Přejít na výpis diskuzí

Klasické rozhledny jsou nuda. Lidé se chtějí procházet 'v oblacích' a mezi stromy

19.5.2019 5:04
Petr Sobol   4 příspěvky

Hory přitahovaly turisty odjakživa. Doba jde však kupředu a nároky lidí rostou. Lanovky a klasické rozhledny už nestačí, v posledních letech proto vznikají i nové dominanty – stezky v oblacích a mezi korunami stromů. V Česku lákají ročně miliony návštěvníků.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdo se nudí, ať začne slaňovat. Nuda přejde.....Ale ne umělé stěny s parťákem a jištěním....pěkně sólo kamenné stěny v přírodě.....🙂

  • Ale klasika zůstává klasikou. A navíc mnohé staré rozhledny jsou ověnčené nimbem pradávných příběhů a s tím spojené slávy, častokrát i neslavně slavné slávy, která ovšem dráždí zvídavé návštěvníky. Prostě každý upřednostňuje variantu podle svého výběru. Staré klasické rozhledny nejsou na odpis.
    • KIMCID

      Máme v pohraničí chalupu kolem je to samá rozhledna stavěná českým nebo německým klubem turistů,popřípadě vímarskou armádou.A to jsou umělecká díla.

  • Samozřejmě, že tyto nové atrakce jsou placené a je nutno k nim dojet autem (takže k nákladům na atrakci ještě vybudování parkoviště).

    Nám kdysi stačilo, že jsme šplhali na sousedovy třešně nebo sbírali jmelí. Jmelí roste dost občas dost nedostupně, takže to už byl pořádný adrenalin.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit