Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ty jednorázové kelímky podle mě nejsou až takový problém. Horší jsou takové ty plastové talířky. Je podle mě dobře, že se jejich prodej konečně zakázal. Mně osobně to třeba přijde jako naprostá zbytečnost. Vždyť ve většině případů by mohl úplně bohatě stačit obyčejný papírový tácek. Ten se navíc i mnohem snadněji dá zrecyklovat. 

  • milacekpublika

    Já si trochu myslím, že tady je hlavně problém v tom, jak to bylo komunikováno. Já jsem ve firmě zodpovědná za roční prohlášení za odpady a když se dělá nějaká změna, abychom snížili produkci odpadů, tak to vždycky se všemi komunikuji a říkám jim výhody i drobné nevýhody. ;-) A zatím vše více či méně funguje. :) 

  • Takže ten nesmysl je vratný ? Hmmm tedy , že se snaží alespoň někdo informovat ...

    Pokud si jej převezmou u druhého stánku a nalijí zdarma do dalšího ,tak by tahle skutečnost možná zvrátila moji neochotu platit na každém stánku 40Kč za další kelímek (*2; *3 ....)....
    A to jsem si musel přečíst až na internetu *16*
  • Že by zase soudruzi z NDR?
  • Neustálé převážení všeho od čerta k ďáblu a zase zpátky je prokletím dneška.
    Co se mohlo vyrobit nebo vypěstovat v místě, nebo nedaleko, veze se z druhého konce světa...je to lacinější. V každé drobnosti jsou zaklety litry nafty...koupíte si kelímek jogurtu, ten se nacestoval, a to mlíko, ze kterého byl vyroben, se také najezdilo.

    A silnice plné kamiónů a neustálé kecy o tom, jak je třeba budovat a rozšiřovat dálnice, obchvaty, silnice.
    Lidí u nás žije zhruba pořád stejně ale hovadin, kravin a věcí zbytečných se převáží sem a tam násobně více.
    Ale co si stěžuju, jsem taky řidič z povolání...
  • Chápu, že ve stánku není tekoucí voda, proč to ale vozí 180 km daleko?
    To by nestačila obyčejná myčka na nádobí?
    V hospodě se pohárky oplachují ve džezu a nikomu to nikdy nevadilo.
    Nejekologičtější bude, když si každý donese svůj kriegl. V tomto případě ale o ekologii vůbec nejde.
    Děpold Czernin, majitel sodovkárny, jistě dobře ví proč to tak musí být!! *3*
    • Pochopil jsem , že do vašeho krýglu vám z "hygienických důvodů" .... nenatočí ;)
      (Ani do jednou již použitého kelímku či hrnku )
  • co vám přijde jako blbý nápad na tom aby lidé se konečně vykašlali na ty plastové jednorazové blbosti a používali obnovitelné nádobí?
    je to dobrý nápad akorát ho zase Češi zkonili
  • to je €uro€ko blbost to musel vymyslet nějakej €koinženýr přes logistiku
    • V Norimbergu, kdy ještě neexistovala EU, si mohl každý v prosinci na Christkindlmarkt (Ježíškově trhu) dát za 5,- DM hrníček s Glühwein (svařák), který krásně zahřál. A prázdný hrníček pak mohl vrátit a dostal zpět 3,- DM nebo si ho mohl ponechat jako nádherný suvenýr.
  • banda blbů
  • Kdo na tom vydělal ? Otázka pro investigativní novináře. Co výběrové řízení na tento švindl? Co na to SPZI a hygienici?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit