Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Že by česi chtěli vystoupit z C.a K. mocnářství ? To by přeci byla ekonomická sebevražda !!!
  • Program-referendum o vyhoštění Okamury
    • Ty muslimskej vořechu, ty tady budeš omílat tuhle hovadinu v každý diskuzi?
    • Ať žije SPD :-) ! Ať dál rostou její preference :-) !
  • já ne,já bych nevystupoval je to jedno tedy mě
  • Když se bude v referendu hlasovat o vystoupení Okamury z EU, tak jsem pro. Jedna letenka nás nezabije.
    • Po Zemanovi bude kandidovat na prezidenta Okamura a říkám, že má můj hlas a je nás mnohem víc !!!!!!
  • Náš nově zvolený nemocný ožralec Ovar přitom sám tvrdil, že polovina národa je zdegenerována. Tak nevím, kolik % jich sedí na Hradě. Tak potom takové referendum je riziko.
    • Ve tvém případě se pan prezident ohledně degenerace rozhodně nemýlil.
    • Kdoví co vy jste tvrdil v r. 1992. A ještě že nevíme, co jste tvrdil v r. 1987. To bychom zírali, že? *1*
  • Z hlediska naší vlastní historie je demokracie nejlepším obdobím, které prožíváme. Dříve jsme brblali na vrchnost ve všech možných podobách, ačkoliv jsme si je nevybírali. Dnes si vybíráme, ale jsme pořád nespokojení... :o)
    Demokracie má obrovský potenciál. Např. to, abychom volené politiky k jejich vykazatelnosti, sami jsme vstupovali do politiky na různé úrovni - především na úrovni místní samosprávy. Sami se můžeme stávat členy politických stran a přímo ovlivňovat jejich fungování. Můžeme chodit k volbám atd.
    Přímá demokracie? Kdo určí klíč k tomu, o čem mají rozhodovat politici a o čem lidé? Ano - jako občané máme svůj názor, ale je otázkou, nakolik jsme schopni si sehnat dostatek informací k tomu, abychom se nerozhodovali podle emocí, ale smysluplných úvah...
    • Zmateční názor, podle kterého demokracie bude dobrá pouze tehdy, když budeme členy nějaké strany a všichni se budeme ucházet o nějaké funkce kde v kterém orgánu. To abychom začali dělit obce a města na další a další menší části, aby bylo více a více starostů, zastupitelů a vůbec "darmožráčů" čerpajících státní rozpočet. Přidejme k tomu ještě "neziskovky", které se díky "dobrým zákonům dobré parlamentní demokracie" rozrůstají, jako houby po dešti, a stát je "rozebrán", aniž bychom měli nějakou privatizaci. Ano, demokracie má velký potenciál, ale ukazuje se, že parlamentní s našimi má více vad, než kladů. A nápravou těch záporů může být prvek přímé demokracie i referendum.
    • stávat členy politických stran a vstupovat do politiky. Dříve vládly strany...Komunistická s podporou Lidové i dnes vládnou strany. Žádný rozdíl. KDO URČIL ŽE JAKÉSI MALÉ SEKTY SAMOZVANCŮ BUDOU NEKONTROLOVANĚ VLÁDNOUT VŠEM I NESTRANÍKŮM? Jakým právem by například spolek chovatelů králíků měl diktovat své představy vegetariánům? K tomu abychom si řídili svou zemi a svůj život sami svobodně, nepotřebujeme žádné strany. Pokud někdo potřebuje nějakou stranu sektu spolek která by za něj a o něm rozhodovala a diktovala mu co je pro něj údajně dobré, nikdo nebrání dotyčnému jedinci aby zašel za právníkem a převedl na zmíněnou sektu plnou moc a svůj majetek a zbavil se tak svéprávnosti a svobody.

      a navíc ten státní a ekonomický zmetek co tady po čtvrtstoletí stranokracie máme, nevypadá příliš povzbudivě a vypovídá spíš o nefunkčnosti stranické diktatury.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit