Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V tomto státě je potřebná změna, ale mě to přijde jako hádka o koryta budoucích samozvanců! Tohle není z lidu, tohle už ne!
    Vládu jen do rukou bezpartijních odborníků a v ústavě by měly být hybné páky na darebáky, kteří by něco zpronevěřili..
    • Hogofogo, tak založ stranu "bezpartijních odborníků" a můžeš za ni kandidovat.
    • A kdo tu ústavu změní?
  • no nechali se rozložit,,,,,,, héééézký.....
    • Typicky české - rádobyprotestanti se okamžitě začnou shoraorganizovaně žrát mezi sebou a ničemná zlodějská vládnoucí klika se jen směje. Nevládne žádná amatérská skupina, je to perfektně organizovaný zločinecký klan, který skvěle ovládá taktiku obrany soustavným rozkládáním opozičních uskupení, i tento rozkol je zcela nepochybně jejich dílem.
  • Petre, jestli mas pocit ze u nas je demoktaticky stat, tak se vrat do pralesa. Tady ten bordel co zde panuje neni zadna demokracie a muses si zalozit tisic spolku ale tahle blba vlada si stejne bude delat co chce a to je rozkrast ten maly zbytek co zde je. A vsichni co na to koukaji, nadavaji a nehnou brvou tak jim pomahaji. *16* *16* *16* *11*
    • Kubikulo, a jak ta "blbá vláda" vznikla? Dali ji důvěry ti, které jsme si svobodně zvolili. Je naše chyba, že jsou mezi námi ovce, které se nechají koupit za nesplnitelné kecy o blahobytu bez námahy a jdou slepě za tím, kdo jim to slíbí. A pak se diví. Za blbost se platí.
      • To se ovšem týká socanské vlády, nikoliv této. Tato možná nepopulárně léčí to, co ta předtím rozdala líným ovcím, které se nechají koupit za nesplnitelné kecy o blahobytu bez námahy a jdou slepě za tím, kdo ji to slíbí......... A pak se diví *1* No, snad jsem na něco nezapomněla...................... Jo, za blbost se opravdu platí.
  • Bohužel, teprve v jednotě je síla.
    • Bylo by zajímavé vědět, co ta baba s rozcapenou drž*u a plakátem "chceme svobodu a demokracii", co si pod těmi slovy představuje. Může svobodně volit, kandidovat do zastupitelských sborů, zakládat politické strany, spolky, psát petice, demonstrovat a šířit své názory... a to není svoboda a demokracie? Asi pod tím představuje, že se bude mít dobře a nebude se muset o nic starat, protože to za ni udělá někdo jiný a že si bude dělat co bude chtít bez ohledu na jiné. To by ale nebyla demokracie, nýbrž anarchie a ta vede k chaosu a skončili bychom v jeskyních.
      • Jo, babka mi taky zaujala. Tato madam není zrovna tím, koho bych chtěla za bojovníka za svoji svobodu.......... patrně chce "ty jistoty"...............
      • tos mohl i za bolševika, svobodně volit, škrtat na kandidátce, mohls vstoupit do komunistické či lidové strany a kandidovat. a navíc byly vajíčka. tak naco si stěžuješ že prý jsi neměl svobodu?
        • no tak ty máš taky přebráno...................
        • Pavle, nevím kolik je ti let a jak dalece to míníš jako ironii. Především jsem MUSEL chodit "volit", kdo nešel, měl z toho obrovské kádrové problémy: v zaměstnání, děti se nedostaly na školu... Dále ty "volby" byly pouze divadlo: kandidáty musely předem schválit příslušné sekretariáty KSČ a nikdo jiný než "kandidáti národní fronty" na kandidátce nebyl. Pavel Wonka chtěl kandidovat do parlamentu jako nezávislý a za to ho v r. 1986 bachaři umučili ve vězení. Zakládat politické strany možné nebylo, svoboda slova nebyla, panovala tuhá censura. Ano, vajíčka snad byla, i kdy my jsme nekupovali, měli jsme své slepičky. Při tzv. "volbách" jsem se mohl nanejvýš svobodně rozhodnout, zda půjdu volit v sobotu nebo v neděli. *1*
        • kecáš, protože jsi buď ztratil paměť a nebo jsi tehdy nežil. Kandidovat si sice mohl, ale jen ti prověření a v obchodech bylo prd a plat byl v rovině 1400 až 2400, pro běžného občana pracujícího. Hajzlové zavřeli hranice a já na svou první kapelu čekala ač do roku 1990. Těch knížek, které zde nevycházely bylo taky hafo. A moje děti z MŠ přišly s tím, že Děda Mráz se postará o to, aby neměly hlad. A já jsem musela držet pusu. Táta na každý zlepšovák, který udělal musel dát jako spoluatora jednoho komunistu a jednoho odboráře. Byly děti selektované podle svých rodičů, zda půjdou do učení , nebo do školy. A straničtí funkcionáři si jezdili nakupovat do zahraničí a byli vyvalení , když jsme viděli ten sortiment potravin v roce 1990, při své cestě do Rakouska. Jo a maso u nás nebylo, protože jsem odmítla stát od 4 hodin frontu. Stejné to bylo s ostatním zbožím běžné denní spotřeby. prostě dnes , kdo dělá tak si může žít slušně. Je jasné, že ne vždy je vše OK, ale tak to život nese a nám nezbývá než se s tím naučit žít. Tím něchci říct, že se mi vše zamlouvá, ale zase tak hrozné to není. Koukněte se do ostatních bývalých soc. zemí:)))
          • Bakbo60, naprostý souhlas, mluvíš mi z duše. Tenkrát převládala poptávka nad nabídkou. fronta se stála i ledničky, auta, televizory a dokonce i na dámské vložky a na hajzlpapír, Lidé sice neumírali hlady, ale ten výběr byl prachbídný. Dnes převažuje nabídka nad poptávku, ale lidé si myslí, že musí mít všechno co vidí a nedokáží si vybrat a zvážit, jestli danou věc opravdu potřebují a jaký typ si mají zvolit.
          • tak vidíš že jsi mohla kandidovat. stačilo nechat se prověřit. dneska je to stejné, formálně kandidovat můžeš ale ve skutečnosti tě mafie kontrolují aby si mezi sebe nepustily nějakého poctivce. já už ty triky za těch deset let znám. a co já vím, když jsem chodil do obchodu, bylo máslo vajíčka sádlo, jogurty bílý a ovocný. vše co bylo potřeba. a maso taky bylo. možná ne tuny extradruhů ale základní sortiment byl. dnes máš tuny druhů masa ale shnilé se špatným datem spotřeby. tisíce jogurtů ale ty z náhražek. se skutečným jogurtem mají společný jen název. tak si to přeber *3*
          • To mohu potvrdit. Můj nástupní plat byl 910 hrubýho, pomeranče dětem jsem občas dostal od zelináře, když chtěl spravit televizi, řval na mne jakýsi náměstek, že jsem si dovolil říct místo soudruhu pane, mýmu tátovi u voleb řekli, že jestli se mám dostat aspoň na průmku, ať za tu plentu nechodí. Náš problém vidím ale v tom, že pliveme i na to málo, co jsme mohli od komoušů převzít, s kapitalismem to skloubit nejde. To, čemu se u nás říká kapitalismus, s ním má společný jen název.
          • hlupáci jsou, byli a budou
            • sebekritika

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit