Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Těm dotacím zemědělcům nerozumím. Proč raději něco nepěstují? A dotace žádné. Ostatní odvětví jsou nucena se bez dotací obejít také. Znám zemědělce, že jsou 3x i vícekrát za rok na dovolené díky dotacím
 • Za málo pěz málo muziky!
 • Tak málo ale pravdivé!
 • No,stát se to v Číně,kde stále vládne tvrdá ruky komunismu,tak by se stěma mafiánama nebavili a rovnou je popravili.To být u nás,nikdo by si nedovolil cpát zdechliny do klobás.My tady na tu benevolenci jednou vychcípem a taky nás nacpou do klobás. *1*
 • a něco k tématu
  pro zájemce: dnešní článek na novinkách na seznamu:
  http://www.novinky.cz/ekonomika/296923-mafiansky-skandal-s-masem-zdechlin-v-polskych-uzeninach-se-rozrusta-trval-20-let.html

  pak si přečtěte tohle:
  http://zpravy.tiscali.cz/a-pak-koupil-koninu-pro-celou-rodinu-210207

  a pak si běžte koupit do marketu třeba sekanou. . . chce se mi zvracet velebnosti.
  • není nad to být samozásobitelem, naučili mne to za socializmu a nyní pokračuji a vím co jím
 • Bez zprovoznění dostatečného množství katovských mučíren a jejich osazení těmi nejkrutějšími katy se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku pořádek neudělá.Chce to tak tvrdou levicovou ruku mladé generace,že vedle ní budou i komunisté padesátých roků strašné měkoty.Než se ve stávajícím kapitalistickém svinčíku udělá pořádek,tak to se chudáci kati pořádně zapotí.
 • To,že nás ostatní země EU zásobují nebezpečnými potravinami svědčí o tom,že nás berou jako méněcený lidský dobytek,který může sníst všechno.
 • Jojo, jsme smetiste a zerem smeti. Jezdi tu ojetiny z cele EU a zereme odpad z cele EU. Zlaty RVHP...
  • K soželeniju, uvažajemyj tovarišč, SEVa - Sověta ekonomičeskoj vzaimopomošči uže nět i nikogda něbudět.
   A že jsme smetištěm? To si děláme sami: místo abychom se cítili a jednali jako samostatní a svéprávní OBČANÉ EU, tak značná část z nás se stále chová jako nesvéprávné socialistické stádo žijící z milosti gosudarstva v CCC (Soobščenije socialističeskich stran).
   • No, od cikána to zrovna sedí, ty "jasnoje solněčko" u kozího zadečku !!!
    • Hele,ty komunistickej zkurvysynu-to nedokazes nic jinyho,nez urazet slusny lidi a nadavat jim do cikanu?Sam jsi humus a odpad lidstva ty zmrdko! *12* *12* *12*
     • Ty jsi nejsprostější snad v celé zemi a prohlašuješ se za slušného ??? No těbůh !!!
  • když chceme levné, levnější, nejlevnější!!!! přece bystě nechtěli slevu zadarmo :)
 • Tečko, prosímtě, naprosto seriózně, vysvětli mi co vlastně je ta svoboda o který tady pořád mluvíte.
  • Ta jeho, Pištova svoboda je svoboda bordelu, krádeží a násilností !!! Nějak to musí okecat, tak to cikáni dělají.... Příklad: "Pán policajt, pán policajt, on mi ukradol nóž" !!! Opravdu ??? A kde ho má ??? Tož zapíchnutý ve svojom bruchu, pozritě sa !!!
  • To zub: ztotožňuji se plně s tím, co napsal Not CSSD a dále dodávám:

   Svobodu chápu jako možnost chovat se a jednat zcela podle své vůle.
   Nemůže to však být bezbřehá anarchie, svoboda musí mít své hranice dané morálkou, odpovědností vůči bližním a vůči společenství, jehož jsem součástí.
   Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného.

   http://cs.wikipedia.org/wiki/Svoboda
   • Ale nikdy podle své vůle jednat přece nemůžeš, pokud tedy nejde o nutné životní úkony ve kterých tě nikdo neomezuje, což nedělali ani komunisté. Vždy jsi omezen mnoha faktory, třeba stavem své peněženky, máš-li bydlení či zaměstnáí atd. Např. podle tvé teorie by museli být nejsvobodnější bezdomovci, kteří nepracují, bydlí pod mostem, vybírají poelnice atp. Nevidíš tu zvrácenost , která pramení z tvé nevzdělanosti ??? Ty se chceš povyšovazt nad ostatní , třeba tím, že svobodně budeš dělat něco, co ostatní nesmí. Příkladně nyní bude brzy vydán zákaz kouření, tak si k pivu v hospodě prostě nezapálíš. Je to jistě lépe pro zdraví, ale sám vidíš,m že se nemůžeš chovat podle své vůle. Podobně třeba v autobuse nemůžeš kouřit, či podle své vůle se v něm chovat hrubě či něco jiného. Jednat podle své vůle můžeš jen tam, kde ti to je někým či něčím dovoleno... Takže budeš svobodným jen potud, pokud pochopíš stanovená pravidla. A ta kritizovaná pravidla za komunistů byla také omezující a jestli tam měli v tom třeba omezení výjezdů do zahraničí, tak to byla jen jiná pravidla, která omezovala, ale nemůžeš říci, že to nebyla pravidla jenom proto, že se ti nelíbila. A dneska se lidem nelíbí nový registr vozidel, sKarty, nezaměstnanost, placené léky a prostě věci, které za komunistů neexistovala. Pleteš si to s absolutní svobodou, ta neexistuje, dnešní svoboda se také nelíbí každému, dokonce většině, než tobě podobným, nemyslíš ??? Ale tobě to nevadí, tak to jako nemůže vadit nikomu ??? Máš příliš zkreslené představy , jako by jsi ty chtěl samojediný řídit všechny ostatní. Objektívně je zde svoboda, která je v něčem lepší, než za komunistů, zato v mnoha dalších věcech je mnohem horší, než ta minulá. A v tom spočívají lidské rozpory, komu jak která svoboda vyhovovala více. Mě například nevadily omezené výjezdy , i když bych asi dostal nějaké vízum, jsem bezúhonný, ale nikdy jsem tu potřebu někam jezdit nepociťoval... a jako nesvobodu to nevnímal...jsme každý jenom jiný, toť vše. Nemůžeš vnucovat tu svoji svobodu celému národu...A to jsou ty hranice, o nichž píšeš, takže si to uvědomuješ, ale špatně vykládáš, že tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného, správně to má být, že tvoje svoboda končí tam, kde začneš omezovat svobodu druhých...A toho se nedržel dosud v dějinách vlastně vůbec nikdo, kdekdo to uzná, ale sám nerespektuje....
    • Víš co, vykašli se na toho placeného provokatéra, který je placen od toho, aby takové jako ty udržel co nejdéle na zdejší diskusi a usměrnil tvůj názor podle přání jeho zaměstnavatelů. Nereaguj ani na nějaké Mirky, Alenky, Marie, Jarky a podobné ženské nicky, je to jeden a ten samý placený provokatér a protože byl už příliš nápadný a každý ho poznal, tak se ten křivák bez páteře uchýlil k používání ženských nicků. Mám podezření, že stejný gauner operuje i jinde, např. na novinkách nebo parlamentních listech a pod.
     • Jo, souhlasím, ale já jim neodpovídám proto, abych je nějak přesvědčil. U těchto pitomečků je to tak jako tak bezpředmětné. Oni jen nadhodili téma a já odpovídám tedy jim, vím, že pro ně zbytečně, ale píši to proto, že si to přečtou jiní, ne takoví trotlové, ale takoví co si ten obsah uvědomí. Ne ve zlém. Já tady jen parafrázuji filozofické závěry klasiků, o kterých mnoho lidí ani neví, protože je nikdy nenapadlo to studovat, Takto popuklární formou se alespoň doví základy a leccos pochopí jinak, vč.odhalení pravicových lží, kzteré onoi schivávají za líbivé bláboly a dělají ze sebe kapitalistické ubožáky, což není pravda.....Jinak bych se s nějakými Pišty a mirkami, či Zuzanami ani nezahazoval. Přčipomíná mi jednu také Zuzanu, která napsala profesoru Vorlíčkovi ( náš přednín onkolog), že nic neumí a její babička si vyléčila rakovinu léčivým čajem. No, když taková Zuzana nerozezná rýmu od rakoviny, tak je zbytečné mluvit...
   • Hmm, jasný, je smutný, že si tu spousta lidí tu svobodu vysvětlila hooodně po svém.Spousta lidí, se totiž chová jen podle té první věty.
    • Ano, mnoho lidí si svobodu plete s anarchií a chová se sobecky podle svých živočišných pudů. To ale ani zvířata nedělají, ta instinktivně cítí určitá omezení daná příslušností ke stádu.
  • Svoboda je,kdyz si muzes vycestovat do zeme sousedu a necekas na to,az ti naky komunisticky prase potvrdi,spis nepovoli vyjezdni dolozku.
   Dale muzes mit nazor jaky chces,akorat nesmis propagovat fasismus s komunismem.Zakony na to jsou,nicmene propagace komunismu je v teto zmrdzemi tolerovana,nebot vsude kolem sebe mas komunisticky zlodeje,cimz padem se toto neuplatnuje.Zadny zlodej a parazit si pod sebou nepodrizne dobrovolne vetev.
   • JJ *1* děkuji za vysvětlení *1* ale podle teho můžeme svobedně a demokraticky zdechnout hlady že? co jsme chtěli,to mame stači si přečit a pochopit http://aktualne.centrum.cz/finance/prace/clanek.phtml?id=773745#utm_source=atlasHP&utm;_medium=dynamicleadbox&utm;_term=position-10
    • svoboda není o tom, že tě někdo bude krmit a utírat ti zadek.

     chceš li aby tě někdo krmil, staň se tím otrokem.
   • To co popisujes nema se svobodou nic spolecnyho
    • tak nám mistře filozofe popiště co je svoboda.
     • Svoboda je jenom kost hozená lidu,nic víc.
      • Přečti si německého klasického filozofa Viléma Hegela. Ten trubec Pišta vůbec neví, kdo formuloval pojem svobody. Podle Hegela je svoboda pochopenou nutností. A Marx s Uljanovem to jenom citovali. Tou pochopenou nutností Hegel nazývá tu skutečnost, že absolutní svoboda neexistuje a vždy je determinována, samozřejmě v první řadě přírodními podmínkami a v druhé řadě společenskými. O těch mluvíme, protože přírodní podmínky nemůžeme ovlivnit. Takže vlastně i to , co nazýváme nesvobodou, je jenom nižším stupněm svobody. Lidem to ovšem samozřejmě připadá jako blbost, ačkoli je to pravda, nemají-li vzdělání, nechápou to, ačkoli stejně jsou nuceni pochopit aktuální společenské omezení. A i bez filozofického vzdělání umí pochopit, že proti nadměrnému a nesmyslnému omezování svobody je potřeba bojovat. Například zde v tomto vláknu proti výrobě potravin ze zdechlin, či zasmrádlých potravin atp. jenom proto, aby boháči ještě rychleji bohatli i za cenu omezování občanů v dostupnosti kvalitních potravin a proti posílání lidí za lepšími potravinami do ciziny, když to jde řešit fyzickým zamezením jejich podvodů...a to jde, když se chce...Možnost cestovat do zahraničí není sama o sobě vyšším stupněm svobody, když většina lidí nemá na to peníze, dříve byly peníze, ale byly omezovány výjezdy jednak politicky a jednak z důvody hospodárnosti s devizami, dneska jsou lidé nesvobodni tím, že systém jim neumožňuje vydělat si prací na výjezd, což je svou podstatou ekvivalentní minulosti. Cestovat mohou zase jenom "vyvolení" !!!
      • Zjevně tě v noci chodí strašit Marx s Uljanovem, že.
 • ... za svůj plat něco říkat musí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit