Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jenže v těch dobách se vykalo i rodičům. I rodič byl "někdo". Když dítě obecně nerespektuje jakékoli autority, může se učitel snažit jak chce a "Pan Učitel" stejně nebude. Jde o proměnu společnosti jako celku......
 • chyba je v systému učitelé jsou hodnocení podle tabulek a ne podle schopností... a to je celé žádná věda v tom není
  • Učitelé nikdy na kvalitativní hodnocení nepřistoupí.
 • Žel znám mnoho učitelů, kteří neumí učit. Namísto toho, aby se snažili děti něco naučit a nadchnout je pro daný předmět, tak umí pouze děti otrávit, rozdávat nesmyslné pětky a nechávat propadat. Přesto se školách bez problémů drží mnoho let a nikdo je nevyhodí.

  Dnes je v kurzu povinný titul Mgr., správně vyplněné papíry, ŠVP, apod. Charisma, neboli schopnost děti zaujmout a něco je naučit, ministerstvo, ani vedení škol nezajímá. Bohužel to odnesou děti...
  • Vzpomínám s úctou na některé své Pány Učitele a Paní Učitelky. dali mi hodně, i když neměli titul Magor.
   • Tady s tebou čísílko souhlasím. Mně naučil fotit učitel dílen, třídní šachy a vztah k hisorií a pravdě učitel dějepisu a výtvarky.
 • Bývaly doby, kdy Pan Učitel byl Někdo. Tenkrát se ovšem vzdělání slušnost považovaly za hodnoty. Pak ovšem přišli komunisti se svou demagogií, že hodnoty vytvářejí pouze dělnické ruce, kdežto inteligence jsou příživníci tyjící z dělnické práce...

  A taky chybí ve škole rákoska. Nejde o vzteklé bití zlobivců, ale stačilo vědomí, že při zlobení může přiletět nějaká rána anebo že se bude stát v koutě na hanbě... Dneska stát na hanbě by asi znamenalo být "hrdinou".

  Tak dlouho jsme budovali socialismus (nejdřív hnědý a pak rudý) až jsme ho vybudovali. Se vším všudy, i s tou zničenou morálkou považovanou komunisty za buržoasní přežitek.

  Když člověk vidí jaké spratky nechává škola vyrůstat nebo je dokonce "vychovává", tak si uvědomí, že jsme se stále ještě nevymanili z těch východních stepí.
  • Ano, plný souhlas. ale vzpomeňme si, jak se po příchodu komunistů musely ze škol vyhazovat kříže. To je zvláštní: pokud Bůh podle nich neexistuje, tak proti čemu bojovali? Sundává snad někdo ze zdi obraz, který tam nevisí? Já si pamatuji jedno a to se dokázalo životní praxí: Bůh nebývá posmíván. Z člověka-Božího obrazu udělali komunističtí "vědci" jakýsi následek opice, tak ať se opičárnám ve školách a všude jinde nediví. A za druhé: bez Božího požehnání marné lidské namáhání. Nejen že neporoučíme větru a dešti, ale dokázali jsme zničit přírodu a pole, které nás má živit.- A kdo by měl známkovat učitele? Snad ne nejrůznější slabomyslná individua. Je to jako v padesátých letech, kdy lidé se základním vzděláním, ale rudou knížkou kádrovali a určovali způsobilost k přijetí na vysoké školy! Kdy dostaneme rozum? Co ještě zničíme?
   • Pokud chtějí učitelé přidat, ať se za školu plati přímo a ne skrz daně. Já jako rodič si pohlidam za co platím a kolik. Uprimne zadnemu statnimu urednikovy o vzdelani mojich dětí nejde a jestli to tvrdí, tak je to asi na takové úrovni na jaké jde mne o blahobyt státních úředníků.

    A nevytahujte na mě že stát ví lépe co moje dítě potřebuje... Protože by jste mě pak museli říct jméno toho úředníka co se o moje dítě stara a dokázat ze ví o mém diteti, jeho potřebách a nárocích na školu, a to lépe než já jako rodič.

    Jestli stát trvá na tom že chce školám určovat co a jak dělat, tak ať vydává doporučení a hlídá to, že škola co se hlásí ke konkrétním doporučením plní co má.
    Jestli se rozhodnu dát svoje dítě do montesory, klasický nebo do domácí školy je přeci jedno, důležitý je jestli Stát chce aby dítě mělo znalosti a dovednosti tak je specifikovat a hotovo... Nechápu co stát sleduje tím že nezávisle na inteligenci, snaze, šikovnosti a energii je člověk nucen 9 let se ucit zakady a Nezavisle na vstupu výstupem má být po devíti letech to stejne??????
  • A těch 10 % to nevyřeší. Další nátlaková skupina. Co se stane, až budou stávkovat popeláři,
   prodavačky, dělníci- mnohdy nedosahují ani polovinu toho, co již nyní pobírají pedagogové...
   Podívejte se za hranice (Německo), jaké jsou mzdové podmínky, přesněji, relace mezi obory.

   Ono nejde jen o to, přečíst žákům, studentům nějakou stať v učebnici, zbytek si přečíst doma!
   Takoví nejsou všichni, ale byli a jsou.
  • Tebe měli tlouci denně, třeba by narovnali tu tvou pokřivenou havloidní morálku...
   • aby jsi se neuklikal čapisrale *15*
    • Neboj, on na to má na služebně klikajuščujuju avtomatičeskuju mašinku dodanou přímo z CCCP. *1* *1* *1*
 • Klucí od BIS odevzdávají sami služební průkazy, zvedá se jim žaludek.
 • vyrábět?
 • Nové učitele "připravují" nejčastěji fakulty UK v Praze, Masarykova univerzita v Brně a Univerzita Palackého v Olomouci. Tyto tři vysoké školy jsou zároveň hlavními multikulturalistickými a genderovými vymývárnami mozků mladých a líhní tzv. sluníčkářů. Generace starých zkušených a hlavně ještě normálních učitelů pomalu odchází do důchodu a je nahrazována generací právě těch vymytých sluníčkových slepic, které sice děti neumí nic kloudného a do života potřebného naučit, ale zato do našich dětí hustí stejné sluníčkové 3,14čoviny jako do nich nahustily pedagogické fakulty.
  • Trochu jsi zapoměl na PdF Hradec Králové. Měl jsem možnost nahlédnout do systému některých a naprostý souhlas.
  • vyjímečně máš pravdu
 • Taková plzeň to je zdroj študovanejch za devět měsíců
  • Kdo to umožnil? Pouze a jen popřevratovéá ministerstvo školství.
  • No vidíš, a já študoval šest let. Asi nejsem moc chytrý.
 • lol
 • Tak zasraní ušáci ptám se, co se vám jseště povedlo tak dobře, jako rozmrdat celý svět. Jste odpad a voda na vás je uvařená.
  • Rusáci jsou ušáci? To je fakt, uvedli do praxe komunismus, s Hitlerovým socialistickým Německem vyvolali WW2 (Pakt Molotov-Ribbentrop), po válce vydrancovali půl Německa a střední Evropu a stále ti líní nájezdničtí primáti usilují o světovládu. Putin je dobrý Hitlerům učedník.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit