Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milacekpublika

    Já myslím, že tohle je klasické tržní hospodářství. Jestliže se řemeslníci nejsou schopni uživit a dá si je do latě "hobík" s vodováhou a kladivem, tak ať nepodnikají. My jsme si na obložení schodů taky brali hodinového manžela, který byl o něco levnější, mohl hned a navíc měl skvělé reference a byl to sympaťák. :) Já jsem mu u toho dělal druhé ruce a za půl odpoledne bylo hotovo. :-) 

  • No ono je to taky otázka nějaké kvality práce a hlavně i záruky. Já jsem chtěl mít udělanou třeba dlažbu v kuchyni a koupelně, to stejné obklady dobře. Proto bych si nedovolil na to vzít nikoho jiného než firmu, která mi na to dá záruku. Sehnal jsem firmu z Brna https://sedlacek-koupelny.cz/ , se kterou byla perfektní komunikace. 

  • Když sama ženská potřebuje sestavit skříň nebo vyčistit odpad, tak je jedno, jestli přijde řemeslník nebo hodinový manžel. Stejně si hodně řemeslníků i takhle přivydělává. Na internetu je docela dost portálů, jako např. http://www.freelance-market.cz/c/%C5%98EMESLN%C3%ADK, kde se najde obojí, člověk si stejně většinou vybírá podle poskytovaných služeb a ceny.
  • Nebuďme naivní, jde o daň a její nevybrání.
    Proto na to skuhrání řemeslnické šlechty i přes její nemravné ceny stát, tj. poslanci, slyší. Daně jsou peníze k dispozici mocným a vůbec nevadí, že před těmi správnými tendry "ještě" nejsou jejich. Spotřebitel je zdrojem DPH - dojnou krávou a řemeslník vhodným dojičem. I proto musí mít řemeslníci vyšší ceny než neplátci DPH. DPH je hlavní plnič rozpočtu. Daň z příjmu FO, kterou by teoreticky hodinový manžel přiznal, je v rozpočtu tak zanedbatelná, že např. Lucembursko ji vůbec nevybírá, aby ušetřilo na nákladech státu za výběr. U nás z 1000 daní platíme asi 300 za průchod rozpočtem = za platy a zúřadování. Přes 20% z celého rozpočtu! Pěkné peníze.
  • S tou výměnou lustru - chi - koupili jsme nový - podle dávné výuky ve škole - jsem jej zapojilka - prostě dráty - barva na barvu- červená, modrá - uzemnění černé. . Drahé polovičce se to nelíbilo a povolal před zapnutím souseda - mistra z elektroučiliště. Saamozřejmě to bylo špatně - co chcete - ženská - musel to chudák opravovat s patřičným komentářem. Brala bych to - kdyby po zapnutí - nevyhodilo pojistky v celým baráku. *1*
    • to že ti soused šustí ženu je smutné, na druhou stranu proč to vytahuješ *7*
    • máš lustr na ss, tak to máš podle barev téměř dobře
  • Kdo je ten červenej pitomeček???
    Jo aha, to je teplej dědek Semjon Gayínek!!!

    PCHE !!!

    CHICHICHI, teploušovi smradlavýmu ta rudá stoupá jako horečka!!!
    • A co jste tím chtěl říct k tématu?
      • ... ten primitiv nikdy téma nepochopil, tak buďte trochu shovívavý k nemocnému :)))
    • BTW chlubit se, že fixluješ s hlasováním je opravdu hodno zbabělého degeše

      jsi bolševický odpad *11*
    • je dobře, že jste zlej trolle opět začal mongoloidně gájínkovat *3*
  • už aby padla EU na hubu a opět se vrátili sovětští řemeslnící *3*
    • ... a vrazili do parátů nejprimitivnějšího BTW balalajku :)))
  • ... dnes na tiscali žádná zajímavá témata, tak špičková česká inteligence řádila zde :)))
  • Ještě bude potřeba zavést přísné pokuty všem, kteří si závady ve svých domácnostech opraví sami a vezmou tak práci profesionálům.
  • Takže předpokládám,že stát taky nakáže těm rádoby řemeslníkům co jim hodinoví manželé údajně berou práci,že budou dělat např. kapající kohoutek za pár šupů atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit