Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milacekpublika

    Tak ono co si budeme nalhávat, to družstevní vlastnictví má i svoje určité výhody. Jasně, je to v lecčem komplikované, ale díky tomu má spousta lidí možnost poměrně levného bydlení. Ta doba, kdy každý vlastnil svoji vlastní nemovitost, prostě na nějakou dobu skončila. Teda myslím si, že se to zase vrátí, ale teď prostě zase lidi začnou hledat pronájmy a domy půjdou do družstevního. A proč taky ne? :) 

  • Mám známého, který bydlí právě v družstevním bytě a podle toho, co jsme se bavili, tak mu to prý dost vyhovuje. To my dlouhá léta měli byt v osobním vlastnictví, ale nakonec to bohužel dopadlo tak, že jsme ho museli prodat. Naštěstí jsme ale za něj dostali velice dobré peníze. O prodej se nám postarala jedna realitní kancelář v Karviné

  • Tak to moc tedy nevím. Já jsem si vždycky myslel, že takové družství bydlení je super nápad a je to velice levná věc, ale od té doby, co jsme si to s manželkou vyzkoušeli bych do toho už snad nikdy nešel. Hodně mi otevřel oči tenhle článek, který mi úplně kompletně přetavil všechny mé představy :)

  • Já v to tedy osobně doufám, myslím si, že družstevní bydlení má své veliké výhody, ale i tedy nevýhody. Hlavními výhodami může být například to, že si můžete udělat rekonstrukci bytu a nemusíte se na to ptát majitele, ale spíše to řešíte mezi sebou všichni a když narazíte na dobré sousedy, je to jednodušší :)



  • jsem to potom vyřešil přes realitní kancelář Edox reality, kde jsem já jako prodávající kanceláři nic neplatil. Nejlepší
    je, když se podíváte na jejich stránky, kde si najdete kontakt, a domluvíte
    si schůzku.

  • J

  • A bude mě to něco stát? nebo to celé potom platí kupující? jako práci realitní kanceláře? Můžete mi teda doporučit konkrétní realitní kancelář, se kterou máte zkušenost?

  • Určitě je. Pokud nemáte na prodej spoustu volného času a volnou pracovní dobu, tak je určitě lepší prodávat s realitní kanceláří, která se postará o vše. Bez realitní kanceláře budete muset zařizovat každou prohlídku sám.

  • Zkoušel někdo v Praze prodávat byt na vlastní pěst? vyplatí se to? je lepší raději rovnou oslovit při prodeji bytu realitní kancelář?

  • Byt bych si nekoupil, a tím spíš ne ve družstevním vlastnictví. Do budoucna si chci nechat postavit rodinný dům. Nejlépe na klíč a někde na periférii menšího města. Líbí se mi domy od Mc Fall Development. Nejvíc asi tenhle bungalov: https://www.mcfd.cz/detail/bng

  • Taky jsme se s přítelkyní rozhodli pro družstevní bydlení, protože nám náklady na něj přišli mnohem rozumnější. Moc se nám však nelíbí zpracování jeho interiéru, a tak jsem zadali poptávku na nový návrh na http://www.pwinterier.cz/ , tak doufám, že nám vytvoří příjemné a pěkné bydlení.

  • V místě, kde v současné době mohu sledovat výstavbu nových RD (Praha 5) mají parcely rozlohu 400, 600, 800 a 1200 m2, přičemž nejvíce má právě výměru 400 m2.

    Takže ta bída, jak píšete, trvá. Někteří stavebníci pak mají plot 1 až 4 m od obvodové zdi. To ovšem není bída, to je hrůza. 

  • Ale Japonci nepotřebují auto, ani prostorné bydleni ... Oni jsou rádi v práci celý den a domu se chodí jenom prospat... Já v práci nechci trávit žádný čas a proto potřebuju větší místo pro život abych se nenudil.... 

  • tak jasně že jsem myslel 1000m2. Ale já jsem od přírody skromný a možná bych se nechal časem ukecaná i na tech jak říkáte "standardní" minipozemecek 400m2... Chudáci lidi, jestli dřív dostávali jen 400m2, to musela být obrovská bída... Vždyť se jim tam nevešel ani pořádnej bazén, minigolf a žen zahradecka.

    No podle čeho myslíte že jiný člověk potřebuje bydlení víc než já? Když tu má stat delat "lidem dle jejich potřeb tak jsem říkal že já potřebuju 1000m2 v centru Prahy... To že jiný potřebuje jenom kralikarnu je jeho věc.

    Však já chci bydlení úměrně svému výdělku... Teda potom co mi stát zajistí prostredi abych měl výdělek úměrný potřebám.

  • :D... Vy mi dáváte. Takhle po ránu, málem jsem se opařil kafem :D

    Když teď nabízí sexuální vyžití zdarma i civilní neni divu, že zájem o armádu u mladých upada :D 

    Česká armáda na to šla jinak .... Místo kurtizanek umožnili sex na pracovišti i heterosexuálně orientovaným mužům :D

  • Není žádný důvod, aby vám stát dával králíkárnu nebo pozemek. Stát má vytvořit prostředí, aby si pracující člověk mohl zajistit/pořídit obydlí úměrně svému výdělku.

    Vašich 1000 m3 znamená, že chcete (dříve)standardní pozemek 400 m2 do výšky 2,5 m? 

    Závěrem se sluší podotknout, že pozemky v centru Prahy jsou až na velmi řídké výjimky soukromé - chtěl byste tedy, aby pro vás stát potřebný pozemek vyvlastnil? Jste komunista?

  • Dotaz: Jak jste přišel na to, že popisovaný byt byl zdarma?

    Jinak: Kdo si stavěl v diskutované době bydlení, obvykle dostal od státu půjčku s velmi výhodným úrokem.

    Z vašeho textu vyplývá, že jste, jak podsouváte oponentovi, buď sám nic nezažil, nebo si již nic nepamatujete, případně fakta překrucujete. 

    Co se týče zemědělských družstev, tehdy t.zv. jednotných zemědělských družstev, stavěla normální družstevní domy, celý stát je zamořen t.zv. družstevními čtyř až osmibytovkami.

    Místo svépomocné výstavby silami členů bytového družstva postavila dům stavební skupina JZD, dům patřil bytovému družstvu a anuitu s poplatky splácel zaměstnanec, člen jednotného zemědělského družstva, družstvu bytovému.   

    Zde jsme se dostali až k problematice osob jako nepracující člen JZD, pracující člen JZD, nebydlící člen bytového družstva, pronájem bytu nečlenu bytového družstva atd. - to jen pro dokreslení


  • Mýlíte se. Stát nedával družstevní byty zdarma nikdy. Mechanismus, který máte na mysli, fungoval tak, že za zaměstnanec byl přijat za člena družstva a vstupní podíl zaplatil podnik. Zaměstnanec pak byl na oplátku povinen odpracovat v podniku smluvenou dobu. Z hlediska družstva byl předmětný zaměstnanec normálním členem družstva a anuitu s příspěvkem do fondu oprav platil družstvu jako všichni ostatní členové. Z hlediska podniku byl povinen dodržet smlouvu a pokud ji nedodržel, vrátil podniku vstupní podíl. 

    Nebylo to jen pohraničí, takto postupovaly podniky v celém státě.

  • To jsi pěkně líný, že jsi čekal až ti dá někdo bydlení zdarma, to jsi se nestydíš to napsat? Já osobně jsem nečekal, že mi někdo dá něco zadarmo a bydlení jsem si postavil. Nikdy jsem neslyšel slovo závodní byt, ale byl to byt podnikový který jsi nikdy nevlastnil a pokud jsi změnil zaměstnání tak jsi byt musel opustit protože to byl byt podniku a ne nějakého družstva. Možná zemědělského a to bylo všechno. Ty jsi nic nezažil co jsi napsal, nebo už si to nepamatuješ a překrucuješ slova která s realitou někdy před 50 lety nemají nic společného. 

  • mun.go

    Ale no tak. Vím kde jsem bydlel. Možná vám to zůstalo utajeno, ale za socialismu se stavěly v pohraničí (zmínil jsem nynější "Karlovarský kraj") také strojírenské závody. Byt byl "závodní" a dům patřil bytovému družstvu. 

    Ty fabriky se později po sametu vytunelovaly a nyní jsou z nich ruiny.  Ano, statky tam také byly - a dokonce i porcelánky fungovaly. Statky a JZD se po sametu rozpadly, budovy včetně bývalých mlékáren chátrají.

    Nemůžete se hádat s někým, kdo zažil to, o čem píše, na vlastní kůži.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit