Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • vanhorne

  Drahy pane Janak, vcera jste mne neprimo obvinil, ze jsem nekde pouzil lez. V cem jsem lhal a kterou lez jsem podle vas stokrat opakoval? Bohuzel muj computer nezna diakritics, proto nad to "z" ve slove "lez" si dejte hacek, aby ta lez byla srozumitelnejsi. Mozna tim, ze moje Czestina uz neni to co byvala jsem se mohl nejak mylit i ja. Proto bych rad slysel i vase vysvetleni. Dekuji a preji vam hezky den.

 • A PAK JSOU TADY takoví hůře placení komentátoři a redaktoři.Napíší kde co.Jen aby se zavděčili.Už se zdálo, že tady Pavlík byl vyfičen.JE TOTIŽ JEDEN Z TĚCH PERMANENTNÍCH REVOLUCIONÁŘŮ.Pořád by konfrontovali.Pořád  vyhryzovali.Nepoučitelní.Na takové věčné konfrontování dojela CNN Prima.Pořád chtěli útočit.Dokola.A lidi jim ukázali zdvižený prst.Není zájem přihlížet, jak si novinový šmudla vybrušuje ostrovtip.To musela být pro americké kluky pořádná ťafka.Sledovanost v promilech procent.A takové miliony stála redakce.Také špičkové vybavení navezli.A nyní ruší vysílání.Jo hoši.Doma v kuchyni můžete bojovat hubou.Tady jste všem pro srandu.Podobně to vypadá i tady.

  • Karel

   Myslím si že Pan Jégl za to nemůže taková "toxmoplatóza (virus covid napadá i domácí mazlíčky)" způsobená možným novým  virem může napadat i mozek člověka a takoví jedinci nejsou schopni  rozlišit mezi dvěma stavy bezpečím a nebezpečím z covidu a klidně vlezou covidu do tlamy jen proto že jim v tom někdo byť neúspěšně s ohledem na ekonomiku  brání.

   Místo nového podnětu a nápadu jak tomuto šíření zabránit a přitom zabránit katastrofě propadu ekonomiky.

   Já si myslím že bychom se měli snažit o soběstačnost ve výrobě potravin "viz aktivity pana Babiše a jiných zemědělců" a podporovat tyto lidi na všech úrovních od přestání házení klacků pod nohy až po státní podporu(dovoz potravin a ovoce ze zahraničí může covidu prospět k šíření). A nejen potravin ale i ochranných pomůcek a čeho jsem si všiml že šíření viru se velmi podobá meteorologické situaci jestli se k nám virus nešíří z Afriky nebo Ameriky díky horním vrstvám atmosféry(omezení leteckého provozu jen na nejnutnější případy) a snažit se výzkum a předpovědi napnout tímto směrem(saharský písek z Afriky v Evropě...)atd.

  • Pavel.Jegl

   I kdybych byl tady vyfičen, okoune, píšu ještě do několika dalších médií, takže se z toho nezblázním.

   A lidi jim ukázali zdvižený prst... To už jsem slyšel před osmadevadesátým. Tehdy se akorát místo lidi říkalo lid a místo zdviženého prstu se používala pěst.

   Každopádně vám, okoune, přeji pevné zdraví, a ať vám lidi nevypustí rybník a nemusíte se plácat na suchu.


   • i když mam občas distanc přišel anoidní okoun alias rodrigo s něčím vznosným mimo napadání odpůrců eštébackého zbojníka ,si nějak nepamatuju🙂

    • vanhorne

     "mimo napadání odpůrců eštébackého"

     Na nic jineho nema zabra a nema cojones, k tomu do aquria mu chovatel leje repkovy olej a sype suchou koblihovou drt, az je z toho chudak cely vyficeny.

     • Jo jo hoši.A to je tak maximum co můžete dělat.Zlostně tady skučet a spílat nepříteli.To už tak lumpenproletariát dělá.Ale nic jiného nemůžete.A to je na tom to krásné.Ta vaše naprostá bezmoc.

  • Pan Ing. Pavel JÉGL publikuje i na stránkách jiných periodik - z internetových lze jmenovat  iDnes, Neviditelný pes,  www.peníze.cz na Twitteru, na Facebooku a dalších

   I když by mohl být jako 62 letý už na penzi a kašlat na svět...

 • Hlavně je si nutno uvědomit - a respektovat skutečnost, že tzv. Coronavirus patří do skupiny RNA (ribonucleotic acid - informace pro tvorbu nových virusů je uložena v ribonukleové kyselině) virusů, což jsou virusy, co ve svém těle (virionu) obsahují pouze ribonukleovou kyselinu (RNA), jsou opatřeny bílkovinným obalem a v "hrotech" korony obalu obsahují enzym, narušující stěnu napadené buňky, do které je vpravena vlastní RNA, co donutí napadenou buňku replikovat virus podle původní předlohy, takto do buňky vpravené. 

  Díky obsahu RNA bez dalších buněčných komponent mají jednoduchou, snadno replikovatelnou - ale i snadno chybně replikovatelnou - strukturu. RNA plní v těchto virusech dvojí funkci:

  - slouží jako předloha pro přepis do další molekuly RNA (vytvoření nového virusu) 

  - pomocí ní je v procesu novotvorby vytvářen cílová bílkovina, tvořící obal virusu, včetně hrotů s enzymem, sloužícím k narušení stěny napadené buňky

  V případě coronavirusu jde o virus s jednoduchou šroubovnicí RNA (RNA má "sense" charakter, takže může být rovnou transkribována). 

  Takže - ve výše popsaném procesu snadno dochází k chybám v přepisu, což se projeví snížením stupně virulentnosti daného virusu - zde Coronavirusu, způsobujícího SARS (Syndrom Akutního Respiračního Selhání

  • Zatím zůstávají v platnosti závěry, vyřčené už v březnu tohoto roku předsedou Vysokého zdravotního ústavu v Římě, panem doktorem Silviem BRUSAFERRO, když tehdy komentoval epidemiologické údaje: "Analýzy, které provádíme, ukazují, že zesnulí pacienti jsou vyššího věku - v průměru 81 let. 

   - 16% zemřelých v naší zemi je ve věku mezi 60-69 lety, 

   - 30% je ve věku mezi 70-79 roky, 

   - 42% je ve věku mezi 80-89 roky 

   - 06% je ve věku nad 90 let.

   Za zaznamenání stojí, že 80% zemřelých má více než 2 (dvě) diagnózy současně, 

   - 60% zemřelých v souvislosti se SARS, způsobenou virusem 2019-CoVi-D - má více než 3 (tři) diagnózy současně, 

   - pouze u 2% zemřelých s potvrzenou diagnosou SARS, způsobenou virusem 2019-CoVi-D jsme žádnou další diagnózu, vedoucí ke smrti nezaznamenali“.... 

 • vanhorne

  Pozor pozor, vola Vuuuuuuuuuuuudce "Pojďme se znovu semknout".

  Kde se to semknuti bude konat, kolem Capiho Hnizda a bude tam dost koblih a uzenek? To v projevu nerekl, chyba, ale bude lip. 😉

  • Hodně omleté klišé...

   • vanhorne

    "Hodně omleté klišé..."

    Cliche se tyka ceho, zmince o hnizde, koblihach a uzenkach, nebo i toho povzbuzujiciho, bude lip?

    • Ten janak je opravdu blbec nebo provokater. Neverim , ze ani za to , co ted gerontum bures sype je nekdo z nich neceho takoveho schopny a soucasne pusobit zde na Tiscali. Tahle rasa je tak nejvyse na mlask a televyzy znova. 

     • "Bobling" má holt "úroveň"...

    • Vašeho příspěvku...

     • Ostatně - je v tom Vašem elaborátu i jistá "síla"! 

      Ve smyslu, že stokrát opakovaná lež se jeví jako pravda...

      Pepa Goebbelsů by to lépe nesesumíroval...

      • vanhorne

       "že stokrát opakovaná lež"

       V cem se ta lez skryva? Pepa Goebbelsu proti Buresovym hochum z propagandy byl sumar, ktery by jim musel chodit pro pivo a vysypavat popelnicky🙂

   • Ano, to co říká a dělá Bureš je opravdu hodně omleté klišé. Ale stádo mu na to skočí.

    • Was ist das "Bureš"...?

     • Das "Bureš" ist der Deckname eines Konfidenten von StB.

      • vanhorne

       "eines Konfidenten von StB"

       Dej tomu estebackemu Buresovi jeho registračné číslo:26085, protoze normalnich Buresu zije v Cesku neco kolem 200.

       Nektere lidi zahada kolem Burese a jeho druheho ja, dost mate a klidne by mohli rict, ze lzes a ze Bures nikdy s STB nespolupracoval.

    • Myslím tím příspěvek nad mým...

 • Epidemie probíhá, ať je ministrem zdravotnictví ten anebo onen.

  Je to virosa - nota bene, způobená RNA virusem. A ukazuje se,

  že další generace tohoto virusu už modifikují své chování co do

  stupně tíže průběhu u nakažených - stále více je zřejmé, že nemoc 

  u jednotlivců probíhá méně dramaticky, než na počátku....

  A že v historii známe podobných příkladů... 

 • tak a teď trochen simulace :

  epidemie vypukne na přelomu zimy a  jara , vláda která všechny prů.ery zatajuje a možná ani netuší co se děje a že něco uniklo nic nedělá a lidi se domnívají že je to jen horší či lepší nachlazení a vzhledem k špinavámu vzduchu znečištěného extrémně výrobou všeho možného se nic nedělá(at vědomě či nevědomky) přijde léto a někteří lékaři již tuší že se děje něco ale jsou tvrdě umlčováni a sdělovací prostředky vládnoucí strany mlčí ,přijde podzim a vše se rozjíždí se vším všudy ale stále se nic neděje a sdělovací prostředky a IT sektor zatím zvládají mazat a umlčovat internetové diskuze ,vláda již začne jednat a po vyhodnocení všech rizik a nastalé situace skupuje ve světě vše co připomíná roušku neb vlastní výroba již nestačí , do toho ty hry které sehrají významnou roli v dezinformační kampani to oni a ne my ,jedeme dál a i přes dotěrné otázky WHO se vše drží v tajnosti ,a who se daří uplatit ,následuje zoufalí čtvrtrok kdy vše vypuká naplno a vyděšená všehoschopná vláda zavírá ekonomiku neb si není jistá zda to nevyvolá masivní odpor vedoucí k pádu systému.  nemusíme chodit daleko:

   jestliže Hamáček podá žalobu na šíření poplašné zprávy na SUKL protože jeho resort v rámci burešovské kampaně pochybil a nechce přiznat pochybení jeho i bureše , na poště a projevu k národu je jenom vidět kam až jsme se dostali ,už není třeba vysvětlovat obdiv Zemana,Hamáčka a Babiše k "zvládání "epidemie čínskými komunisty a už jednou jsem psal že takový Mynář , Tvrdík a spol mají za tohle být souzeni jako kolaboranti  a ta trojka z Hradu se nejlépe vidí v totalitě ,bohužel nejen oni.

  • Opravdu "trochen" ultrabolševický elaborát...

   • že bolševík hamáček neva či bolševík babiš ?ono dneska kdo je bolševík a komunista když nejvíc miliardářů má ten estébácký puvod a KSČ( -číny) má na sjezdu jednoho multimiliardáře vedle druhýho , tak co je ultrakapitalistický elaborát?

  • josef.chmela

   Pochybná slátanina tvého chorého mozku. Není ani k pousmání. Snad k pláči a zamyšlení nad tím, že i takováto individua, jako jsi ty, chodí mezi námi bez označení "Pozor blázen".

   • jojo soudruhu ochmelo i ultrasoudruhu toníčku janáku to nebylo zatím o ČR ale o minulém roce v ČLR ,při inteligenci nadbláznů jste mohli poznat a už by jste dokonce chtěli značkovat ?nemam si něco přišít na džísku abych se odlišil od obdivovatelů eštébáka Bureše?

 • Pane Jégl , máte jediné štěstí , že existuje Praha a v ní hromada pomatenců jako jste vy. Jen díky tomu Vás slavné tiscali platí. Jste naprostá zbytečná nula, která by nikomu ani vteřinu nechyběla. U Vás stoprocentně platí ono : "Kalí vodu předsedo , kalí vodu …". Na víc se nikdy nezmůžete.

  • vanhorne

   "Kalí vodu předsedo , kalí vodu …"

   Joooooooo, mas recht, to byly zlate casy kdyz tady Jegl nekolik tydnu chybel. Zadne kaleni vody, jen vodicka sladka jako koblizek a cista, jako z te kristalove studanky, 'kam lane chodi pit pod javorovy kmen'.(J.V. Sladek)

 • Co moudrého, poučného a zcela jistě pro všechny akceptovatelné byste sdělil národu v tuto chvíli V devítiminutovém projevu Vy, pane Jégle? Například. 

  • a co jsi vymyslel ty? ,uběhla dlouhá doba a zatím jsem neviděl nic , a nemyslím to špatně , ale když tepu do ostatních a nic nemám tak má člověk mlčet ,neb místo něj prohovoří někdo kdo to posune dál či najde řešení.Tohle říkám každému v práci když je problém a je to univerzální.

   tak i na podzim R<1 

   a hodně slunce nejen v duši ale i na obloze a z teplého vlahého léta nejlépe do suchomrazivé zimy , to by bylo lepší než jakákoliv vakcína.

   • vanhorne

    "nejlépe do suchomrazivé zimy"

    Ona asi letos bude takova ta stara Ladovska zima. Kastany, duby, orechoviny a jine stromy rodily dobre, krmiva pro zver bude dost. Pro ptactvo se urodilo take hodne. Hojna uroda potravy pro zvirata, kdysi predpovidala tuhou zimu. Ale uz se na to neda spolehat tak, jako se dalo kdysi.

 • No bóže...tak tu budeme mít koronavirus, no......jen další v řadě....celá staletí žijeme s riziky chřipky, moru, neštovic, žloutenky, tyfu, kurdějí, boreliozy, ptačí, prasečí chřipky, nemoci šílených krav, sars, ebola, aids, merck, antrax,  rakoviny, infarktu, mrtvice, autonehod, pádu ze skály, zasypání sněžnou lavinou a nevím co ještě.....tak budeme ž..át vitamíny, je podzim, stromy jsou plné geneticky nemodifikovaného ovoce, místo cukru a jedovatého aspartamu budeme sladit medem a místo harcování autem sto metrů k trafice pro cigarety zvedneme líný zadek a půjdeme pěšky na čerstvý vzduch do lesa. A zavřeme Gatese, Sorose a celý Cabal za jejich travičské experimenty s biologickými zbraněmi. A konečně bude na světě klid.....a kdo má umřít, přirozeně umře.....nemusíme se snažit přesouvat naše vědomí do strojů a snažit se za každou cenu opravovat se nanity.....fungovalo se tak před touto "civilizací" bude se fungovat zas....ta panika a hysterie už je nudná....

 • Řekl co se čekalo a dalo.

  Pokud se bude chtít někdo mentálně vyřádit a uvolnit, tak prosím. Projevy situaci nevyřeší. I kdyby je přednášela celá opozice ve verších.

  • to víš že jo ,sáhnou na "svatou" trojici to si někdo dovolil dost .Docela jsem zvědav na spor Hamáček versus SUKL ,těžko říct že by slizký pročínský  demokrat věděl víc než akreditovaný a celkem velmi přísný ustav ,ale věřím že ten prolhaný eštébák ho se svojí smečkou PR poradců z toho dostanou ,no není to poprvé co se něco musí žehlit vid nesmilnící bureši a v nejhorším z toho posílíš díky "svatosti" a když ne tak to kolečko kolem zemana a ministerstva spravedlnosti zasáhne , v tom systému je zatím hodně nepředvídatelný Prymula i když je zemanovec.No snad nemá ve skříni rudý čínský svetr.

   • koukám že si odborník na slovo vzatej  si asi študoval to VŠ v Plzni co  kdyby zavřeli Prahu tak jako na jaře  okres Uničov byl by pokoj a každemu kdo poruší doporučení a nakazí hrozilo že si léčbu zaplatí a dostane ještě pořádnou pálku bylo by po problémech

   • josef.chmela

    Pan Prymula je odborník a proto je i předvídatelný. On i pan prezident to mají v hlavách srovnané, narozdíl od tebe, a jistě vědí co dělají a že se snaží to dělat pro většinu lidí ale hlavně pro ochranu seniorů.

    Mladí a voliči tzv. demo opozice, kteří nechtějí respektovat nařízení vlády a ministerstva, jsou rozhodnuti vše sabotovat, je to jejich svobodné rozhodnutí. Ale v tom případě bych je nechal svobodně chcípnout někde pod pražským mostem. Je to přece jejich svobodné rozhodnutí a já v žádném případě nechci zasahovat do svobod druhých.

    • jen tak mimo ja zatim Prymulovi fandim ale to jen okolo ,a pročínskej kašpar na hradě pokud vim byl tak trochu proruskej ,no a svatej jánošík tak ten je pro fšechno kde jsou nějaký zlatky🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit