Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LupuIin

    😂

  • LupuIin

    CR, ktera ma obyvatel jako vetsi cinska vesnice, opravdu v Cine nikoho moc nezajima... 😂 

  • Kdy zruší poplatky za naší dezinformační  televizi  ČT a nebo ji zruší úplně 

  • Čína je budoucí světový lídr, ať se vám to líbí nebo ne. Jedině snad, kdyby se nejlepší diskutér s nickem Obcan, postavil k této problematice čelem, tak by se mohla současná situace změnit.

  • .

  • Čína - stejně jako ostatní kultury v Asii - je pro Evropana obtížně 

    pochopitelná. Kdo tam měl tu čest pracovat, dá mi za pravdu!!!

    Jejich standardy jsou na zcela jiné úrovni, než tady...

    A jakékoli srovnání je v úrovni konfabulace...

  • vanhorne

    "Můžeš nám sdělit odkud píšeš"

    V Cesku je nekolik ubytoven pro lidi jako je on. Mozna ani nevi ve ktere ho drzi.😂

  • vanhorne

     Z China prichazi take hodne dobrych veci, hlavne vysoce kvalitni podvlikacky, teplaky, ponozky a vyspela technika. Pro ty kteri takovou vyspelou techniku jeste nevideli.

    https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_gW_f/ydzFT/shutterstock-1656695584.jpeg?fl=cro,23,661,4667,2625%7Cres,1200,,1%7Cwebp,75

    Pripomina mi to film Cerni Baroni. "Branit svoji zem lopatou a krumpacem, PTPaci lamou normy ve vykopu hlubokem...". Uryvek z PTPacke hymny, Zdechovicky 7. Pomocny Technicky Prapor PŠ Krnov a Chynava.😂

  •  Akorát ,že vyhrály dvě světové války!

  • Vážený Občane,vysvětlovat trollům svůj názor je ztráta času.

  • Já jsem hrdý na pana Vystrčila narozdíl od Zemana, který je čínský přisluhovač.

  • Můžeš nám sdělit odkud píšeš ,protože tvůj překladač Googlu to nějak nestíhá.

  • vanhorne

    "autoritářský stát"

    Neni to trochu slabe slovo?

  • Uznávám jen demokracii, Čína je jako země zajímavá, jinak je to autoritářský stát

  • Sinolog Martin Hála z projektu Sinopsis je obyčený zavrtávač do USA řití.

    Z USA nepřišlo nikdy ni dobrého

  • mun.go

    Antické Řecko byla otrokářská společnost s úzkou vrstvou vládnoucích patricijů. 

    O skutečných filozofických hodnotách vyznávaných v Číně se na Sinopsisu nic nedozvíte - to musíte jinam, třeba na stránky o čínském myšlení univerzity Palackého. 

    Pro Evropana je to obtížné pochopit: Čínská státnost trvá po 4 tisíciletí a více než 2000 let má tento stát centrální vládu. 

    Prvořadou povinností vladařů / císařů v Číně byl blahobyt obyvatel impéria. Pokud nebyl císař úspěšný, byl svržen. Chcete snad říct, že novodobí vládci Číny nejsou úspěšní?

  • Čína kráčí k tomu, aby byla nejvyspělejší ekonomikou světa a žádné její pomlouvání a kritizování to nezastaví. To je pohroma pro pomalu a jistě se hroutící říši vývozu americké demokracie - USA. Doba pokračila a pro USA její hegemonie a nadvláda nad světem po skoro 80 let je u konce. To je realita a ty neustále sankce USA na kohokoli (Rusko, Německo, Kuba, Irán, Turecko, Čína.......) je jen kopání zraněného a kopajícího koně. Až Rusko a Čína přestane platit na mezinárodních trzích dolarem, tak je dílo dokonáno.

  • Nejde o nějakou "demokracii po vzoru USA", protože evropská demokracie je založena na demokratických zásadách  antického Řecka, které převzali Evropané a nakonec i obyvatelé USA, kteří pocházejí z Evropanů.

    Čínští vládci praktikují středověký otrocký systém označovaný jako "komunismus" (v "čínském" pojetí), kde člověk je pouhou výrobní silou a humanistické pojetí je nynějším "žlutým" soudruhům zcela cizí.

    Čína stále víc uplatňuje výsledky otrocké práci svých obyvatel v ostatním světé ve snaze ovládnout ho a "počínštit". Pokud se to podaří, bude to konec lidské civilisace.

    Nestranná diskuse spočívá v konstatování faktů a v uvádění názorů pisatele  na tato fakta.

  • mun.go

    Totéž v modrém - vývoz "transatlantických hodnot" a "demokracie podle vzoru USA" - provádí jiné státy, což by nakonec vedlo k zániku lidské civilizace. 

    Čína bez těchto hodnot vydržela 4 000 let. A koneckonců Čína je rozumnější - stačí jí ovládnout obchod. Čína jako typický stát středu  vyznává zásadu „zůstat ve stínu“ a řešit problémy mírovým jednáním - na rozdíl od konfrontační politiky USA.

    Apolitická, nestranná diskuze spočívá v konstatování faktů, bez komentářů závislých na úsudku autora a jeho nadřízených.

  • Já jsem vždycky doma veden k tomu, že v lese se má člověk chovat tiše, jinak by mohla být vydrážděna divoká zvěř nebo dokonce šelmy.😉

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit