Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • KIMCID

  No asi nic jiného WHO neumí. Když hned na začátku pandemie to byly právě oni co silně zklamali.

 • Pokud je WHO v rukou čínských komunistů a jsou to chodící a zkorumpovaná zla, kdo by potom  byl tou autoritou, která by budila důvěru zdejších "odborníků?"  CIA? 

  To budou myslím v těchto věcech dost honění chlapci a děvčata. Mají zkušenosti se záchranou světa. Vidíme to každý večer v televizi ne? 

  Vzhledem k demokratickému zřízení zajisté otevřou mezinárodní kontrole veškeré laboratoře a zařízení vojenského výzkumu USA.  Jinak jsou to jenom řeči. Ideologické a přihlouplé politické řeči. 

 • Peter Karim Ben Embarek je dánský vědec v oblasti potravin a vedoucí programu ve Světové zdravotnické organizaci (WHO) se specializací na bezpečnost potravin a zoonózy . 

   Pracoval v čínské kanceláři WHO a poskytoval poradenství čínské vládě v otázkách bezpečnosti potravin a výživy . V letech 2014 až 2017 řídil pracovní skupinu WERS pro virus MERS-CoV a koordinoval vyšetřování zvířecího zdroje viru. 

  Tak po roce tam poslali vědce   kterého léta platila komunistická strana Číny . Pravděpodobně se podílel i na výzkumu umělé nakažlivosti koronavirů.

  Nechám na každém jak to vidí . Pro můj pohled je důležitá historie zaměstnání a nikdo neplatí někoho kdo stojí proti zaměstnavateli . Tak snad to byl ten "správný" člověk .😐

  Nic na tom nemění fakt že se to šířilo z čínského území a ještě komunističtí kašpaři blafovali.

  • Bravo, není nad objektivní posouzení. To píšete zadarmo? Fakt? 

   • ty první dva odstavce jsem opsal , prostě sednu zadam jmeno do vyhledávače a tohle vyskočilo , já toho pána opravdu neznám a skutečně všechny příspěvky píšu zadarmo na svém compu a za svojí elektriku 😎

 • WHO přece už nikdo nebere vážně. Prostě si jen udělali výlet.


 • Přece nepřiznají, že je stále více evidentní, že onen tzv. "koronavirus" / 2019-nCoV/  je nepochybně produkt "vědeckých laboratoří" ve službách čínské armády - lokalisovaných právě ve Wu - Chan. 

  Byl nade vši pochybnost vytvořen řízenou mutací virusu beta MERS-CoV - jistě "čirou náhodou" objeveného v roce 2002 virologickou laboratoří  tohoto vojenského výzkumného ústavu v centru Wu Chan - už tehdy se psalo, že byl"nově objeven" typ virusu, skupiny beta-Coronavirus...

  I ve vědeckých kruzích je známo, že  Wuchanský virologický institut představuje jediné pracoviště v Číně, mající oprávnění nakládat se smrtícími virusy - z dostupných materiálů je známo, že jde o laboratoř zapojenou (mimo jiné) do tajného programu čínské armády pro vývoj biologických zbraní. 

  A ona novodobá epidemie (teď už pandemie) začala právě ve Wu-Chan...

  • Bohužel navazuje na výzkum který se odehrával (odehrává) jak v Evropě , tak USA ,Ruské federaci či Japonsku i v té Číně (a to obou) či Indii . Kam kdo zašel a co se podařilo čínským soudruhům okopírovat a zlepšit se asi jen tak nedovíme , neb to vidím jako globální selhání , doufám že neúmyslné .Ale netopýra vidím jen a jen v počátku a bez "úprav" .

  • Měl bych mít radost, že pisatel, zjevně dobře znalý věci, potvrzuje můj názor. V daném případě bych ale byl radši, kdybych se mýlil.

   Ten čínský komunismus zjevně překonává Hitlerův "hnědý" socialismus a Džugašvilliho "rudý" socialismus. Naučil jsem se číst a psát kurentem i azbukou a teď to vypadá, že bude třeba naučit se číst a psát čínské znaky.

   • Při vší úctě k oběma výše diskutujícím pánům. Slyšíte a čtete něco, co jste slyšet a číst nechtěli.

    No asi jste větší odborníci, než ti, co to vyšetřovali. Bylo by velkou škodou, kdyby Vás k následujícím šetřením nepřizvali.

    Tvrzení "nade  vší pochybnost" už chce velkou dávku sebevědomí a velmi přesné a aktuální objektivní  informace. 

    Škoda, že je nemají ti experti, kteří uveřejnili takové nesmysly. Když je něco jinak, tak jsou to podplacení agenti - a fertig!! Všechno je jasné. 

    • Omlouvám se oběma pánům za jistou míru sarkasmu, ale skromnost a ohled na jiné názory jsou snad ještě pořád předností. 

     • Zcela informačně  , umělé navyšování nakažlivosti virů chřipky už oficiálně jede někdy od roku 2009 , a veřejně se tyto výzkumy po dvou (přiznaných letech )probírají na vědecké úrovni od r.2011 jestli to stojí za riziko v případě úniku. Pokud se podíváte co dělo s viry typu HxNy , a nejen v Číně .Ty články vyšly nejenom ve vědeckých publikací ale i veřejných , v té době těžko někdo psal fake news co bude za 10 let.😎 

      Tak R<1 a cov >20 mil a to ostatní je pouze a pouze fyzika s matematikou a přírodopisem dohromady , skutečně každý člověk vydechuje aerosol i když je zdravý (na to že se mi hulí od huby když je 10 a méně nemusím mít akademické znalosti.)

      • A když to bylo tak všeobecně známo, proč už dávno demokratické vlády proti tomu nějak nezasáhly? Promiňte mi ten laický dotaz. 

       • Reakce na příspěvek:

        v USA platilo od r.2014 přísné moratorium na tyto pokusy , dohady zda ho zavést se vedou od r.2012 , vše zcela dostupné na internetu i to že toto moratorium bylo zrušeno v 2017 na příkaz hádejte koho ? vše doloženo a zarchivováno stačí hledat .

        Dohady nad podobnými pokusy v 2011 v EU vedly k zastavení , důvodem bylo "pokud by se tohle opakovalo v laboratoři s nedostatečným zabezpečením , mohlo by dojít k nekontrolovanému úniku " , stačí hledat a pokud nevládnete angličtinou , dejte strojově přeložit a uvidíte . Když budete jen drobet chtít velmi rychle se dostanete na jméno současné vedoucí wuchanské laboratoře . Nemusíte být odborník na klimatizace a  větrání speciálních prostorů. V Číně či RF se samozřejmě s podobným moratoriem či uveřejněním až tak nezaobírají , tam je ta diskuze poměrně rychle přeměněna na monolog .

        Tak at nejste čínský špalek či vystresovaná fretka v kleci .Někdy je v omáčce víc štávy než v nabídnutém masíčku 😎 . V létě bude lépe pokud to zase někdo nedokrmí a lidi se na podzim a  v zimě nebudou chovat jak trumberové . Je čas začít vysvětlovat .

        R<1 a když už tak mírný průběh 😉

        těch 20mil či 35 km je pro skutečné znalce 

        problém chápání je v tom že hůře chápeme něco co je proti našemu názoru než to s čím se ztotožnujeme , to je přirozená vlastnost nejen lidského mozku .Klidně se podívej na ty předchozí příspěvky , zda jsem odhadoval špatně , a v žádném případě nejsem virolog .Ukažte tu díru ve skále kde sídlí netopýr s koronavirem C 19 . 

   • josef.chmela

    Z těch tvojich příspěvků se čitateli údivem rozšíří oči do čínských rozměrů. Jinou vypovídací schopnost nemají.

    • Opičáčku, nemusíš se mnou souhlasit, jenom až se Ti rozšíří oči tak pozor, abys nedostal zánět spojivek, je to bolestivé. 😉

 • WHO v tom jede a nemůže přiznat, že covid je biologická zbraň. Vznikl by totiž celosvětový tlak na vyšetření pozadí vzniku covidu pod mezinárodním dozorem a to by nešlo ignorovat nebo zahrát do autu. Možná fakt byl vyroben v čínském Wuchanu. Ono se už provalilo, že laboratoř ve Wuhanu vlastní společnost Glaxosmithkline a tu zase vlastní výrobce vakcín Pfizer, se kterým jsou zase spojována jména Fauci (šéf WHO) a Gates (ten by rád vyhubil přebytečné lidstvo). Kruh se tím uzavírá.

  • Konspirace v přímém přenosu. Ale pokud to lidi baví, tak proč ne? 

   • "konspirace", pro mnoho lidí to moc velká konspirace není a už to nikdy neposoudí a snížení věku dožití ve vyspělých státech bude tak markantní že po 10 letech uvidíš co byla konspirace .

 • je vysoce nepravděpodobné, že byste v té Číně něco po roce, po zahlazení důkazů, vyšetřili a divadlo můžete hrát i bez nás :)  nejlepší taktikou WHO i s jejich africkým předsedou nakloněným Číně, díky čínským investicím v Africe,  nyní by bylo vůbec se nevyjadřovat

 • Víš kam si můžeš to lejstro narvat? Tak neotravuj a táhni.

 • Tak nyní je třeba pustit komise do stovek amerických laboratoří.Třeba se něco najde. To se ale nehodí.Je jednodušší psát o Číně a Rusku, jejich nevyhovujících vakcínách, přesto, že jim dle průzkumu věří většina lidí.Ale pravda se snad ukáže.

 • lubos.zeleny

  Připadá mi zvláštní, že není u článku červené varování před hoaxem. Člověk by ho přečetl s větší pozorností. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit