Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • No nevím jak vy, ale třeba já jakožto umělec jsem z tohoto výroku naprosto zklamán, protože to je prosět přístup naprostého hulváta... To potom člověk ani pomalu nebude mít peníze ani na chléb a ani jiné pečivo jen proto, že máme ve vládě disidenta... Spoustu věcí ještě moc nechápu no...

 • Když otevřou hubu umělci tak z toho obvykle vyleze pořádná troubovitost.
 • josef.servit.9
  Mandelinky Vám nestačí ! To není zdvořilé přehlížet HE-HE nesriskovky !
 • Byli doby, kdy takzvaní umělci vandrovali od vesnice k vesnici. Své vozy museli nechávat za vsí, aby bylo vidět, jestli v noci nelozí a nekradou slepice. Potom se ale situace změnila, dostali kamenná divadla a vyznamenání, jako zasložilý umělec, národní umělec a k tomu patřičný plat. Všichni se měli špatně, měli auta, chalupi, cestovali do zahraničí a většinou se do politiky moc nehrnuli, pod heslem " Koho chleba jíš, toho písň zpívej." Po takzvané sametové revoluci najednou zjistili, že se v politice dá vydělat hodně peněz a tak se z některých stali pod heslem "Co Čech to politik" ti nejchytčejší politici. Ti, na které v politice nezbylo místo nás v talevizi baví svými často až absurdními pořady, jako partiča atd. Hezký je také pořad kde Dejdar s uměleckým kolegou navigují lidi, aby si třeba v rastauraci hodili talíř s jídlem na hlavu a část národa nad tím uměním plesá a tleská jim. Až sem se propado to, čemu se říkalo umění a tak bych těm rádoby umělcům také zatleskal, ale přes hubu. Je těch umělců mnoho, kteří umělci nejsou, natož politici.
 • Při domácí výrobě výrobě ruského kvasu budeme potřebovat chleba, kvasnice a cukr. Chleba by měl být žitný, tmavý. Není-li právě k mání, lze chutný kvas připravit i běžného pšenično-žitného chleba. Pro zkušební várku potřebujeme půl kilogramu chleba, jeden balíček kvasnic a 100 gramů cukru.Půl kilogramu suchého tmavého chleba spaříme čtyřmi litry vroucí vody. Chleba necháme namočený asi šest hodin. K namočení jsou vhodné větší nádoby: velké zavařovací sklenice, potravinářské kbelíčky a podobně.Po šesti hodinách necháme namočený chleba vykapat. Můžeme použít velké síto nebo plátěný sáček. Směs jemně mačkáme, spíše jen přitlačujeme, aby se nám do vykapané tekutiny dostalo co nejméně pevných částic.Přelijeme nazpět do sklenice, kbelíčku nebo plastové butele. V hrnečku s převařenou vlažnou vodou rozpustíme balíček kvasnic a sto gramů cukru. Vlijeme do skapané tekutiny, zamícháme a doplníme převařenou vodou do čtyř litrů. Lehce přiklopíme víčkem (neutahujeme) a necháme kvasit na vlahém místě.V sítě nám zbylo poměrně dost vykapaného chleba, který nám šetrnost nedovolí vyhodit. Někdo ho použije jako základ k výrobě chlebových placek (či bochánků), někdo ze zbytků chleba připraví chlebovou („žebráčkovou“) polévku. A někdo zcezený chleba znovu namočí na tak zvaný „kvas - druhák“.Po dvanácti hodinách, kdy proběhne poměrně bouřlivé kvašení, přelijeme tekutinu do PET lahví, ale nenaplníme je zcela. Lahve necháme den dva v chladnu, třeba v chladničce. Je třeba, aby stály, protože se při dně bude usazovat kal, takže jsou vhodnější dvoulitrovky, které zaberou méně místa.
  • Poznámka: asi se nám v domácích podmínkách nepodaří dosáhnout jiskrnosti průmyslového výrobku. Ale můžeme mít radost z jakostního čerstvého nápoje a hlavně ruského nápoje.

   Dotazy ???
  • Jestliže jsme naložili chleba na „druhák“ , necháme chleba namočený dvanáct hodin, teprve pak slijeme, scedíme, přidáme cukr a kvasnice. Pro zlepšení vzhledu si můžeme připravit kulér – roztok ze zkaramelizovaného cukru – a dávku „druháku“ tím přibarvit. (Kulérem můžeme samozřejmě přibarvit i první várku.
 • Miluji ty naše stalinistické posezení zde na Tiscali
  • já to tu také miluji, ale parlamentní listy jsou parlamentní listy *3*
 • Kdysi umělec Knižák vypustil ze své huby tolik troubovitostí,že by to vydalo za tisíc obyčejných českých blbů.
  • přééésně, do lágru s nima i s knižákem

   vivat Stalin
 • Nu, ještě mohla Lenka Dusilová seznámit národ se svými zážitky z Číny a věnovat honorář, který od hnusných čínských komunistů obdržela na nějaké dobročinné účely.
  • fakt ? máš odkaz, nebo nějaké důkazy, chtěl bych to vidět *8*
 • Komedianti jsou podejné děwky ! *12*
  • souhlas, ale Alexandrovců se to netýká *10* ty jsou náši
 • Výborně pohůnku, Sajmon vyskoč a zameč!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit