Přejít na výpis diskuzí

Jak ukončit válku o sochu maršála Koněva?

4.9.2019 11:50
Jaroslav Bican 42 příspěvků

Do středu veřejné debaty se u nás opakovaně vracejí všemožné pamětní desky či sloupy, nejnověji je to socha maršála Koněva v Praze 6. Ve skutečnosti však o ně samotné moc nejde, jsou jen zástupným symbolem, o který se vedou aktuální politické střety. Co si ale s pomníkem v nadživotní velikosti počít?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Nebýt otevření druhé fronty a v konečné fázi rychlého postupu ukrajinského frontu by jste dnes tady nebyli. Vaši rodiče by se účastnili výletu do koncentráku a zato chcete poděkovat tak , že odstraníte a pošpiníte sochu jednoho z těch ,kteří zajistili vaši existenci. Možná kdyby Koněv věděl jako se dočká ucty nechal by vás se v tom plácat samotné.

  • Hlavně že Koněv nechal povraždit ty, kteří Prahu skutečně osvobodili - příslušníky jednotek ROA benerála Vlasova! Bez soudů a hodně sprostě!

   V německých uniformách, ale s označením ROA, šli lidé generála Vlasova na pomoc Praze. Zatímco jinde Němci kapitulovali, v Praze bojovali urputně dál. A byli to vlasovci, kdo Prahu zachránil před zničením - boje utichly dávno předtím, než tanky Rudé armády vůbec překročily hranice Československa! 

   • Pokud se v průběhu války vzájemně zabíjejí vojácá znepřítelených armád, obvykle se to slovem vražda nenazývá, věděl jste to?

    • Pokud dokážete, vážení čtenáři, abstrahovat překlepy, laskavě tak učiňte.

 • Co má společného na úvodní obrázkové koláži NATO a Koněv?

  NATO bylo založeno až v roce 1949, pokud se nepletu. A potřebuje zvyšovat příspěvky členských států na "obranu". Jinak je to veskrze mírová organizace:

  Smluvní strany této smlouvy znovu potvrzují svou víru v cíle a zásady
  Charty Spojených národů a svou touhu žít v míru se všemi národy a všemi
  vládami.Jsou odhodlány hájit svobodu, společné dědictví a
  kulturu svých národů, založenou na zásadách demokracie, svobody
  jednotlivce a právního řádu.

  viz Severoatlantická Smlouva, Washington, D.C., 4. dubna 1949

  Není to tak, že Koněv nějak narušuje vnímání NATO v ČR, když se americké základny stále více a více tlačí do Evropy a k hranicím Ruska?

 • Ukázka síly médií. Léta tam ta socha je a nikoho ani nenapadlo to řešit. Najednou je z toho událost jako hrom!!

  Když někdo neumí, tak hledá, kde se chytit. Pan starosta na Praze 6 nemá do čeho píchnout?

  Nebo jde o ty pozemky pro podzemní garáže? Z toho kápnout může, ale ze sochy asi nic, že? 

 • Starosta je placen jako úředník , který má chránit obecní majetek. Pokud to neumí ať jde od válu. n🤮ení placen za názor ale za práci.

  • Za práci, kterou vykonává dobře - hájí zájmy obyvatel jemu svěřené obce!

 • Zachytil jsem informaci, že nejde ani tak o sochu jako o plánované podzemní garáže, to by dávalo smysl. Proč se handrkovat o pozemek pod sochou ,když lze narafičit, že to tam lidé nechtějí. Vylupci z pirátů jsou hodně fikaní.

 • islámské fousaté zrůdy ničily sochy v Bamjánu, v Palmýře, havloidní fousaté zrůdy na Praze 6 v tom pokračují  • A co teprve ty fousaté komunistické zrůdy, co ty toho zničily!

   • Asi jsi nezachytil , že se bavíme o současném stavu. Ale nevadí možná ti to dojde.😉

    • Troll není předpokládané činnosti mocen.

  • Opravdu se chce pan starosta městské části Praha 6 postavit bok po boku islámských primitivů, kteří ničí a odstraňují sochy? 

   Rozdíl je jen ve zdůvodnění ne v podstatě věci. Vítězi sluší především velkorysost.

   • KIMCID

    https://youtu.be/i1pGJPMp9fY

    A pak to samé z vrcholu demokracie

    https://youtu.be/6koXCehHJdQ

 •  Odklizení sochy by stálo peníze,takže ji tam nechat,čištění stojí peníze a tudíž nečistit.Proč taky,nečistota je projevem vůle lidu ..Pokud by se na té soše mělo vydělat,tak použít k reklamě.Podstavec na plakáty a sochu pro propagaci nějakých výrobků.

 • felix.julec

  >Jak ukončit válku o sochu maršála Koněva?<


  Umožnit radnici Prahy 6 léčbu v psychiatrické nemocnici zdarma.Vyjde to levněji,než jejich nesmyslné jednání.

 • Karel

  Ano takhle nějak začala druhá světová válka, někdo něco polil, rozbil výlohu nenáviděného ž.da....,

  Ale válka je v.l a ten kdo ji zapříčinil třeba politím, nebo otitulkováním deskami, činy, které v době osvobození Prahy neexistovaly.

  Socha by měla být němým svědkem utrpení nejen Českého obyvatelstva ale i vyjádřením úcty k těm kteří padli za naši svobodu.

   Byť byla později poznamenána "rozvinutým socialismem" ale byla to vlastně reakce na válku a pokus o změnu, kterou rozpoutal Německý nacismus podporovaný různými i ne Německými kapitalisty,(Ford, ig farben, IBM, Bush starší, Bank OF England, Systém Federálních Rezerv USA....). 

  • KIMCID

   tak že bych mu na symbol obého dal na hlavu vavřínoví věnec, ale zároveň nabarvil ruce na červeno?

 • Kolář a Hřib se chovají jako aktivističtí extremisté. Jejich akce a zveřejněné záměry mi připomněly barbarské ničitele, kteří ve jménu pochybné věrouky ničili Palmýru s jejími artefakty. Sochy a mnohá další umělecká díla mají vypovídací hodnotu o době, kdy vznikly. Nelze neustále přizpůsobovat výklad historie momentálním společenským požadavkům nebo módním vlnám. Kolář a Hřib se zjevně vezou na módní vlně uměle vybičované protiruské hysterie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit