Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pred volbama:Je to zbytecne,tak proc bych tam chodil! Po volbach:Koho Ti debilove zvolili!
  • Pánové a dámy... jestli si neuvědomujte, že o demokracii se musí pečovat, tak je mi vás líto... Stačí jedno malé a špatné hlasování v parlamentu-senátu a máto po demokracii a po svobodě... A o srandě tady nemůže být ani řeč. Pokud se chcete jen bavit,tak si dojděte do kabaretu... až se budete vracet, tak už nebudete mít možná žádné starosti.... bude to jako v pohádce Rozum a Štěstí, kde Rozum přišel o rozum se slovy...To se mi nějak ulevilo...
    • vanhorne
      Ty dámy and ti pánové sedi v parlamentu-senátu in Wonderland?V tom ceskem urcite ne, v tom sedi spolek podvodniku a lharu proto tak hlasuji.Ten chudak volic na to nema zadny vliv
      .
    • Tím "pečováním" myslíš chození k volbám? Ach ti naivko. *1*
  • Ono kdyby mi někdo na škole jak tenhle systém funuguje tak bych se ho třeba i účastnil ale nebudu se cpát do něčeho o čem nemám absolutně páru (nevim kdy se volí, kde, jak, koho), hlavně že na škole učí kdejaké jiné hovadiny které člověk do dvou dnů stejně vypustí z hlavy a už nikdy v životě se knim nevrátí :P
    • vanhorne
      Predstav si odsouzence pod sibenici ktereho se kat zepta, chtel bys opratku z konopneho spagatu nebo hedvabneho? Volby to je stejne divadlo, at volis toho nebo onoho vzdycky zvolis lumpa.Tak si nad volbama nelam hlavu.
  • Při volbách není výběr mezi anděli a ďábli, ale mezi menším a větším zlem. Je třeba volit to NEJMENŠÍ ZLO. Volení zástupci musí nabýt přesvědčení, že zklamou-li (nesplní to co slibovali), skončí v příštích volbách v propadlišti dějin, a někdy i dřív.

    Lidé jsou líní zvednout zadek od televize nebo od piva a jít do volební místnosti zejména při při volbách komunálních, senátních a hlavně do EP. O to víc pak ti "nevoliči" vykřikují "kdo že se tam dostal". Zapomínají však, i při neúčasti ve volbách ve skutečnosti volí. Vyjadřují tím své stanovisko, že JIM JE JEDNO KDO BUDE ZVOLEN, přijmou výsledek, ať je jakýkoli, bez snahy o jeho ovlivnění. Tím se ovšem předem vzdávají práva jakkoli kritizovat své volené zástupce.

    Povinná účast ve volbách by asi znamenala určité omezené svobody jednání, kteréhožto omezení nám volení zástupci ve formě různých byrokratických příkazů a zákazů servírují víc než dost. Ale možná by se dalo uvažovat o nějakém bonusu pro ty kdo volit jdou.
    • Menší zlo? A co kdyby ti dal někdo na výběr, jestli chceš kopanec do pr, pěstí do čelisti, facku nebo pohlavek? Vybíral by sis podle této své teorie nebo by sis prostě vybírat nechtěl?
      • Jirko, kdybych si opravdu musel vybrat, tak asi ten kopanec do pr. Protože kdybych si nevybral, tak mi by mi ti vybraní jinými třeba určili pěstí do čelisti. *3*
      • Tak tohle sedlo jak p*del na hrnec *15*
    • Meleš nesmysly. Pokud budou chtít být zvoleni "pitoma, zloděj a neschopa", tak já je volit nebudu-nejsem jako oni. Je zcela špatný systém voleb, kdy opravdu si mnozí z nás prostě nevyberou, když není z koho. Průšvihy všech stran jsou vidět dnes a denně. Neznám jedinou stranu, které mohu dát svůj hlas-důvěru. *16* *16* *16*
  • Stačilo by motivovat lidi nějakou výhodou, nejlépe penězi a volební účast se rázem radikálně zvýší.
    • Občané jsou motivováni vědomím odpovědnosti, zvolit ke správě společných věcí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí toho, kdo skýtá největší záruku, že bude společné věci spravovat dobře. Ovce jsou motivovány vidinou silného vůdce, který jim slíbí suchý kotec a v něm dostatek píce, aniž by si pro ni musely chodit na louku.
      • Jak je vidět, tak současný způsob motivace není dostačující. Respektive je, ale smiřme se s nízkou účastí.
  • Ještě je mnoho lidí kteří si demokracii nezaslouží-neváží si toho že mohou něco ovlivnit. Nejít k volbam je stejná hloupost jako jít do obchodu zaplatit a nic si neodnést. Volba znamená zvolit toho kdo mne oslovil a nebo zamezit zvolení toho co mne neoslovil. Když si kupujete telefon tak tomu věnujete min. 1 hodinu (googlování ,porovnávání cen atd.)Ale když máte jít volit tak máte milion výmluv. Apak se k moci dostanou minority. Díky vašemu pasivnímu přístupu je to vše v p...ly *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit