Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tohle může už pouze srovnat velice krutá revoluce,která stávající kapitalistický svinčík od lumpů vyčistí.Ostatní recepty jsou dobré pouze na oblbování národa.
 • Tohle může už pouze srovnat velice krutá revoluce,která stávající kapitalistický svinčík od lumpů vyčistí.Ostatní recepty jsou dobré pouze na oblbování národa.
 • Ze zdola v mezích rozumu pouze a jenom se samopalem s dostatkem nábojů !Jinak tam ty vši budou sedět jak přibitý !!!
  • Jejda, promiňte, paní Blažková, ale nebyla jste partyzán?
  • Blažková, a proč tedy ty vši volíš?
 • Klaus je jediný politik který předpovídá že EU špatně skončí, i když ho nemusím v tom má pravdu a začíná se to plnit.
  • Já myslím, že dřív než EU skončí Klaus. A nikdo si ani nevzpomene. I když by mohli aspoň kriminalisté.
  • už před deseti lety. a ukazoval jsem i cestu ven. velký klimatolog a jeho modré straky byli ale příliš sebestředně zahleděni do sebe aby si něčeho jiného všimli. mezi jiným jsem varoval i před dnešní českou ekonomickou mizérií. takže jsem měl dvě pravdy. o eu i o česku.
   • to s eu jseme..., do té mizérie nás přivedlo CCCP a jeho domácí poskoci, kteří před dvaadvaceti lety převlékli kabáty a snaží se dokončit bolševické dílo zkázy.
  • lexo, chápu, že o tom sníš. Ale tak jako dvakrát nevstoupíš do téže řeky, jak praví dávná moudrost, tak také restaurace koloniální říše CCCP není možná, protože rádoby impérium CCCP je stále rozvojovou zemí a na "bratrské pomoci" nemá síly. Naopak jsem přesvědčen, že EU překonává dětské nemoci a směřuje ke svému cíli United States of Europe. A to je dobře, jedině tam nás čeká prosperita. Klaus své paranoidní bludy a vidiny často považuje za realitu, tak jako každý psychopat.
   • United States of Europe nikdy fungovat nemůže a nebude. A je to nejen rozdílnými tradicemi v obou kontinentech, ale i mentalitou národů. Novodobá Amerika byla (už od dob španělské konqisty) odjakživa doménou pionýrů,ale také dobrodruhů,dobyvatelů i zločinců. A na této mentalitě to stojí dodnes a bere se to tam jako normální. I ony propastné sociální rozdíly. Tohle v Evropě nikdy fugovat nebude, ledažeby tu někdo diktátem zřídil otrokářský řád, ale ani ten by se dlouho neudržel. Stejně tak bude někdo velice obtížně předělávqt stávající pořádek v Jižní americe či v zaostalých afrických státech. Pokud se tam mlátili klacky, tak nic moc o nic nešlo. Nyní tam ovšem kapitál nacpal v rámci zisku modení zbraně a za čas z toho může být časovaná bomba i pro nejbližší okolí - ergo i Evropu.....
  • Hm, ale o tom to až tak není, ne?
 • Petře, taky ji objednávám už zítra. Doporučuji zeptat se knihkupce, jak jdou na odbyt knihy nynějšího prezidenta.
  Tiscali patří díky za informaci o knize.
  • Hugo, před časem jsem viděl v jednom knihkupectví knížku "Václav Klaus: Modrá, ale opravdu modrá a nikoli zelená planeta" a vedle toho byla záhadologická knížka s názvem "Ne z tohoto světa". Kdosi nechtěně vyjádřil skutečnost. *1*
 • Příště nesmíme volit dinosaury,tak nám to radili naší milí politici
 • Jak? nijak. Nikdo totiž není připravený na jakoukoli změnu. NIkdo nemá ani představu, jak by vše dále mělo být. A jaké nové neobejditelné zákony a ústava a t.d. by měly platit. Vždyť se poučte z historie. Velké změny které dělal Masaryk, Bismark, a taky Hitler, Lenin, Stalin, Gottwald, Castro a co já vím se léta pekly a připravovaly. Nic není hned a obratem ruky a samo sebou přečtením několika řádků. Je to proces, který musí být zakořeněn v myšlení národa. O tom, zda je dobrý či špatný, bohužel rozhodnou až za určitý čas dějiny. Stejně jako tomu bylo s komunismem, fasšismem, a nakonec i oním "sametem"......
  • Jene, svatá pravda. Ale nejde o Ústavu a zákony, které nelze obejít, ty jsou pouze písemným vyjádřením PRAVIDEL, která je nutno dodržovat v zájmu zachování a rozvoje společenství a každého jedince, který je jeho součástí. A důležité je tebou uvedené POUČENÍ z historie a POZNÁNÍ skutečnosti. A k tomu má přispět ta citovaná knížka. Koukáním na stupidity v televizi nebo kecáním v hospodě se toho poznání dobrat nelze.
 • Doporučuji použití knihy po přečtení takto: Namočit do betonu, nechat zatvrdnout a mlátit s ní naše politiky a vládu po hlavě.
 • Jsou to jen samé teorie, které jsoudaleko od reality života. Vznikem EU naši zbohatlíci a politici nechali naši zemi rozprodat. 70% průmyslu v Česku patří hlavně Němcům, Rakušanům a Švýcarům. Zisky končí pak v jejich státních pokladnách a nikoli v naší státní pokladně. To Kalousek a spol. nikdy nepřiznají, protože by de facto řekli, že oni to nechali rozkrást. Proto bude do nekonečna samé zdražování, protože pokladna je prázdná. Pravděpodobně bude ještě hůře, protože toto zdražování položí mnoho živnostníků a tak výběr daní se ještě sníží. Holt, jsme v bryndě, s které není východisko. Pro řadového člověka, který si vydělá 15000 Kč by bylo nejlepší, kdyby skutečně EU pohltila i ČR, vládli by nám asi Němci, průměrná mzda by byla jako v Německu,naše vláda by neexistovala, protože by nebyl důvod. K tomu ale asi také nedojde, takže výsledek je pro řadového Čecha smutný. Vydělá si 4x méně za stejnou práci jako by si vydělal Němec, ale ceny energií, potravin atd jsou všude v EU skoro stejné. Je bohužel po všem přátelé.
  • Skutečně optimistický komentář?
   Průměrná mzda u nás by nikdy nemohla být jako v Německu, Ti by mezi sebe nevzali sobě nerovné, čistota "rasy" je prvořadá.
   Smutný je fakt, že špatná politika vlády skutečně nahrává lenochům, příživníkům a záměrně nepracujícím. Zvyšují se platy lidem ve státním sektoru, ale co soukromý sektor? Kdy tam došlo k valorizaci, zvýšení mezd? Každý nemá velkou firmu a nedokázal krást. Poctivou prací a slušností se v naší zemi daleko nedostaneš. Zatižme - živnostníky a malé firmičky ještě více daněmi. Uvědomme si, že takový malý podnikatel, živnostník ...neví, co je dovolená, musí zaplati sociální a zdravotní - odvést daň, jestli vydělal, či nevydělal. Mrzí mne, když čtu a nebo slyším, jak všem, co mají soukromé firmičky, se řádně utáhne opasek a nejraději by jim daně zvýšili xkrát. Lidé, ale kdo zde vytváří domácí produkt? Lékaři? Učitelé? Služby? Ze státních podniků nám tady toho moc nezbylo...vše je rozkradeno, popř. patří zahraničním podnikatelům. Kam to naši ekonomové a mocipáni dovedli...Ale není po všem, přátelé:-)
  • Jardo, je třeba si uvědomit, že nejsou na jedné straně Češi a na druhé straně Němci, Rakušané, Švýcaři atd., ale že všichni jsme EVROPANÉ. Takže je jedno, jestli nějaký podnik, řekněme v Ústí, vlastní někdo, kdo se narodil v Českých Budějovicích nebo v Olomouci anebo někdo, kdo se narodil ve Frankfurtu nebo v Linzi nebo v Bernu. Fakt, že ceny v Německu a u nás jsou srovnatelné, zatímco platy nikoli je důsledek vývoje po r. 1945: Němci měli zdevastovanou rozbitou zemi, ale dali se do práce a za vydatné pomoci USA začali svou zemi budovat a dosáhli tak hospodářského zázraku. My jsme měli zemi válkou prakticky nedotčenou, bohatší než Švýcarsko a za vydatné pomoci CCCP jsme začali budovat socialismus. Takže každý máme co jsme si vybudovali.
  • Nechci bránit stát - je příliš rozbujelý, ale o zdražování a majetcích cizích firem to tak prostě není. Tyto zahraniční firmy u nás platí daně stejně jako české firmy, stejně odvody z mezd i DPH. Takže státní pokladna nepřijde ani o korunu. (pokud nemají úlevy nebo pobídky) Češi vždy všemu rozumí a přitom tlachají mnhdy nesmysly. To že máme 70% firem v zahraničních rukou není vinou jen nějaké vlády - je to hloupost ale hlavně pohodlnost většinové populace zvyklé na to, že jim vždy v historii někdo říkal co mají dělat. Prostě nemáme dostatek schopných a zkušených lidí jeichž rozhodnutí by dokázala konkurovat lidem ze zahraničí. Faktem je, že politologové k těmto problémům valniou měrou přispívají protože pomáhají nás dostat psychologicky tam kde nás chce mít "velký bratr" ...Je to stejná smečka jako ti lidé ve vrcholné politice.
   • Jardo 2, velice výstižné! Ještě bych dodal, že po Listopadu se naši emigranti chtěli vrátit a přinést do své rodné země zkušennosti a peníze. Ale o to nebyl zájem: dělaly se "tlusté čáry za minulostí" (aby se nemusel vrátit ukradený skutečným majitelům), "utíkalo se před právníky" (aby si majetek mohli "rozprivatizovat" ti správní "bývalí", kteří byli "u toho"), "zhasinalo se" (aby se nevidělo kdo a jak si přivlastňuje na co nemá právo), a také se razila hesla, jako např. "kéž bychom měli více Kožených".
    A také máš pravdu, že česká populace je ve velké většině pohodlná na práci a myšlení a ztratila svou podnikavost a píli. A "velkému bratru" to vyhovuje, protože to je jednak mentalita jeho obyvatel a jednak má zájem na všestranném oslabení naší země a jejího postavení v EU, aby nám v příhodnou chvíli opět mohl poskytnout "bratrskou pomoc".
    • Mno - A který majetek byl ukradenej? Ten v roce 1948, nebo v roce 1914--1918, anebo v roce 1805 (Napoleonké války), či to budem počítat od bitvy na Bílé hoře, anebo dokonce od bitvy na Moravském poli? Ve všech těchto případech byl majetek ukradený. Pouze zloději se lišili podle vítězství a tehdejší moci. A po r. 89 žádná tlustá čára nebyla. Bylo vráceno daleko víc, než za jakékoli jiné revoluce či války. A taky proto je tu to, co je. (Knížata a jim podobní ve vládě nastolující středověk). A snaha hrabat majetek za každou cenu podle nejvyšších vzorů (novodobej kapital,bejvalá šlechta a sudetští němci jako vzor).
     Tak se nedivme onomu "marrasmu". Nakonec dnes všichni víme, prroč se o něm v r. 89 tak vehementně mluvilo....
   • pane hlásáte blábol, v televizi řekne vládní politik, že 4,5 tisíce firem z České republiky zde neplatí daně. Jsou v daňových rájích. Bakala druhý nejbohatší podnikatel opuští ČR. Škoda na vás reagovat.
    • A zahraniční firmy,které podnikají u nás,ale mají sídla jinde než v České republice také zde neplatí daně a náš erár má peníze jen z odíraných českých zaměstnanců,platících vysoké daně do bezedné státní pokladny.
 • Příručka ? na co? Napadl mě slogan,který byl aktualní před obsazením nacisty:"Dete nám zbraně dali jsme si na ně !" Proto taky zrušili povinou vojenskou službu a přešli na "profesionaly"! /Co kdyby ty obyčejný kluky se zbraněma něco napadlo !?!/
  Ale pozor každý systém,který začne používat jen provesionaly tak je to začátek konce !!! Příklad i staré Římské imperium!!!
  A ještě i když někteří píši,že to znají tak aby se na to nezapomínalo !!!

  http://www.verejnydluh.cz/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit