Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na Krymu našli tělo uneseného Tatara
    Poblíž Simferopolu, správního střediska Krymu anektovaného v březnu Ruskem, se našla mrtvola jednoho z pohřešovaných krymských Tatarů, druhý zápolí o život. Další tři krymští Tataři se stále pohřešují.

    byli zjevně podrobeni krutému mučení. Krymští Tataři nepochybují, že únosy, přepadení a vraždy jsou součástí "politiky zastrašování" odpůrců ruské okupace.
    • A nebyli to zbloudilí kluci z Pravýho sektoru? Znáte to. Pár lidí upálíte, pár postřílíte a hodíte do příkopu a máte klid. Demokratická rada přímo z demokratické ČR
      • Jsi směšněj.

        Rusko změnilo Krym v tvrz kam se nikdo zvenčí nedostanNa jejich smrti mělo zájem jedině Rusko.

        Je to pořád stejné. Kritici Putina jsou vražděni ale Putin směšně tvrdí
        že s tím nemá nic společného. Nikdo jiný než jeho režim na jejich smrti zájem nemá.
        • "Rusko změnilo Krym v tvrz kam se nikdo zvenčí nedostane"...

          Jsi už vážně Simone trapný, běž se projít s pejskem. Čerstvý vzduch ti udělá dobře... *3*
          • s dvojkou Simon Tečka obtěžuješ na debatě neustále jenom ty.
            Takže duševní nemoc postihla spíše tvoji hlavu
            • *15* *15* *15*
        • To jste mě asi nepochopil. Já jen říkám, že pokud jsou ty vǎse říkačky pravdivý a to nejsou protože by to na idnes viselo jako otvírák tři dny, tak je to pouze uplatnění našimi demokraty doporučeného postupu.
          • Na Krymu jsou vražděni Krymští Tataři kteří protestují proti Ruské okupaci.

            Tyto zprávy si každý může vyhledat na netu. Kritizují to mezinárodní organizace
            a Tataři si stěžují dokonce až u OSN:

            Takže tu nepopírej Ruská zvěrstva.
            • a nemělo tam být Krymský Tatar si stěžuje? *15* *15*
            • Stačí si do vyhledávače zadat Krymští Tataři si stěžují u OSN:
            • Tak sem hoďte odkaz a nezdržujte. Ale jen tak pro připomínku, kterej váš rusofobní guru řekl upalte je a máte klid? Asi to fakt funguje, bez ohledu, že já osobně s tím nesouhlasim, narozdíl od vás ani v Rusku, ani na Krymu a Ani na Ukrajině.
  • Proč se Tečko stále snažíš tobě nepohodlné příspěvky "zazdít" svými trapnými tapetami ve stylu Ctrl+C Ctrl+V? Nejsi schopný prezentovat a obhájit vlastní názor?

    Pravda a odlišný názor ti nevoní, viď? *3* Co také čekat od člena lumpen kavárny...
    • Nevím kdo je Tečka. To jména už si rozdal asi deseti lidem na debatě. *2*
      Jinak nejdelší tapetu jsi tu dal ty. Každý si to snadno může ověřit.
      • "Nevím kdo je Tečka ale to jméno si rozdal asi deseti lidem na debatě (deseti mnou ukradených nicků)."

        Ty vážně umíš pobavit... *15* *15* *15*
        • Hochu na tebe jsem si názor dávno udělal.

          Jsi nebezpečný lhář a manipulátor v Ruských služnách.
          • To mi už skoro třicet let chybí. Ideodiverzními centrálami placený rozvraceč pracující za mrzký žold.
            • Simčo, ale teď jsi provedla opravdu parádní sebekritiku, jen tak dál *15* *15* *15*
            • Ne jenom ulhanec který krade nicky a osočuje všechny kdo si dovolejí
              napsat něco proti jeho totalitnímu Rusku.
  • Takže vlastně taky takoví "motorkáři na výjezdu", akorát z jiného směru..s tím, že i oni mohou být tedy "bezpečnostním rizikem" pro "někoho", jak je vidět, podle kvičení "někoho"..Přitom jde skutečně o velmi lidský a rozumný nápad v tom, prostě přijet na místo dění.. a opravdu s tamními lidmi pokecat, třeba přímo v ulicích a uvidět to tedy i z jiné strany..Co je na tom špatného a nebezpečného ?..a nebo se snad "někdo" příliš bojí, že se tam ti "turisté" dozví a uvidí i "jiné věci".. či, že se tam snad s lidmi až moc spřátelí a víc i vzájemně pochopí a možná ožerou a budou tam pak naopak vykecávat i to co by neměli..?! Jen ať se nebojí a jedou se tam rozkoukat i mluvit s těmi lidmi..normálně, lidsky a otevřeně, bude to jen dobře ! A až se budou vracet, tak budou už možná vidět a chápat hodně věcí úplně jinak, včetně i hezkých, slovanských žen a ne nějakých "bruselských úřednic", co často vypadají a i se tak často chovají.., jak šedá, německá lednička v kanceláři nějaké banky...
  • krymští Tataři z připojení poloostrova k Rusku nadšení nejsou. Žádají o pomoc Turecko, bedlivě střeží své vesnice a potichu hovoří o tom, že se separatistům postaví i se zbraní v ruce.

    Krymští Tataři: Rusové nám zakazují knihy. Věříme v osvobození Krymu.
    Asanov si stěžuje, že ruské orgány mu znemožňuji vykonávat jeho práci. „Zakázali nám 360 knížek. Jak mohu vyučovat rusky mluvící děti , když nemám k dispozici přeložené důležité učební pomůcky? Musím nyní vše vysvětlovat svými vlastními slovy. Knížky navíc byly zakázány z vymyšlených důvodů. Žádný extremistický obsah jsem v nich nikdy neměl ,“ stěžuje si Asanov na zásah ruských orgánů.
    • jasně, Simčo, Turecko už jede *15* *15* *15*
  • Rusko ukradlo Ukrajinský majetek na Krymu.

    Krymská vláda začala se znárodňováním prakticky okamžitě po „osamostatnění“, které vyústilo v březnovou ruskou anexi poloostrova. Stačilo prohlášení, že „ukrajinský státní majetek nacházející se v době vyhlášení nezávislosti na území Krymu prohlašuje za státní majetek Krymské republiky“.

    Do jejích rukou se tak dostaly například pobočky ukrajinských energetických firem Ukrtransgaz a Čornomornaftogaz, státní vinařství Masandra či v minulosti i u nás proslulý dětský tábor Artěk s rozlehlými pozemky na březích Černého moře.

    Ačkoli na začátku znárodňování se noví krymští vůdci zapřísahali, že tyto kroky se nedotknou soukromého majetku
    • no, znárodňování cizího dříve ukradeného majetku je prima, doufejme, že se tato móda vrátí i k nám a to, co bylo národu ukradeno, bude mu takto vráceno
    • A já zase četl, že Ukrajinská černozem se bude vozit do Švédska za pět éček za tunu.
      Jestli to je blaf nevím, ale vím, že než se Ukrajinci otočí, tak jim doma nebude patřit ani .........
      • Srovnáváš jabka s hruškama.

        Privatizace přijatá vládou je jedna věc.
        Okupace Krymu a ukradení majetku je věc druhá.
        • Btw když už mluvíme o té vládě a demokracii. Jak sakra Nuland věděla , že na Ukrajině budou předčasný volby a vyhraje je náš Jac?
          Asi to Jacovi nějak demokraticky zǎrídili a nejspíš proto, aby to náš Jac správně zprivatizoval.
        • No když je možné národní majetek zprivatizovat a nezaplatit ( mám se unavovat dohledáním privatizačních dluhů?) , pak je zcela logické že existují skupiny považující revezní přístup rovněž za zcela legitimní.
          • Obhajuješ tu neobhajitelné - Ruské kradení Ukrajinského majetku
            • Když to nevadí obyvatelům Krymu, tak mě je to opět, jak jinak u ( ! ).
              Plná huba demokracie, ale běda když voliči nerozhodnou jak potřebujeme. To se pak majdanuje o sto šest, co?
  • Mou důvěru mají prohlášení těch, kteří Krym osobně navštívili. Nikoliv tedy Tečkovy zprávy typu JPP a další slinty převzaté z pochybných blogů.

    Tož asi tak...
    • Přesně tak. Byl jsem tam před pěti lety a bavil se s místními. Naprostá většina chtěla k Rusku. Mám tam známé a jsou spokojenější. Mirek
      • i já jsem slyšela od občanů ukrajiny, že Krymští jsou šťastní jako blechy, že odešli dřív, než je kyjev napadl a rozbombardoval.
  • Poslanci budou jednat s obcany Krymu od kterych se dovedi pravdu. Ale ma to jeden hacek, obcane budou obleceni v maskacich a pres rameno kalasnikov. A zrovnabudou na dovolene.
    • ale jdi ty brepto, ty už věříš opravdu všemu... že ti nosí dárky Santa, že jsem o trefila
  • Hodně je o propagandě a mnohokrát jsem uvedl,že Rusko není ideální a taky je kapitalistické ale já vždy demokracii jako volbu většiny i když ne pokaždé je to správné rozhodnutí.Ale Krym?
    Toto je americký novinář.Jenom ještě zopakuji:
    Svoboda ano ale pro koho?Demokracie ano ale pro koho!

    http://disident.cz/clanky/18_demagogie_nebo_demokracie/

    http://www.mustwatchtv.cz/13-politika/318-pravda-o-krymu
    • V Rusku stejně jako u nás má většina podnikajících kapitalistů rudou knížku.
      • Simčo, hezké, ale zbytečné, kdyby se byla ten náš kapitalismus povedl, jako že se nepopvedl, taky bys to tvrdila? Rudou knížku si ponechali a získali dnes jen lidé spravedliví , kteří mají vizi, já jim fandím
      • Máte sice pravdu ale je to o systému a to říkám stále!
        Moje zkušenost od nás.Asi dva tři roky po převratu jsem se potkal s člověkem který byl vysoký funkcionář KSČ.Nádherná nová vila majitel restaurace no a když viděl jak se dívám tak mi řekl:Já to nechtěl ale když to ti idioti chtěli?Přeci kvůli nim nebudu žebrat!
        • já znám řadu funkcionářů KSČ - já je ano, oni mne ne, a pokud vím, zmohli se většinou jen na panelákové byty a někteří z nich i na chatu... to jen veksláci, zelináři a hospodští zbohatlůi
  • Rusko blokuje debatu o porušování lidských práv na Krymu v OSN:


    Rusko vždy bleskově přichází s kritikou Ukrajiny, kterou obviňuje z porušování lidských práv, ale zcela ignoruje porušování lidských práv na území, které kontroluje," zdůvodnila jednání Rady bezpečnosti litevská diplomatka Raimonda Murmokaitéová.
    • možná čeká až se diskuze rozšíří o porušování lidských práv lidí v zemích NATO napadených... co myslíš? pak třeba v Kosovu - ne?
  • Mimochodem patriote, proč se vaše dojemná snaha o práva menšin omezuje jen na Tatary na Krymu a (ne)práva neobčanů v Pobaltí jsou vám absolutně u ( ! ) ?
    • Článek je o Krymu pokud ti to uteklo.
      • trapná výmluva
      • Debata je o svobodě a totalitě. Když vám nevadí na UA a v Pobaltí, proč bymě nebo komukoliv jinému měla vadit v Rusku.
        Ale správně jste připomněl , to co presstituti v Rusku nafouknou do obrovského rádoby skandálu , tam je u nǎsich " spojenců" naprosté a dokonalé ticho po pěšině. Inu evropská verze svobody tisku.
        • Svoboda tisku tu je. Každý občan EU si může na internetu najít Ruské
          Britské či Americké zprávy. Může srovnávat.

          Občan Kuby se dočkal internetu až nyní a v Rusku se Putin snaží internet omezovat.
          • Jo svoboda tisku tu je, jen je víc zrudoprávněnej , než ten komoušskej. Mám vám dát odkaz na ruský opoziční weby, nebo máte google ?
            • Jo to vidím jak náš demokratický tisk vidí extrémistu v každým , kdo nechce dobrovolně odevzdat domov přivandrovalcům.
            • Každý si může číst co chce.
              To je rozdíl oproti komunistickému režimu který jiný než rudý názor do éteru nepustil
      • Ovšem ty máš obzvlášť v oblibě plivat na Rusko a Putina na diskuzích u všech článků, pokud ti to neuniklo. Tak laskavě Simone nekritizuj jiné, ju? *3*
        • Hele mladej už ti zase teče do bot tak budeš nálepkovat co.
          Tečka a Simona. Ty jména dostane každý na debatě kdo je proti jednání Ruska.
          • ba ne, Simčo, my tě poznáme...a ty to víš

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit