Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • josef.chmela

    Každopádně je to tragédie pro rodiny zastřelených. Více se k tomu nebudu vyjadřovat, protože bych byl opět min na 30 dní demokraticky umlčen, v horším případě bych byl trestně stíhán. A opravdu se nechci stát politickým vězněm.

  • "Naposledy Česko drželo státní smutek 3. února 2020 k uctění památky náhle zemřelého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS), předtím 12. října 2019 v den pohřbu zpěváka Karla Gotta. Třídenní státní smutek byl vyhlášen před Vánocemi na 21. až 23. prosince 2011 k uctění památky zesnulého prezidenta Václava Havla, dvoudenní byl 17. a 18. dubna 2010 po tragickém pádu letounu u Smolenska, na jehož palubě byli polští představitelé včetně prezidenta Lecha Kaczyńského."

    Dle mého názoru to dává smysl až nyní a právě nyní. Myslím to držení státního smutku,

    • KIMCID

      Ta Ostravu taky nebyl

      • KIMCID

        Ostrava


    • Proč až nyní ?

      • Protože prostě nevidím důvod ke státnímu smutku, když umře předseda senátu nebo zpěvák. Natož když někde v zahraničí zahynou cizí státní příslušníci při nehodě. U toho Havla  bych to snad ještě bral.

        • 👍...

        • O smutcích má vláda právo rozhodovat.  Nikdy se nejde zavděčit všem. Jsou horší a závažnější případy na řešení.

          • Já to vládě neberu. Jen píši svůj názor na vyhlášení státního smutku.

            Např. bych ho rozhodně schvaloval po neštěsí ve Studénce, kde bylo osm mrtvých a 100 zraněných. Ale tam vyhlášen nebyl. Když s tím srovnám úmrtí Karla Gotta, který umřel přirozenou smrtí, kdy státní smutek vyhlášen byl, tak se mně to zdá nepatřičné. Ale jak už jste napsal, já nejsem vláda.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit