Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Na horské tůry nebo procházky chodím už několik let a miluju to. Před nedávnem jsem si však na https://armik.cz/spokey-neatness-hole-nordic-walking-2-dilne-system-anti-shock/ koupil nordické hole a musím říct, že je to naprosto skvělá věc. Zapojuju díky tomu celé tělo, takže nenamáhám pouze nohy jako u běžné chůze.

 • Máte pravdu pane Neubauere. Před několika lety mi byl tento způsob rehabilitace doporučen.

  Skutečně, má-li Vám nordic walking pomoct, je třeba zvládnout techniku využití holí při chůzi. Zvládnout to jde a je to fakt příjemný relax. 😀

 • Největšími hlupáky jsou historicky prokazatelně zoufalci jako ty, kteří marně píší o hlupácích, troubo.

 • Nezabývej se posledním lidským odpadem, který neví ani, do které ruky patří vidlička, čéče :)

 • Proč oba mluvíte o něčem, o čem nic zjevně nevíte?!

  Víte něco o technice, odrazu při odšlapu, správné délce hole k postavení ruky ap., není to nic tak složitého a funguje to dobře. Jenom nesmí být člověk ignorant, co si myslí něco o chůzi s hůlčičkami a dělá chytrého.

  Celý sportovní život, už dosti dlouhý, hole užívám jako horolezec i jako trekař, jako opora v težkém terénu byly vždy neocenitelné, jen musí být kvalitní a musí být kondice. A současná technika nordic w. je pro kondici výborná věc, nekecám o tom, dělám to.

 • Víra je slepá a pochopitelně má v sobě silný sebedestruktivní náboj. Marketingoví hochštapleři ví o psychice člověka víc než erudovaní odborníci. Na druhé straně hole zřejmě působí jako placebo efekt. Autosugesce vsugerovává člověku prospěšnost holí.
 • Tito hlupáci, kteří věří, že jim procházka s holemi pomůže neví, že opíráním se o hole si zeslabí obě nohy tak, že bez holí začnou mít problémy při chůzi. Proto vám důrazně říkám, nedělejte toto na čem vydělávají jenom výrobci těchto holí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit