nikdy by se pro samou hanbu k tomuto odkazu nehlásili.

    • A proč byli odejiti? Proto, že mluvili německy? A co kdybychom my měli být byli z našich domovů odejiti na východ proto, že mluvíme slovanským jazykem?

     • Karel

      Kdyby nás poslali vysídlení Němci jen na východ bylo by to ještě snesitelné, ale oni ve spolupráci s Hitlerem nás co by jsme zbyli po genocidě (vyhlazovací koncentrační tábory kapacitně nedostačovaly) nás chtěli poslat do Patagonie jestli víte kde to je, poušť v  Argentině.Naštěstí jsme díky nim "dopadli aspoň jsme zůstali doma byť pod jiným jhem" o něco lépe protože nebyli vítězové a Sudetští Němci by měli platit nejen za druhou světovou válku ale i za "40 let této nesvobody" neboť kdyby se postavili v rozhodujícím okamžiku za Čechy možná by nás musel Hitler obejít.

     • Pane Občane, znáte význam slova "zaprodanec?"

      Vy, který tu kážete o zemích koruny České!!! Schizofrenie v přímém přenosu?

     • Přečtěte si řádně dějiny a souvislosti. Já bych je poslal na Moravu, aby to uspořádali tam, co dostal Feri mezi tykadla.A Vás a p.Nováka bych poslal s nimi.
      • Aha, zase byste "někoho" "někam" posílal.

       • Reakce na příspěvek:

        Nechtěl  jsem být sprostý. Zajisté chápete, že bych vás rád poslal někam jinam.
 • V Česku jestli jim to Češi dovolí, klidně můžou. Ale u nás na Moravě bychom je vykopali......

  • U vás na Moravě jste vždycky udělali tak velký kulový.
  • doufám že je vykopou v celé ČR.

   • Důvod????? 

    Mimo populistických pindů jakých si zatuchlíků kteří bez znalosti věci se pitvají v dávné historii    • ono 10.6. třeba za tři roky v Lidicích ,ty zatuchlíku . podívej se někdy do očí lidem co ztratili svoje blízké nebo prožili válku v koncentráku či jako nuceně nasazený.

    • KIMCID

     jakých si zatuchlíků kteří bez znalosti věci se pitvají v dávné historii... a pak si přečti svůj předešli příspěvek.tam zjistíš že jsi to ty :D :D :D

 • Občane a jemu podobní!!! Máš pocit ,že WW2 byla vyprovokována českými občany v územních nárocích ????  Tak nechej těch blábolů. To že zaprodaný fráterník jede do sudet se kamrádíčkovat, neznamená , že jsme hloupí. Klidně se tam odstěhuj a vem si sebou korán, aby jsi mohl včas změnit kabát, jak tady předvádíš.

  • nebyl bych si tak jistý těmi územními nároky-sudeťáci nikdy neřekli,že chtějí být s náma v Československu,to si vydupal Masaryk s Benešem.

   • Řídili se v rámci možností podle daných historických hranic Čech a Moravy. Cizinci se buď musí přizpůsobit anebo když se jim to nelíbí tak se vystěhovat. Nebo vy se snad přizpůsobujete jinonárodnostní menšině ve vaší vlastní zemi?

    • v tom byl právě ten problém-Masaryk s Benešem prosadili hranice nového státu proti vůli tamních obyvatel.Ti to vnímali úkorně,protože tu zem považovali za svou od konce 19.stol.Následně jí říkali Sudety a vymysleli si k tomu ten znak,co má Posselt na kazatelně.Kromě Sudetendeutsche Einheitsgedanke prý měly Sudety i vlastní řeč,psaly se v tom i knihy.Pokud to tak bylo,mohlo se jednat o vlastní národ (území,jazyk,kultura).Co bylo překvapením,byla i vlastní sudetská rasa,která se vůbec,ale vůbec Němcům nelíbila.

     Problém se tedy nazýval právo na sebeurčení a je to problém,který Češi vyřešili násilím.Jenže právě tak se hranice států tvoří.My jsme ho tedy takto vyřešili. 

 • Už jste se srovnali s minulostí a vyrovnali dluhy? https://www.zkouknito.cz/video_120481_pamatkari-cz-dab-2014   Nechcete si sjezd udělat např u Stalingradu?
 • Kdyby náhodou někoho "chytrého" napadlo to povolit, potom za několika důležitých podmínek, ve kterých by bylo zejména povinné sledování dokumentů o činech a v mnoha a mnoha případech i vraždách, kterých se jejich předkové u nás dopustili. Nemyslím tím dokumenty o těch známých činech za okupace, ale  o tom, co se dělo po celou dobu v pohraničí. Jak se jejich předkové chovali k českým spoluobyvatelům, jak se jim snažili ztrpčovat život a vraždili policisty, kteří se snažili udržet pořádek. 

  • Najde se dost takových, kteří tuto skutečnost klidně popřou, zapřou plynové komory a všechna ostatní zvěrstva. Za pár drobků ze stolů těchto "neškodných starousedlíků." 

 • Místo věcné diskuse a uvádění faktů se tady u některých pisatelů neznalost faktů mísí s hloupostí a arogancí a opakováním propagandistických blábolů, kterými nás krmili komunisti.

  Taková "diskuse" je jen mařením času.

  Dobrou noc.

  • Máte pravdu, obzvláště v dnešní den, kdy vzpomínáme hnusného zvěrstva soukmenovců těchto lidí - vypálení Lidic. 

   Taková "diskuse" je jen mařením času. 

   • Lidice byly podvod na který kdyby jejich policie přišla,zle by ti pachatelé (Wiesmann atd.)dopadli.Totéž francouzský Oradour-štěstím těch esesáků bylo,že brzy padli a nedočkali se německého soudu.

    Vypálení Lidic přineslo tyto dva vzácné citáty: "Je to svinská práce,dělat budoucnost."(H.Wiesmann)

                                                                     : "Tak alespoň takto budu prospěšný republice".(neznámý sedlák z Lidic,když mu řekli za co má být popraven. 


    • Moc takové argumentaci tváří v tvář stovkám ubitých naprosto nevinných lidí nerozumím. 

     Nepřál bych Vám, nikdy (a nikomu), aby se to týkalo Vaší rodiny. Nepřál. 

     Některým je ale slovo sebereflexe trochu cizí. Zásadně nebudu užívat pejorativní soudy směrem k myslícímu člověku. Doufám, že myslícímu....

    • ˇO právo a spravedlnost u Gestapa a SS...to slyším poprvé.......také občas čtu sci-fi literaturu....

     • Jestli si myslíš,že esesák mohl střílet koho se mu zachtělo tak tak to nebylo.Němci měli svoje zákony,které tvrdě vynucovali a o nějakém mordování Židů v nich nenajdeš ani slovo.Takže: když  manžel Ilse Kochové-SS Stbf.Koch zastřelil jako velitel koncentráku dva Židy,dostal za to provaz.

      //To čemu my říkáme Holocaust se jmenovalo Program eutanazie a prováděli to Himmlerovi SS,ale řídili to profesoři genetiky,kteří po válce dělali dál profesory genetiky//

      A teď Lidice: Ze zbabělosti Harald Wiesmann z kladenského gestapa obelhal své nadřízené ,kteří proto nařídili vyvraždění české obce a sám se na tom podílel.Hitler chtěl víc,ale K.H.Frank mu vysvětlil,že atentát provedli ne Češi,ale Anglie.Poté  vyšetřovatel Pannwitz z pražského gestapa ,který vedl vyšetřování atentátu zjistil,jak to bylo.Nebylo už možné věci vrátit ani přiznat omyl,proto Wiesmann nebyl potrestán,ale také za celou válku nebyl povýšen.Tuším že by HStuf.Jeho matka to pak použila při žádosti o jeho omilostnění.


      • Pane thraxxi - popírání holocaustu - ať jej nazvete jak je libo je v civilizovaných zemí chápáno na hraně trestného činu.

       Vy jste zřejmě obdivovatel vrahů - to je Vaše věc a Vaše vizitka. 

       Chudák, co povraždil 173 lidí včetně dětí nebyl povýšen - taková hrůza!!!

       • Reakce na příspěvek:

        Jindrichu kdo si vůbec myslíš,že jsi abys mi vyhrožoval? Buď jsi padlý na hlavu,nebo neumíš číst.

        Takže ještě jednou pro tebe:

        //To čemu my říkáme Holocaust se jmenovalo Program eutanazie a prováděli
        to Himmlerovi SS,ale řídili to profesoři genetiky,kteří po válce dělali
        dál profesory genetiky//

        Rozumíš česky?-já neříkám,že Holocaust nebyl,já říkám,že se tehdy jmenoval jinak!

        Ostatní nebudu komentovat,protože je to ve tvém případě házení perel sviním.

        • Reakce na příspěvek:

         Pane thraxxi, ze slušnosti Vám vykám a nevyhrožuji.

         Nikde v mém příspěvku nic takového není. Jen upozornění, že by bylo dobré brzdit své nadšené adorace nacistických sprostých vrahů.

         Ano, česky jsem se kromě rodné němčiny naučil a děkuji, že neházíte takové perly - třeba i sviním. I Vaše reakce je vizitkou. Měl jsem za to, že umíte přemýšlet víc. Ale když žluč nedovolí.....

         • Reakce na příspěvek:

          sprosté vrahy si adoruj sám,ty "Němče"..

        • Reakce na příspěvek:          Německé rasistické zákony :                 

         - Gesetz zur Verhütung erbkranken
         Nachwuchses (1933),-tzv. Norimberskými zákony (1935),  -prakticky byli podle výpisů z matriky
         ze společnosti  vyčleněni Židé,kteří
         výjimečně mohli dostat Deutschblüttigkeitserklärung.Nežidé obdrželi potvrzení o
         árijském původu Ariernachweis.
         Dále byly vytvořeny seznamy Němců-Deutsche Volksliste .-Výnosem o potírání zločinnosti
         (1937)-Výnosem o potírání cikánského
         zlořádu (1938,prováděcí nařízení o deportacích až v r. 1942)na jejichž výkon byly vytvořeny
         instituce,především Hlavní říšský úřad pro rasu a osídlení v Berlíně a
         Deutsch Hygiene Museum.Hlavní dohled nad politikou rasové hygieny měli
         profesoři Fritz Lenz a Eugen Fischer .                                                V případě sudetských Němců byl přístup německých rasových úřadů
         obzvlášť potměšilý.Günther objevil,že v kopcích Šumavy mají Němci osobitou
         formu lebky a označil ji za „Rasu Sudetskou“ s tím,že jde o prvky Avarů.První
         zmínky o ní se datují už ve dvacátých letech 20. století.  Heydrich rozhodl,že
         po konečném vítězství budou sudetští Němci vysídleni k Ledovému moři.


                                                 


  • Obcane,to je marný,tenhle problém je zažraný a zdémonizovaný.Pokud takový sjezd v ČR bude,rád tam půjdu.Všechno mohlo být jiné a lepší,kdyby k odsunu nedošlo a když už k němu došlo,nemělo to být tak,jak to bylo.

   Jestli by se mělo něco Sudeťákům dát je nejasné.Spíše bych řekl,že ne,ale když ne,tak potom proč 100 milionů do Syrie?V té věci musí být jasno-když Sudeťákům nic,tak nikomu nic!

   Jenomže je tu ještě ta potíž,že Němci nejsou německy mluvící Češi,řadu věcí chápou a dělají jinak a to je právě to,co naši předci vyřešili odsunem,tak proč se pálit o jedny kamna dvakrát.   

    

 • Možná už někteří výtečníci plánují vznik 17. spolkové republiky (sudetské) v rámci SRN na místě bývalé ČR. 😛
  • No, možná bychom na tom byli líp, než když tady byla ČSSR - čechoslovackaja sovětskaja socialističeskaja respublika. 😍

   • Možná ??? Proč možná ????  Zcela jistě - neb od těch vychodostepních bolševický zparch...lých rusáků nikdy nic dobrého nepřišlo.

 • Třídenního sněmu Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Řezně se
  účastnilo několik bývalých členů české vlády. Třeba bývalý český ministr
  kultury, lidovec Daniel Herman...

  Se zdravicí vystoupil v Řezně český velvyslanec v Německu Jan Podivínský ...

  Velvyslanec ČR pan Podivínský by měl být co nejdříve také bývalým velvyslancem.

  • Pavel.Jegl

   Ambasador tam určitě nejel na vlastní triko.

   • Asi by to chtělo vysvětlení od jeho šéfa, pana Petříčka.

    Ministerstvo zahraničních věcí uznalo status veteránů ukrajinským fašistům, teď vyslalo šéfa diplomatického zastoupení na tuto podivnou sešlost.

    Nechtěl by nám pan ministr oznámit, že vlastně za druhé světové války spáchalo 99, 78% obětí německého fašismu sebevraždu? A že jako nic, že jsme v pohodě? 

    • Ale Jindrichu,co my o tom víme?Hladomor jsme nezažili a představit si ho neumíme,tak jak je můžeme odsuzovat?

  • jo jo doufám že zdravice nebyla zdvižená pravice s pokřikem 88

 • Komunisti nás po půl století strašili sudeťákama a hlupáci na to skočili. A jak je vidět, ti "moudří" tady stále jsou, i když dnes už mají možnost zjistit si fakta.

  • Už jsem zde psal, jaké reálné zkušenosti má moje rodina s těmito "ušlechtilými potomky Nibelungů" To není žádná komunistická propaganda. 

   Nevím o jakých hlupácích mluvíte - mrtví a ponižovaní byli a jsou realitou. 

   • Koukám Jindrichu,že máš rád Němce tak jako já Rusy a nejspíš ze stejného důvodu.Ale my dnes nejsme ve válce a proto si nemůžeme dovolit spojovat Němce s
    fašismem.O němectví víme,že právě tomuto prvku vděčíme za
    to,že jsme úspěšnější než jiné slovanské národy.Proto stojí za to německou kulturu přijímat a navíc samotný původ Českého národa se zdá být germánský. 

    • Vážený thraxxi, nedělím lidi podle toho z jaké země pochází.

     Sám jsem rodem z víc jak 25% Němec, náš rod sídlil v oblasti, které se říkalo později Sudety. V Německu jsem žil, studoval, a pracoval ale nebrání mi to v tom, abych řekl, že jsou samozřejmě mezi Němci lidé skutečně dobří, vzácní a stejně tak mezi Rusy.

     Stejně tak ale vím (z osobní zkušenosti), že mezi Němci i Rusy je stejně tolik darebáků a lidí hodných opovržení. Mám možná jen osobní smůlu, že mé předky (děda a strýce) ubili Němci a ne Rusové.

     Vím, že je složité se odpoutat od emocí. Mám rád dobré lidi a je mi úplně jedno odkud jsou. 

     • Od emocí se odpoutat nelze,člověk by musel jednat proti vlastním zkušenostem a  je zkrátka předpojatý.Já jsem předpojatý vůči Rusům.Vůči Němcům jsem pouze obezřetný-spravedlnost je vztah mezi stejně silnými a těmi my nikdy nebudeme protože jsme menší.

      Nicméně-národní mentalita skutečně existuje.V případě Němců je to jejich racionalismus,který je vede k překombinovaným výrobkům náročným na údržbu a v oblasti práva k rozsudkům,které jsou perverzní a vynalézavě kruté.Např. účet za popravu poslaný pozůstalým (za protektorátu)nebo účet za zatčení (v současnosti).Z dalších německých osobitostí připomeňme soudy bez obhájce a bez vědomí žalovaného.Nebo cosi čemu říkají Freiheitsgeld. Z určitého úhlu pohledu jsou tedy Němci lidé těžce zkoušení jak dějinami,tak úřední šikanou.

      Že je mentalita Němců,kterým to přijde normální zdrojem vážných nedorozumění s ostatními národy,je celkem jasné.


      • Chápu a rozumím. 

  • Jdi radši smažit koblihy nebo zas všechno projedete.....

   • Příteli, koblihy mám rád, ale neumím je smažit. Zato moje matka a žena... jej to umí málokdo. 😍

    • Tak už tedy víš proč jste prohráli volby a tak vymýšlíte nedemokratické pučistické experimenty stotisícchvilek....měl bys na sobě zapracovat a zdokonalit se v pekařském řemesle jinak budete navždy jen planě hulákat na náměstí...😯

     • Demokracie tu prohrála proto,že byla měkká.

      • Demokracie není jenom to, co si přejete právě Vy....

  • Zajeď si do nějakého koncentráku ty blázne.

   • Proč by jezdil do koncentráku?Jedte dnes do pohraničí a porovnejte to se záběry v pořadu pana Čáslavského.Není co komentovat.Tito lidé byli občáné ČR.Dokonce vyhráli svobodné volby.Dnes máme spoluobčany jako je Bureš,Pitomio,Zeman.Falmer a jiní..Je vidět výplach komunisty .A,že vám nevadí ,že po válce hodně konfidentů gestapa se stalo agenty Stb a v drtivé většině po byli ti správní Češi.

   • Jo,to může a ani nemusí jezdit daleko,měli jsme jich tisíc sto jedenáct,některé stojí dodnes,třeba Kounicovy koleje v Brně.Byl to koncentrák za Hitlera a pak dál až tuším do r. 1947.Po r.1945 to vedl Kulhánek-každý den oběsil 40 Němců a vyštípal jim zlaté zuby,jenže pak se zapomněl přidat ke komunistům,s pytlem těch německých korunek emigroval,zkusil ho v Hamburku prodat,,,jenže tam byl zubař odsunutý z Brna,svoje práce poznal a Kulhánek byl v Německu odsouzen a v 50. létech popraven.Takže mezi lágrama si tu žijem na hromadných hrobech v pohodě a máme za to,že se nás to přece netýká. 


     

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit