Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Messalinda, naprostý souhlas. Tady o kousek dál je článek popisující
    současný stav naší novinařiny.....

    Proč vytahovat termíny používané v 19. století? Inu to máte jako se slovy
    pláštěnka, deštník. Když je hezky, nikdo si na tyto pojmy ani nevzpomene.
    Až když se blíží mraky....
    Macron mi připadá jako rozesmátý učitel, který vede děti na horskou tůru a nechce nic vědět
    o deštníku... /jako náš pan redaktor a ti, kteří jej řídí nechtějí nic vědět o národě../
  • Mesalinda
    Naprosto nesmyslný a záměrně poškozující článek. Pak redaktor by měl nejprve zavítat na stránky Realistů, důkladně si je přečíst a až poté vyplodit článek.
  • tak my jim tedy hlas dát nemůžeme poněvadž o moravský národ dotyční evidentně nestojí a jeho zájmy hájit nebudou. Takže jejich lístek letí do koše...
    • a vesnický Vašek práskající bičem.
      • pokud ty nebudeš mít potřebu si léčit komplex že prý všichni a všude v Čechách na Moravě na Slovensku Polsku Maďarsku a snad dle tebe i v Africe jsou "jen Češi"
        • a o vesnickém Vaškovi stojícím na hnoji a práskajícím bičem jsem nevymyslel já, ale původem Moravan T. G. Masaryk. Něco si od něj přečti. Moc by ti to prospělo.
          • ale já to vím. Mne jen překvapuje že konečně jednou uznáváš že například Masaryk byl Moravan bo jinak pořád hystericky řveš že "všichni prý jsou Češi" zvlášť máš v oblibě Palackého Sajmone. Ten se původně stavěl i že je prý Rakušan, než obrátil.....
            • zapsat do té první třídy? Neotálej.
            • jak své boty..... *3*
            • že se jmenuji Sajmon. Ale to je mi celkem jedno. Jestli to má být podle zpěváka z dvojice Simon&Garfunkel, tak toho mám rád. Větší záhadou pro mě je, že podle tebe hystericky křičím, že všichni prý jsou Češi. I na Moravě chodí děti do školy a číst se učí už v první třídě a chápat psaný text také. Ty jsi během té první třídy chodil za školu, nebo máš oční vadu a pletou se ti písmenka? Buď si tedy tu první třídu zopakuj, nebo si pořiď pořádné brýle. Nejraději hned dvoje.
  • spíš než otázku co je český národ by se níže diskutující měli zabývat otázkou k čemu jsou nám strany (krom oněch dvou které musíme díky tělesným pochodům bezvýhradně využívat).
  • vyvíjejí, nazýval koncem devatenáctého století a začátkem století dvacátého T. G. Masaryk, tehdy ještě jako profesor, fangličkářstvím. Osoby, které se takovouto činností zabývali, přirovnával k vesnickému Vaškovi, který stojí na hnoji a práská bičem.
  • A zase jako v 19.století se tady řeší kdo je Čech. Tenkrát tvrdil jeden s typicky "českým" jménem, Josef Jungmann, že Čech je pouze ten kdo mluví česky.

    Myslím, že to velice dobře vyjádřil P. Tigrid, jak je uvedeno v příspěvku níže. Tím je řečeno, že národnost je otázkou osobní volby a rozhodnutí, ztotožnění se s danou kulturou.
    Naproti tomu důležitější a rozhodující je podle mého názoru OBČANSTVÍ, To vyjadřuje právní vztah, oboustranně definovatelná a vynutitelná práva a povinnosti.
  • Další ukázka, jak média manipulují s údaji. Na formulaci realistů je naprosto jasné, že českou republiku tvoří Češi a občané národnostních menšin. Dokonce někde jsou uváděny i počet příslušníků jednotlivých národnostních menšin / podle posledních údajů největší menšinou jsou Romové /. Nikde se neuvádí rozdílnost práv a povinnosti i kdyby se mělo, protože jsou některé menšiny, které využívají jenom práva a neplní povinností. Jenom berou a většinou nic státu neodvádí..Přece ve všech preambulích, týkajících se občanů ČR, se uvádí stejně - Češi a národnostní menšiny. Není na tom naprosto nic k nepochopení. To zase jenom redaktor Tiscali se pokouší rozvířit hladinu kalných vod a případného nacionalizmu.
    • To dzixi:
      Možná by bylo přesnější říci, že Českou republiku tvoří určité přesně vymezené území s jasně vymezenými vztahy k jiným územím. A toto území obývají v převážné míře Češi, tj. občané, kteří se za Čechy považují, pak občané národnostních menšin, kteří se za Čechy nepovažují no a pak lidé, kteří z různých důvodů nejsou občany ČR.
      Jinak souhlasím, že rozhodující to, jak se daná osoba chová, jak dodržuje zásadu, že jeho právo končí tam kde začíná právo jiného, jak respektuje morální pravidla. A řešit otázky "národnosti" je opravdu nepodstatné. Kalné vody nacionalismu jsou opravdu velmi nebezpečné.
  • Realisté ? Je vidět že nedokáží uvažovat reálně. 20 % není realita ale čirá utopie.
    Neměli by se tedy jmenovat raději Utopisté ??
  • Co to je za poškozující článek.
    Kdysi jsem slyšel od Pavla Tigrita definici toho kdo je Čech.Je to člověk, která se vnitřně cítí být Čechem.
    Má to jistě spoustu zvláštností a variant, ale v podstatě je to tak.
    • Škoda, že to nelze nějak dostat do zákonné normy. Počet Čechů by jistě výrazně poklesl, protože např. Rom, nebo Slovák, nebo občan jiné národnost se jistě bude většinou cítit podle původní národnosti, což jim nelze vytýkat, pokud se chovají jako řádní občané a také tak si plní své povinnosti a většinou nečerpají jenom práva, jako např. Romové.
  • Jo vum něviym syncy, ale dyskuze o tym co je národ 70 roku po tom jak naše předky cpal jiný národ do plynových komor, je kapke mimo porcelán. Kurde bele to už fakt sme tacy blbi, nebo tyn NWO mo tak vytuněnom propagande. Naš štajger dycki pravil: "Jak nie viysz kaj patřiš, tak se podivej jaki pes se narodi, jak kokršpaněl poskáče čínkého naháče..." A měl synek recht!
    • ostravski chachare poučovat o tom, co je národ, pak byste se měl nejprve naučit pořádně česky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit