Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Naivní je se domnívat, že jakákoliv vláda v demokratickém kapitalistickém statě, má zájem o snižování nezaměstnanosti. Nezaměstnanost a tim socialní tlak na poctivé, kvalifikované a pracovité lidi , je základním principem fungování tržní ekonomiky. Pro tento systém je jednoduší dotovat lemply a flakače, než je zapojit do pracovního procesu, protože většinou stejně nemají kvalifikační předpoklady a jejich práce je nerentabilní. Oproti tomu, lidé kteří chtějí pracovat jsou díky nezaměstnanosti pod neustálým tlakem, jsou lépe ovladatelní a mají většinou menší platové požadavky a jejich nižší cena na trhu práce zvyšuje zisky . V česku je jednoduší zaměstnávat ukrajince, rumuny, bulhary, litevce a další za minimální mzdu, než nutit pracovat naši oblíbenou menšinu, jejiž práce stejně za moc nestojí. Pro naše kvalifikované odborníky pak díky hrozbě ztráty zaměstnání nezbude nic jiného, než otročit bez ohledu na lidskou důstojnost. Pravdou je, že každý se může demokraticky rozhodnout zda ano či ne, ale kdo má rodinu, většinou na výběr moc nemá.
    • Máte pravdu,přesně to jsem měl v hlavě,když jsem byl pár let před důchodem hromadně demokraticky a svobodně propuštěn z práce po 43 letech práce velmi náročné a s banánem v ruce jsem šel na úřad práce vystát frontu.Měl jsem ssebou i toaleťák,abych se nepo.,když tento orgán nebyl schopen mi pomoci najít práci v oboru,ale pouze takovou,že náklady přesahují výdělek a jednou dokonce k rychlokvašenému podnikateli,který byl předseda ZO KSČ v podniku,co by tzv.dělnický kádr do r.1989, ironie byla,že jsem ho znal.Jen jsem zíral na jeho vytahovačné vejšplechty.
    • Souhlas dal jsem + jen tvrdím,že "demokratický"stát není! Buď je to diktatura kapitalu/peněz/ a nebo proletariatu.
  • A přitom je všude práce až nad hlavu. Marně sháním instalatéra už čtvrt roku. Podobně když mi odešlo cosi u pračky, něco v elektrice... Známí jsou příliš vytíženi...tak mám počkat. Při sezonním úklidu sněhu nejsou lidi...při sezonním úklidu na jaře do zimy nejsou taky lidi...potřebujete natřít plot, posekat trávu, atd.? Nebo podobné práce? Nejsou lidi!!! V USA naprosto běžné, takovéto práce...a u nás? Chápu, neřeším trvalý pracovní poměr, ale, peníze se tímto dají vydělat taky. Nikdo je nechce...?! Kde jsou ty české zlaté ručičky?* 16*
    • Lidi jsou ale nikdo je nezaplatí. Já ti ten plot natřu, chci však 280,- kč na hodinu. Jsi ochotný to dát? Nejsi. Tak si ho natři sám.
      • já ti těch 280,-Kč na hodinu dám, ale plot chci mít očištěný, natřený základem a vrchní barvou a to kvalitní 0,7 kg za 300,-Kč (samozřejmě, že tu barvu si koupíš za své) a/nebo ještě jinak za celý plot ti dám 3000,- Kč a je mi jedno jak dlouho to budeš dělat (samozřejmě požaduji kvalitu jak je uvedeno výše) není to nijak velký plot 135 m2
        • Ty jsi mimo,doufám,že nesedíš v senátu nebo parlamentu či vládě,protože od těchto orgánů padají stejné perly.Na to si vem hlupáka ,ale ne vyučeného lakýrníka.Nepleť si se zaučeným nebo rekvalifikovaným za tři dny.
  • jednoduchých řešení je jistě mnoho ,například nezvyšovat důchodový věk ,nebo zvýšit minimální mzdu ideálně počítanou z celorepublikového průměru ,ale pro mě by bylo nejzajímavější kdyby se snížil počet pracovních hodin v 21století kdy za nás vše dělají stroje se o ten zlomek zbylé práce přece můžeme podělit ,takže navrhuji místo dnes standartní dvanáctihodinové šichty dvě pětihodinový :-))
    • Asi tak nějak- je zde mnoho zodpovědných a na psychiku náročných povolání, kde se pracuje na 12 hod směny-zdravotní sestry, těžký průmysl-hutě apod. Po 40 letech těžké práce v prachu, smradu by snad mohli jít do důchodu, ne?
      Obnovit částečně voj. základní službu, kde se mnozí v kursech mohou připravit také profesně.
      No, neberte to za "služné" 90 Kč. (Mínus 5 Kč za Rudé Právo a Obranu Lidu).
  • Dneska už je prakticky každé druhé místo dotační. Takže jak dojdou peníze z EU a UP, tak jste na dlažbě, ať se Vám to líbí nebo nelíbí!Pokud se budeme pořád dokola na někoho spoléhat, tak to tady vzkvétat nebude.
  • Krásná holka jako já vždycky mužského sponzora najde,. *14*

    Stačilo by kdyby zrušila sociální politiku která zvýhodnuje ty kteří pracovat nechtějí
    a žijí jen z dělání dětí. Minimální mzda by měla být větší než dávka.
    aby se vyplatilo pracovat a ne žít na podpoře.

    Jenže k tomu vlády nemají odvahu protože by jim to ubralo volební podporu.
    • Prostitutka? *3*
    • No jo ale každej nemá žaludek na to, být nádražní coura jako ty *1* *1* *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit