Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To my kapra většinou nekupujem, mám to štěstí, že mám doma rybáře, takže nám kapříka většinou chytí - když se teda zadaří :) V příštím roce nás určitě čeká plno úlovků, jelikož pro něj mám k Vánocům nový, parádní spodový prut :) Bratr naštěstí taky chytá, takže mi s výběrem poradil, jinak bych byla úplně bezradná :)

  • U nás se nikdy kapr nepodával. A taky jsme přežili...

    • Soudruhu to je tradice jak je v článku. Ježíš byl rybář je potřeba se zastavit a zamyslet se nad sebou. Nevěřím, že někdy budeš osvícen. Dej si vepřovou hlavu na Vánoční stůl, dej si džbán piva a přeji pevné zdraví. 

      • Je to, soudruhu, trochu jinak.

        Ježíš byl tesař.

        Vepřová hlava je sice trejfe, ale křesťanům to vadit nemusí - po západu slunce lze jíst cokoli.

        A stůl, stůl může být jedině vánoční. Pokud nemáte na mysli některý z útvarů v rezervaci na Vánočním ostrově, o čemž pochybuji.


        • Ježíš byl rybář lidí, ale to by jsi si musel přečíst Bibli.

          • On sám
            nikoliv, ty byste si musel číst v Bibli pozorněji, respektive při četbě i
            přemýšlet:



            Když šel
            podél Galilejského moře, uviděl Šimona a jeho bratra Ondřeje, jak vrhají síť do
            moře; byli totiž rybáři. Ježíš jim řekl: „Pojďte za mnou a učiním z vás rybáře
            lidí.“ Ihned opustili sítě a šli za ním. O něco dále uviděl Jakuba Zebedeova a
            jeho bratra Jana; ti byli na lodi a spravovali sítě. Hned je povolal. A
            zanechali na lodi svého otce Zebedea s pomocníky a šli za ním. (Marek 1, 16 -
            20)



            Prvními
            Ježíšem povolanými učedníky byli tedy rybáři. Může nám připadat zvláštní, kde
            se u Mistra bere ta náklonnost k nim. On ale nikdy nehledí na věci a na
            události tak, jako by byly ve své současné podobě hotové a definitivní. Všecko
            vidí jako znamení poukazující ještě k jiné skutečnosti. Stejně jako je on sám
            viditelnou podobou Otce, je i veškerá pozemská skutečnost projevem něčeho
            vyššího či hlubšího.



            V povolání
            rybáře neexistuje pevný a předvídatelný vztah mezi námahou a výsledkem. Když
            rybář rozhodí síť, neví, jaký bude jeho úlovek. Je závislý na okolnostech.
            Ačkoli evangelium není nějakou příručkou úspěšného rybolovu, ukazuje, že rybáři
            mohou pracovat celou noc marně. V jejich životě je spousta prostoru pro naději;
            rybář bez přestání doufá v dobrý úlovek, ale nikdy si nemůže být výsledkem
            jist.



            Pán nás
            nepovolává k jistotě. Povolává-li nás Pán, povolává nás k závislosti. Nehodlá
            nám dát sebejistotu, že se nám zdaří všecko naše podnikání, zato si přeje,
            abychom neustále vyhazovali své sítě v slepé naději, že on dovolí, aby naše
            úsilí přineslo výsledky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit