Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Je demokracie, vláda by armádu na lidi neposlala. To uměli komunisté moc dobře před rokem 1989
 • Nejde o nefunkční demokracii,jde o nefunkční židovskej kapitalizmus,kterej skomírá.
  Demokracie a kapitalizmus není totéž.
 • Berte to jako národní povinnost....dějiny se opakují.17.11.2011
 • Ilona Švihlíková je asi dost švihlá, když si myslí, že Češi by vyrazili do ulíc na střety s policii. Jak je vidět jinde, jsou při tom velké škody na majetku, protože se při takových akcích přiživí i radikálové. A Češi jsou dost chytří na to, aby věděli, že ty škody nakonec stejně zaplatí sami. Takže protesty ano, ale neublížit sobě ani jiným. Změny se dají dělat i jinak, ale jsme dost lhostejní na to, jít do voleb v co největším počtu. Tam je zakopaný pes neřešených naších problémů. Radikální akt vyvolá pouze radikální odvetu. A u nás jistě umírat nikdo nechce.
  • Obávám se, že ani 99% volební účast nic nezmění na tom, že stávající strany se vždy domluví tak, aby zůstaly u moci. Maximálně se přerecyklují na strany s jiným názvem, viz. topáci. Pokud zde nevznikne nějaký úplně nový politický subjekt, volby nic nezmění. To je jen taková hra na demokracii. Obávám se ale, že současná mocenská garnitura tak lpí na svých korytech, že nenásilnou cestou se jich rozhodně nevzdají.
 • Přijměte už konečně zákon o referendu - v zemích kde mají místo nesmyslného senátu referendum žádné protesty nejsou - nemají je zapotřebí a fašisti si tam taky ani neškrtnou !!! Umožněte přímou demokracii v referendech o všem co je třeba a nepokoje nebudou !!! *16* *16*
  • Souhlas.
 • http://www.youtube.com/watch?v=l8eZ0bTs0bk *16*
 • Zvítězit v posledních volbách před revolucí, která nás zřejmě čeká, nad extrémní levicí, nad nepoučitelnými komunisty, znamená, být nejméně o třídu lepší, charakternější a spravedlivější, než byli oni, a na to bohužel novodobí "levo-praví" kapitalističtí bossové (z nichž někteří přeběhli od komunistů, viz Hušák býv. důst. Stb), nemají. Kyvadlo dějin se pomalu ale jistě vychyluje opět do nebezpečné levé polohy! Málo kdo z mých spoluobčanů již nebere vážně českého velikána a reformátora M.J.Husa, který za Pravdu obětoval sebe, nikoliv druhé(!), učitele národů J.A.Komenského, národní buditele, T.G.Masaryka či Tomáše Baťu a jeho vyjádření ke krizi 30. let:
  POLITIKA: Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací.
  Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem. Tomáš Baťa, 1932
  Žel, mnozí mezi námi mají krátkou paměť, budeme si tedy muset zopakovat velmi bolestné dějiny!
  Východisko se však nabízí: v přijetí etiky, ve zlepšení vztahu k našim bližním a ve spravedlnosti - kterou hlásal Ježíš, M. Jan Hus, Jan Amos Komenský, ale i jiní velikáni našich českých dějin.
  Tak co, zkusíme to ještě??? *4*
  • Zase jsi vedle, jak ta jedle, nevzpomínej dějiny KSČ, ani Masaryka, děj se odehrává právě teď a v tuto chvíli, pamět národa je vymazána a mladí lidé neví, kde je Bratislava, natož co se nyní děje, a dějiny se nedají posuzovat vyjádřením Krista, Koziny, Husa a Žižky, jiná doba, jiný stát, jiná hra, sedni si doma a čti si, i Božena Němcová psala pohádky o bezpráví, všude a v každé pohádce někdo byl zabit a vždy pravda (jejich a její) zvítězila, někdo byl zabit a děti to čtou, tak neoblbuj citacemi, čti si a buď hodný.
   • ..a ty Bajajo mě můžeš tak maximalně vylízat. Buď tak hodnej *1*
  • Krásný citát.
   Bohužel se obávám, že další pokus v našich zemích nemá moc šanci. První republika byla postavena na úplně jiných morálních základech než dnešní stát. Za první republiky právo a morálka mělo nějakou hodnotu. Dneska je právo nevymahatelné a morálka většiny lidí je veskrze ve psí.
   A nemyslím si, že by k tomuto stavu přispělo jen to, že naše vlast prošla socialistickou fází vývoje.
   Chování celé společnosti odporuje tomu, co je v tomto článku citováno ... nedělat dluhy - celá západní civilizace žije na dluh, ... nevydírat pracující - a proč se tedy zadávají zakázky do zemí, kde je levná pracovní síla bez ohledu na to, v jakých podmínkách pracující pracují.... omezit mrhání - v dnešní době velkého technického pokroku, nevím, jak stanovit hranici mrhání. Je to, že vyhodím 10 let starou televizi, když ještě funguje, mrháním? Já nevím. A poslední věta ... Důvěru lze obnovit jen osobním příkladem ... kdo nám ten příklad bude dávat? Naše vláda? *8* Naši podnikatelé, typu Pitr, Krejčíř,...? *16* , špičkoví manažeři (Roman, Hušák,..)? Neříkám, že nejsou slušní podnikatelé. Ale je jich bohužel pomálu.
   • Vážený DK, kde jste přišel na to, že za první republiky bylo nějaké právo. Nesmysl, Masarik si svoji reputaci poskvrnil sám, když nechal střílet do dělníků, kteří hladověli s rodinami.
    Dost se to podobá dnešní situaci, ale lidé nepoznali nic lepšího než absolutní moc monarchů ve Vídni.Lidé jsou naštvaní a Nečas mluví o politickém tlaku, je hloupý?Jeho
    nejbližší politici kradou a on dělá mrtvého brouka, to nemluvě o Pospíšilovi, který je absolutně nemožný.Teď nesklamal Trojský kůň Peake-bývalá členka ODS vyslaná do jiné politické strany, mimochodem je jich více i v TOP09, uvidíme, jak bude hlasovat Skokan VV
    a jiní modří zakuklenci.
   • No nevím, ale řekl bych že jste nic z toho co Emet napsal nepochopil. Ad 1 morálka neexistuje ! To co dělá z lidí morální osobnosti je strach. Dnes se lidé ničeho nebojí. To teprve příjde a pak se zas bude mluvit o morálce. Pěkný příklad je období první republiky pak socializmu a popřevratové koma. Takzvaná morálka je přímo úměrná množství strachu jak u jedince tak u společnosti.
    Nedělat dluhy? Ach jo, porovnávat spotřebu s mrháním peněz opravdu nejde.
    Ještě bych dodal a to už není na vás, že ohánět se mravními hodnotami Komenského, Husa, či nedejbože Masaryka nebo Bati je buď totální idealismus nebo základní mezera ve vzdělání.
 • Nezoufejte příští rok se vrátí bohové zpátky na zem jak to je v mayském kalendáři
 • Blíží se doba kdy i brambora za zlatku bude levná. *12*
 • mno, bude to chtít naštudovat v historických letopisech jak to vypadalo po pádu athénská demokracie... protože bude asi sešup.. a nemalý, protože je ta globalizace. Záhadou mi zůstává, kam se oligarchové a podobná verbež v americe i evropě zašije, když se svět tak smrsknul.... chi *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit