Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • mun.go

  "Čtvrtina Čechů neví, kdy začala sametová revoluce" ... Zřejmě se Moravanů neptali.

  "Slavit 30. výročí sametové revoluce se chystá jen zhruba čtvrtina lidí (28 procent), mezi vysokoškoláky pak 37 procent."

  K výročí 17. listopadu tady bude přehršel článků, jak jsme se sametově osvobodili (a poté stejně sametově - jako dvě rozhádané staré babky - se Slováky rozpadli). Dnes je 26.října a o 28. říjnu ani článeček. Vadí snad toto výročí někomu?

  Vznik Československa

  Československo

  • mun.go

   Ono je to výročí kontraverzní.

   Za socialismu vadilo, že je výročím kapitalistické republiky.

   Za nynějšího banksterského kapitalismu vadí, že vůbec bylo nějaké Československo, kde se někteří cítili lépe. Média o výročí vůbec neinformují - přestože jde o státní svátek.

   Vlastně ano, jednu zmínku jsem našel:

   V pondělí je státní svátek. Češi však opět tápou, zda budou otevřené obchody, nebo ne

   Až sem jsme to dopracovali. Tak Češi jsou zmatení - Moravané mají v otevíracích dobách jasno.

  • server Tilhali, pardon, omlouvám se za překlep, Tiscali, stejně jako servery Die Liste, Frei a další včetně české splaškovize, teda televize a jiných dez"informačních" médií nemůže člověk brát vážně. Já se na podobné obskurní kanály chodím, když mám náhodou čas, jen pobavit a zasmát, abych zjistil, jaký nesmysl se opět objevil a zlomil tak předešlý rekord. 

 • Vizitka národa a jeho historické paměti, voda na mlýn komunistů. ztráta paměti může souviset s demencí..l. platí to i zde?
 • Žádná revoluce nebyla, bylo to pouze předání moci s ústupky. Z komančů se staly po převlečení kabátů největší kritici a zakazovatelé komančů, aby se na ně nepřišlo. Proč se asi likvidovali svazky na ty co byli u koryt po předání moci. Aby se mohli podvody a lží dostat k moci a penězovodu. 30 let se tady straší komančema a už jsou s tím trapní. Pořád fňukají jak to komančové tady zničili, za 30 let nic nenapravili a jen vyrabovali a zlikvidovali Českou republiku.

  Byl jsem omezován za komančů, neměl jsem je rád, ani sověty jsem neměl rád. Nesnáším podrazáky, lháře a měnitele dějin. Dnes se pravda potírá a lež je víc. Poctiví lidé jsou obíráni podvodníky a nikdo proti tomu nic nedělá, asi z toho mají kapesné. Občané se nechali řízeně zadlužit, aby se s nimi mohlo lépe manipulovat.

  Jde z toho smutek, pravda je potírána ještě urputněji než dříve. Hezký večer a slunce v duši.

 • Zmlácení studentů na Národní třídě 17. listopadu 1989 - co si chtěli připomenout pochodem na Hrad odkaz svých předchůdců z roku 1939 - to byla jen poslední kapka...

  Poslední kapka do atmosféry beznaděje, kdy předpotopní výrobní metody, předpotopní vyšetřovací metody ve špitálech - bez možnosti podávat ekvivalentní léčbu...

  O lečbě rakoviny rozhodovaly "komise" - ty "zohledňovaly společenskou prospěšnost" daného pacenta. Ošetřující lékař pacienta měl jen poradní hlas - ne rozhodující, ten měl tajemník OV KSČ a vedoucí kádrového oddělení podniku, kde pacient působil, případně u důchodců "uliční důvěrník". 

  Moderní léčba se důchodcům zamítala šmahem (pokuď nešlo o bolševického papaláše). 

  Dnes má lékař v tomto volné ruce - co naordinuje, to pacient dostane. A že zdravotní pojišťovny prudí? Snad to mají v popisu práce - ti jejich posudkoví lékaři už rozhodují jen o invalidnách důchodech, pomůckách k lepšímu životu (od berle až po speciální postel, či vybavení auta).

  Takže "romek.v" vidí, jen co chce a plive jedovatou slinu, na koho se mu zlíbí. 

  Pan president Václav Havel byl tehdy jediným, opravdu přijatelným kandidátem na presidenta, na rozdíl od různých Císařů, Adamců a jim podobných...

  A pro tuto zem vykonal více, než všichni jeho nástupci! 

  • Ano . Je to Remkova vec a vase zbytecna starost. 

   Ehle , napsal jsem Remkova namisto Romkova. Takovy docela zajimavy preklep. Asi to tak melo osudem dano byt. 

   • Bla, bla, bla...

  • Jen Vaše zkušenost a Váš názor. 

   Dneska už se starým lidem poskytuje maximální péče, že ano. Právě s tímhle mám já osobně negativní zkušenost v nejbližší rodině z minulého roku, ale to Vy, pane Janáku vidět a slyšet nechcete.

   Lidé se nezměnili, jen bychom tomu byli rádi. 

  • Bylo dohodnuto již v roce 1985, že bude prezidentem, jen se čekalo na příhodný okamžik k předání moci. Když nepřicházel, tak se tomu pomohlo.

 • Havel za příslib restituce majetku za jednohlasného  souhlasu Národního Shromáždění s podporou Adamce defakto otevřel pandořinu skřínku pro komunistické šmelináře, kteří začali podnikat opravdu ve velkém. K tomu Ruml skartoval desetitisíce svazků STB a tím to vše začalo. Rozkradení veškerého majetku dokončila 1+2 kupůnovka. Pak prodej všech bank, sítí (voda, odpady atd.) a nakone jako třešnička církevní rest.  O jaké revoluci to mluvíte???? Pořád si nedovedu představit jak jsme bohatí, že dokážeme uživit všechny ty parazity a ještě máme co žrát!!!

 • Žádný zločin komunismu se opravdu nestal - jedná se o novořeční zkratku vytvořenou k využití v propagandě mezi nevzdělanými lidmi. Stejně tak nemohou existovat zločiny kapitalismu nebo zločiny křesťanství.

  Zločin nepáchá učení o společensko-ekonomickém uspořádáním společnosti, ale fanatici, v případě ČSR a ČSSR diktátoři a jejich pohůnci, ať již pracující ve mzdě, z přesvědčení nebo z obou příčin najednou.

  Pro ilustraci mě nenapadá lepší citát než: If you kill for pleasureyou're a sadist. If you kill for money, you're a mercenary. If you kill for both, you're a Ranger.


 • Kdy zacala velka rijnova sametova revoluce ? Tak to vim naprosto presne . Bylo to v listopadu a povel k ni byl dan vystrelem z krizniku Potemkin. Od te doby jsou na pocest tehle revoluce po cele zemi stavene Potemkinovy vesnice. Ty jsou pro lepsi utajeni nazyvany ruznymi krycimi nazvy. Treba kuponova privatizace, velka a opakovana a uspesna amnestie , reforma ( uspesna jak jinak )  justice, prumyslu , zdravotnictvi ... mezi velke osobnosti ceskych dejin se temito ciny zaradili napriklad soudruzi Klausek , Jezeka , Trisko .... 

 • cestování za socíku?? ČEDOK CKM, ...ČEDOK ,...Koncem 80. let vrcholí monopolní postavení Čedoku s tržním podílem přesahujícím 90 %. Čedok spravuje 166 tuzemských poboček a 20 zahraničních zastoupení. Do jeho majetku patří více než 200 hotelů s 23 000 lůžky. Počet kmenových zaměstnanců přesahuje 21 000. Vedle zájezdové činnosti je Čedok největším stavebníkem ve své historii.

  Podílí se na výstavbě moderních velkokapacitních hotelů v Praze, např. Forum a Atrium, dnešní Corinthia Towers a Hilton.Rok 1988 je rokem vůbec největší expanze Čedoku, který pořádá zahraniční zájezdy pro 710 000 osob. Spolu s příjezdovým a domácím turismem zajišťuje služby pro bezmála 2 000 000 lidí.

  foto :: s čedokem do světa 1985/86

  Katalog zájezdů Čedok 1985 (6952096429)

  https://aukro.cz/katalog-zajezdu-cedok-1985-6952096429

  --TAKŽE současná totalita lidem  neustále lže a to téměř ve všem 

  • 6 českých Cestovních kanceláří za socíku: Čedok, Rekrea, CKM, Sport-turist, Auto-turist a Balnea +3 slovenské ::+ zájezdy pořádalo ROH : nenechte si nalhávat současnou diktaturou .že se nesmělo cestovat 

   • Vybíráte si, jen co se vám hodí!

    Bylo i povinností k žádosti o povolení výjezdu - za vlastní peníze, v řádné dovolené - doložit dobrozdáním zaměstnavatele, místní odbočky ROH, domovního důvěrníka, atd. atd. 

    Spousta lidí se přes tyto žvanily "na západ" nedostala. 

    A to ubohé kapesné, které turisté dostávali? O návštěvě místních památek si mohli nechat tak zdát, stejně jako o posezení v místní restauraci. Kufry plné paštik a dalších konzerv byly pověstným doplněním turistického zavazadla. Vodu pili  z kohoutku na pokoji, stáčeli si ji do lahví na pláž, kupovali maximálně chleba a pečivo - večer, když se ceny snížily ny polovinu!

    Takže...

 • co nám přinesli havlofašisti? ze statisíců lidí nadělali bezdomovce, a miliony lidí okradli o majetky pomocí lichvy, podnikatelských zlodějů, mafiánů,šmejdů a soukromých exekutorských mafiánů  ,přinesli nám chudobu ,bezdomovectví, nezaměstnanost ,

  umírání tisíců lidí ročně na ulici, drogy po celé čr, hazard ,prostituci, -kromě toho rozbili československo, rozkradli fabriky, banky, vodu, přírodní zdroje, zadlužili stát 1,7 bilionem, a domácnosti 2 biliony, živí nás 30 let odpadními potravinami humusem z eu ,zkušenosti jsou nade vše, co na to říct zažil jsem oboje a tato diktatura je mnohem horší 

    

  do čr natahali přes 700 000 cizinců, čímž výrazně zhoršili bezpečnost občanů, vytvořili přes 900 ghett, pořádají sbírky pro hladové děti  obedprodeti.cz,inkluze,integrace, výrazně zhoršili školství, zpoplatnili léky, okradli i mrtvé o pohřebné,zavedli šikanu v zaměstnání, zákoník práce už chrání jen podnikatele okrádající zaměstnance o přesčasy, posílají armádu na druhýkonec světa okupovat, zavedli justiční mafii, exekutorské mafie, turbostudentské mafie, toskánskou mafii, podnikatelské mafie ,pančovaným lihem tráví lidi, mnohem více vražd, násilí přepadení, štvanice novinářů na lidi ,

  • To jsou bláboly, které nemá cenu vyvracet, natož komentovat - jako ten o tisících mrtvých bezdomovců. o mafii studentů a podnikatelů - to už je na psychiatrickou diagnosu "stihomamamu"...

   To mohl napsat někdo s titulem RSDr. - jedenáctiletka za rok, školení na ÚV KSČ za tři roky po sobotách a nedělích, spojené s "bohatýrskými pijatykami", 

   • Sranda ale je ze ten titul RSDr je dodnes platny a VS vzdelani se jim dolozit da. Na rozdil od tech dnes Mc, Puc a nevimjakych jeste papiru od syrecku toto jakoby dokazujicich. Dnes uz v CZ nikdo nejakym " titulem " nikoho neohromi. A blizi se doba , kdy se tohle vzdelantvo popere o flek u lopaty. Uz aby to tedy bylo a vycistil se celkove luft. Nezamestnanst je moc mala a je to znat na kazdem kroku. Pakaz se musi bat o koryta , jinac to proste nejde a pakaz netaha a flaka se. 

    • Tý voe...

 • josef.chmela

  Už 30 let u nás vyrůstá generace "mloků" mající zájem pouze o nesmyslné hry na mobilu, přihlouplé zábavy v TV a facebook, či jiné soc. sítě. Každý den jsou masírováni masmédii a polopravdy a lži o socialismu jim jsou vtloukány do hlav už od mateřské školy. Lidé s věkem do 40 let se pasují na odborníky historie již po několika měsíční praxi a prd vědí o socialismu a tzv. sametové revoluci.

  Výsledky průzkumu, že 30% dotázaných odpoví, že socialismus byl lepší než režim nynější, jsou dehonestovány a jsou poté patřičně okomentovány a uvedeny do těch "správných" kolejí.

  Na zdejších stránkách, ten kdo sprostě nenadává prezidentovi a premiérovi a naopak se jich zastane, je na 7 dní umlčen. Celé spločnosti vládnou podvodníci, zloději, lháři, konzumní společnost a hlavně všemocné peníze. Morálka se měří pouze výší konta v bance.

  To je ta tzv. demokracie, děkuji nechci. Zlatí komunisti, zlatý socialismus.

  • Jeden pozitivní rozdíl tu vidím... Kdyby tohle někdo napsal před revolucí, klidně i pár měsíců před ni, bude muset na několikadenní výslech. 

   O morálce socialismu si můžeme taky povídat... Ale kdyžtak až jindy.

   To že lidi volí to co popisujete je bohužel ... Ale lepší to fakt nebylo, jen jste se asi nedozvěděl v médiích o tom co kdo má. 

   Nejen že to lepší nebylo, ale lidi nějak zapomínají že na západ se nejezdilo koukat jak to tam mají chudáci špatný. Řekněte mi proč museli hlídat hranice aby nikdo neopustil ten váš ráj? 

   Že byl komunismus pro 30 procent lidí lepší jsem schopen připustit. Jenže co ti zbylý. 

   • josef.chmela

    Rozumíš tomu jako pes malé násobilce. Na západ se jezdilo, pokud na to dotyčný měl. Nic jsem nepsal o komunismu, ten nikdy nikde nebyl. Psal jsem pouze o socialismu a lidé vzpomínají na jistotu práce a na sociální jistoty, které kapitalismus nikdy nemůže dosáhnout. A je to pro ně zřejmě důležitější než nějaká pseudodemokracie a pseudosvoboda a obchody plných nepotřebných krámů.

    • Na západ se jezdilo když jsi na to měl? Humoristo. A mě budeš psát něco o nasobilce.

     • josef.chmela

      Je zbytečné se bavit s volem o sobotě, když ho v pátek zabijí.

      • A copak jsi kde Chmelo komu slibil, podepsal  a oznamil na ta patricna mista , ze jsi na ten tvuj zapad smel jezdit a mel na nej ? Ty se jak vidno mas problem dozit i toho patku. Matematiku. 

       • Reakce na příspěvek:

        Pan Chmela nikde nepsal, že na "ten svůj západ" směl jezdit a měl na něj. Napsal: "Na západ se jezdilo, pokud na to dotyčný měl.", což bylo potvrzeno i v diskusi níže - pro zájemce, kteří na to měli, existoval v diskutované době přídělový systém devizových příslibů a výjezdních doložek.

        Je zajímavé, kolik čtenářů neváhá účastnit se diskuse, aniž by byli s to pochopit psaný text. 

        • Reakce na příspěvek:

         S panem chmelem, člověkem co vyhrožuje fyzickou likvidací, nemá smysl se bavit... Ale když se zapojuje že do diskuse, tak ano... Spojení "když na to člověk měl" noc neříká o tom co přesně měl... Známosti, páky, povahu... 

         Výjezdní doložky se na západ nerozdávají jen tak náhodně.

        • Reakce na příspěvek:

         Ach ano. Potom takova klasika tim padem. Rikala to stara Wajtyngrova v mlikarne a prej vo tom psali v novinach. Tak to potom muší bejt pravda !' Omluva , na okamzik jsem zapomnel kdo ze se zde pokousi o necem diskutovat a dost dobre nevi o cem. Aneb Vsechno bylo jináč.

         • Reakce na příspěvek:

          Dokázal byste přidat nějaký věcný argument? 

          Děkuji.

          • Reakce na příspěvek:

           Nejeden. Více než vecny tak více odporný. Jen vzpomínka na upocena páchnoucí prasata ve fcich schvalovatelu zda ten dotyčný-na bude smět někam vycestovat např . Šlo o ten devizovy příslib a onu tzv výjezdní dolozku. Obejít nešli , bez toho se nic dále nepohlo. Vzdělání nedokončené základní , jediné co jimi mavalo byla zcela primitivní závist a neschopnost cokoliv pochopit. Takže zamítnuto. Když tam nemusím já , ty také ne. Soudruzi Kadoch a Zobac například. Končím s argumenty , i po těch letech jdu blít. Asociace prostě nezmizí do konce života. Odporné dělnické tupé lopaty s rudou knihou jako jediný argumentem své tuposti v kapse.

           V případě těchto dvou jmenovaných by jejich odstranění nemohlo být tenkrát ani dnes považováno za něco trestného. Likvidace hnijícího odpadu byla a je a bude vždy záslužná.


          • Reakce na příspěvek:

           Nejeden. Více než vecny tak více odporný. Jen vzpomínka na upocena páchnoucí prasata ve fcich schvalovatelu zda ten dotyčný-na bude smět někam vycestovat např . Šlo o žen devizovy příslib s onu tzv výjezdní dolozku. Obejít nešli , bez toho se nic dále nepohlo. Vzdělání nedokončené základní , jediné co jimi mavalo byla zcela primitivní závist a neschopnost cokoliv pochopit. Takže zamítnuto. Když tam nemusím já , ty také ne. Soudruzi Kadoch a Zobac například. Končím s argumenty , i po těch letech jdu blít. Asociace prostě nezmizí do konce života. Odporné dělnické tupé lopaty s rudou knihou jako jediný argumentem své tuposti v kapse.

           V případě těchto dvou jmenovaných by jejich odstranění nemohlo být tenkrát ani dnes považováno za něco trestného. Likvidace hnijícího odpadu byla a je a bude vždy záslužná.


           • Reakce na příspěvek:

            Takže nakonec  připouštíte, že kdo na to měl, vyjet mohl. To, že vy jste na to neměl, ostatně jako většina obyvatel, je známo a na platnosti výroku to nic nemění. 


            • Reakce na příspěvek:

             Hlavne kdo na to mel zaludek se s timhle svinstvem vubec nejak zahazovat a spinit. Ti schvalovatele , to byl opravvdu nejhorsi odpad prezivajici z hnisu ktery komuniste vyprodukovali. Znam pripad , nebyl jsem u toho pochopitelne , kdy si tenhle hnuj vsech hnoju , za to svoje razitko na vycestovani , chtel sahnout jedne zene na kozy . Uchylny dobytek Zobac se jmenoval. Po r 90 jsem tu zenu jeste potkal , nahodou a prisla na to rec. Navrhl jsem ji at ted za tim hnujicim kanalem zajde a zfackuje ho. Odpovedela za by se stitila na nej i plivnout jak ji byl i po tech letech odporny. Uz chcipl , jedine stesti pro svet. 

             A kam mohl kdo vyjet , jak to nazyvas , to byla take otazka. Predstava ze si nekdo prinese k temhlle zrudam napr. nejaky papir na cestu do USA je i po tech letech dost neskutecna. Ono stacilo treba nestastne Rakousko a pokus se tam dostat . Nebo ta cela dnes uz ex Yugo , take neco dnes pro mlale , diky bohu , nepredstavitelneho co za tim vsechno stalo . 

           • Reakce na příspěvek:

            Tak nevim. Psal jsem to z tatranky a zjevilo se to tady 3x. To nebyl umysl , nejaka chybicka se vloudila. Sorry jako teda... 

          • Reakce na příspěvek:

           Nejeden. Více než vecny tak více odporný. Jen vzpomínka na upocena páchnoucí prasata ve fcich schvalovatelu zda ten dotyčný-na bude smět někam vycestovat např . Šlo o žen devizovy příslib s onu tzv výjezdní dolozku. Obejít nešli , bez toho se nic dále nepohlo. Vzdělání nedokončené základní , jediné co jimi mavalo byla zcela primitivní závist a neschopnost cokoliv pochopit. Takže zamítnuto. Když tam nemusím já , ty také ne. Soudruzi Kadoch a Zobac například. Končím s argumenty , i po těch letech jdu blít. Asociace prostě nezmizí do konce života. Odporné dělnické tupé lopaty s rudou knihou jako jediný argumentem své tuposti v kapse.

           V případě těchto dvou jmenovaných by jejich odstranění nemohlo být tenkrát ani dnes považováno za něco trestného. Likvidace hnijícího odpadu byla a je a bude vždy záslužná.


      • To už tu jednou bylo.. ale dejte si pozor smrti komunisti vyhrožovali až kdyz byli chráněni poslaneckou imunitou.

       • josef.chmela

        Reakce na příspěvek:

        Nauč se chápat text.  Na tvé IQ je to dosti složité, že? Nikomu smrtí nevyhrožuji.

        • Reakce na příspěvek:

         Tak pokud začnete psát o tom že v pátek jde někdo na porážku, buď jste blázen a píšete úplně mimo téma a nebo myslíte že to patří k tématu diskuse a pak je to výhrůžka.

     • Ono se před rokem 1989 na Západ nejezdilo?

      Devizové přísliby se vystavovaly podle vás komu?

      • Ano , komu ? Zajimava otazka a jeste zajimavejsi by byla takova opravdu nevylhana odpoved na to. Se vsim vsudy co k tomu svinstvu patrilo. 

       • Reakce na příspěvek:

        Na té otázce nic zajímavého není a odpovědi se od insidera zcela jistě nedočkáme.

        Podle toho, kdo ze sousedů či kolegů příslib obdržel, jsem usoudil, že je soudruzi nejspíš losovali s tím, že pro vstup do osudí byl výhodou stranický průkaz, ale nebyl zárukou výhry.

      • :D :D 

       Ano já zapomel ony existovali Devizové přísliby, vyjezdni doložky.... Jo to byly "zlaté časy". A kam jste dostal výjezdní doložku vy? Já jen abych vás uměl správně zařadit do správné "socialisticke vrstvy"

       • Reakce na příspěvek:

        Tedy jste něco tvrdil omylem v důsledku zapomětlivosti. Stane se.

        Co byste chtěl umět je mi lhostejné.


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit