Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • LupuIin

  CR, ktera ma obyvatel jako vetsi cinska vesnice, opravdu v Cine nikoho moc nezajima... 😂 

 • Kdy zruší poplatky za naší dezinformační  televizi  ČT a nebo ji zruší úplně 

 • Čína je budoucí světový lídr, ať se vám to líbí nebo ne. Jedině snad, kdyby se nejlepší diskutér s nickem Obcan, postavil k této problematice čelem, tak by se mohla současná situace změnit.

 • Čína - stejně jako ostatní kultury v Asii - je pro Evropana obtížně 

  pochopitelná. Kdo tam měl tu čest pracovat, dá mi za pravdu!!!

  Jejich standardy jsou na zcela jiné úrovni, než tady...

  A jakékoli srovnání je v úrovni konfabulace...

 • Uznávám jen demokracii, Čína je jako země zajímavá, jinak je to autoritářský stát

  • vanhorne

   "autoritářský stát"

   Neni to trochu slabe slovo?

 • Sinolog Martin Hála z projektu Sinopsis je obyčený zavrtávač do USA řití.

  Z USA nepřišlo nikdy ni dobrého

  • .

  • vanhorne

    Z China prichazi take hodne dobrych veci, hlavne vysoce kvalitni podvlikacky, teplaky, ponozky a vyspela technika. Pro ty kteri takovou vyspelou techniku jeste nevideli.

   https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_gW_f/ydzFT/shutterstock-1656695584.jpeg?fl=cro,23,661,4667,2625%7Cres,1200,,1%7Cwebp,75

   Pripomina mi to film Cerni Baroni. "Branit svoji zem lopatou a krumpacem, PTPaci lamou normy ve vykopu hlubokem...". Uryvek z PTPacke hymny, Zdechovicky 7. Pomocny Technicky Prapor PŠ Krnov a Chynava.😂

  •  Akorát ,že vyhrály dvě světové války!

   • LupuIin

    😂

 • Čína kráčí k tomu, aby byla nejvyspělejší ekonomikou světa a žádné její pomlouvání a kritizování to nezastaví. To je pohroma pro pomalu a jistě se hroutící říši vývozu americké demokracie - USA. Doba pokračila a pro USA její hegemonie a nadvláda nad světem po skoro 80 let je u konce. To je realita a ty neustále sankce USA na kohokoli (Rusko, Německo, Kuba, Irán, Turecko, Čína.......) je jen kopání zraněného a kopajícího koně. Až Rusko a Čína přestane platit na mezinárodních trzích dolarem, tak je dílo dokonáno.

 • mun.go

  Sinopsis je projekt neziskové organizace AcaMedia z.ú., realizovaný za odborné spolupráce s Katedrou sinologie FF UK v Praze. Jeho cílem je podávat pravidelný přehled o vývoji v Číně a dopady v současném světě z pohledu čínských, českých a světových médií a pozorovatelů.

  Sinopsis nepodává ani zdaleka vyvážený a nestranný přehled o událostech v Číně, jak o tom svědčí  titulky jejich "analytických komentářů": "Sto let KS Číny: Lesk a bída čínských soudruhů | Pýcha, vzdor, krev a moc | Strana táhne do svých řad společenské elity, ale i po stu letech zůstává jednou z jejích hlavních pracovních metod otevřené násilí" ...  

  Zde článek o uvedení čínských koncentráků a sběrných táborů na pravou míru - místo nich jsou na daných souřadnicích základní škola a sklad pro výrobu mobilů Apple ... viz Pracovní tábory v Číně a pracovití presstituti

  "Některá témata nemůže plně postihnout ani univerzita, ani média; v těch případech jim nezbývá než spolupracovat." Prof. PhDr. Olga Lomová, CSc., předsedkyně správní rady AcaMedia a ředitelka Ústavu Dálného východu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy.

  Nevím - podle mého názoru má být vedoucí pedagogická pracovnice apolitická / politicky veřejně neangažovaná.

  • Pisatel zjevně nechápe, že v Číně vládne středověký témě otrokářský systém "žlutého socialismu" a že čínští vládci ve svých snech usilují o "počínštění" celého světa. Podle jeho názoru by dotyčná autorka měla být "apolitická" zamlčovat úsilí "žlutých soudruhů" o "počínštění" celého světa, což by nakonec vedlo k zániku lidské civilisace.

   • Vážený Občane,vysvětlovat trollům svůj názor je ztráta času.

   • mun.go

    Totéž v modrém - vývoz "transatlantických hodnot" a "demokracie podle vzoru USA" - provádí jiné státy, což by nakonec vedlo k zániku lidské civilizace. 

    Čína bez těchto hodnot vydržela 4 000 let. A koneckonců Čína je rozumnější - stačí jí ovládnout obchod. Čína jako typický stát středu  vyznává zásadu „zůstat ve stínu“ a řešit problémy mírovým jednáním - na rozdíl od konfrontační politiky USA.

    Apolitická, nestranná diskuze spočívá v konstatování faktů, bez komentářů závislých na úsudku autora a jeho nadřízených.

    • Nejde o nějakou "demokracii po vzoru USA", protože evropská demokracie je založena na demokratických zásadách  antického Řecka, které převzali Evropané a nakonec i obyvatelé USA, kteří pocházejí z Evropanů.

     Čínští vládci praktikují středověký otrocký systém označovaný jako "komunismus" (v "čínském" pojetí), kde člověk je pouhou výrobní silou a humanistické pojetí je nynějším "žlutým" soudruhům zcela cizí.

     Čína stále víc uplatňuje výsledky otrocké práci svých obyvatel v ostatním světé ve snaze ovládnout ho a "počínštit". Pokud se to podaří, bude to konec lidské civilisace.

     Nestranná diskuse spočívá v konstatování faktů a v uvádění názorů pisatele  na tato fakta.

     • mun.go

      Antické Řecko byla otrokářská společnost s úzkou vrstvou vládnoucích patricijů. 

      O skutečných filozofických hodnotách vyznávaných v Číně se na Sinopsisu nic nedozvíte - to musíte jinam, třeba na stránky o čínském myšlení univerzity Palackého. 

      Pro Evropana je to obtížné pochopit: Čínská státnost trvá po 4 tisíciletí a více než 2000 let má tento stát centrální vládu. 

      Prvořadou povinností vladařů / císařů v Číně byl blahobyt obyvatel impéria. Pokud nebyl císař úspěšný, byl svržen. Chcete snad říct, že novodobí vládci Číny nejsou úspěšní?

 • Jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá, že pane Vystrčile

  • Já jsem hrdý na pana Vystrčila narozdíl od Zemana, který je čínský přisluhovač.

  • Já jsem vždycky doma veden k tomu, že v lese se má člověk chovat tiše, jinak by mohla být vydrážděna divoká zvěř nebo dokonce šelmy.😉

 • v tomuto posudku je znaceno jako in foace zde se cina se vymyka !!! prze strcil se senator znacil cestu do tajwanu a  cina na to zalozila idstitucio na vysilani tajny formacni kampane v racdiostanici na strednich vlnah a ridi to tedy tekzvane spolupracuji ci se senatom tedy takzvane komordou paorlementu a jejim presidentem strcilem a siolog em hala siolog !!!

  • Můžeš nám sdělit odkud píšeš ,protože tvůj překladač Googlu to nějak nestíhá.

   • vanhorne

    "Můžeš nám sdělit odkud píšeš"

    V Cesku je nekolik ubytoven pro lidi jako je on. Mozna ani nevi ve ktere ho drzi.😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit