Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Ženy kočovných kmenů statečně kouří i když jsou s "outěžkem". A zkuste jim to vytknout, tak něco zažijete.
  -Šak to otrok z montovne zatiahne!-
 • je naprosto v pořádku. Cigára nutno zakázat úplně, ale to by tenhle stát chcípl.
  • A pak i ten alkohol.
 • Ženy, které kouřily, byly v devatenáctém století považovány za padlé nebo za prostitutky....
  To bylo vpořádku. Protože žena, pokud má být matkou, tak dělá podraz na dítěti. A pokud chce "emancipovaně kouřit" tak ať se nechá učinit neplodnou. Bude škodit jen sama sobě a max. svému okolí.
  A pro ono říhání a t.d. - to je projevem normální funkce organismu. Jen jeho projevem či ovládáním se zařazujeme do té či oné skupiny kultivovanosti, páni rádoby "slušňáci"...
  • V tom pripade i muz kurak by mel jit na vasektomii...
 • I já se domnívám, že kouření - nekouření nepotřebovalo zakazující zákon. Vše mohlo být v rámci mezilidské tolerance, a vzájemné ohleduplnosti. Ale ruku na srdce, jsou všichni kuřáci opravdu tak ohleduplní, že po dobu podávání obědů si nezapálí? Myslím, že zatím nejsou. A nějaký způsob regulace by měl být. Domnívám se, že stačilo by, aby si to regulovali sami majitelé restaurací, kteří jediní nejlépe ví, jakou klientelu mají a zda si ji chtějí udržet. Zákon nic nevyřeší, ale podobně jako zákaz heren dosáhne vyššího stupně "utajení" a ilegality.
  • Nesouhlasím.
   Protože mezi kuřáky jsou oni slušní, ale většina neslušných. Takhle je to jednoznačné. Slušným to nevadí a ti druzí budou buďto sekat dobrotu, nebo platit.
 • Pořád myslím, že se zaměňují dvě věci. V tomto momentě nejde o to, že by se kuřáci dožadovali svého práva na kouření v hospodách. Tak to není. Vadí spíše to, že si sám majitel nemůže rozhodovat o tom, zda jeho podnik bude kuřácký nebo ne. Kdyby se sami majitelé dobrovolně rozhodli, že jejich hospody a restaurace budou nekuřácké, tak kuřák ani nepípne a přizpůsobí se. Ale tento zásah státu je na úrovni toho, jako by zákonem určoval, zda hospody mají mít teplá jídla (kolik, jaké pro vegany, vegetariány), za jakou cenu musí mít v nabídce tato jídla, kolik druhů piv a za jakou cenu musí čepovat, jakou má mít otvírací dobu, jaký druh židlí může v provozovně mít atd.
  • Dnes máme soukromé školy,obchody, nemocnice, vlaky, autobusy, letadla,..všude by si mohli majitelé určovat jestli se tam bude kouřit? *14*
   Všichni poskytují nějaké služby, v čem jsou hospody výjimečné?
   A co zaměstnanci těchto zařízení, podle zákoníku práce mají právo pracovat ve zdravotně nezávadném prostředí. *3*
   • sám si přišel na takovou kravinu, nebo je to diagnóza?
    • Až přijdeš na to proč jsou hospody podle tebe výjimečné, tak to to sem napiš!
     *14*
     Až budou zaměstnanci restaurací žalovat své zaměstnavatele za trvalé poškození zdraví,
     (a ta doba příjde) tak se z toho posserou.
     *4*
     • Je tam podstatný rozdíl. Hospoda se nikdy nebrala jako něco pozitivního. Kromě toho do školy, úřadů, nemocnic chodit občas musíš. Do hospody opravdu žádnou povinnost chodit nemáš, podobně jako třeba do bordelu. A když už tam chceš jít, máš si možnost vybrat, zda jedeš do kuřácké nebo nekuřácké hospody a vybrat si i bordel, kde ti ku... vyhovují lépe.
      • Správně, vyberu si svobodně kurvu hulící, či nehulící!!!       WOW !!!
     • bude havíř žalovat, až bude mikrobiolog žalovat, až bude chodec žalovat, až budou v lomu žalovat .... tydýýýt
      • Přečti si něco o rizikových pracích a nemocech z povolání.
       • Reakce na příspěvek:

        vážně tydýýýt...
 • Zákon je postaven moc radikalne... Vetsina restauraci ma oddelenou nekurackou část... bohužel hospody a nalevny ji nemaji... ale zase jako polepseny kurak tam nemusim jit a taky nepujdu... ale pravda je ze kuraci by měli byt ohleduplnejsi k nekurakum... je s podivem,jak nekuřáci toleruji smrad kuraku,ale beda,kdyz ma tolerovat kurak nekuracky prostředí... to uz se ohani svobodou a lidskymi pravy atd... jinak kuraci,nikdo vas nenuti kourit,tak proc s tim neseknout... taky jsem prestal ze dne na den po 20ti letech... a jde to i bez berliček... staci se jen rozhodnout... za mesic mate klid a pak jen samy pozitiva :D :D *3*
 • Kdyz to tak vezmu - neni zakaz koureni omezovani lidske svobody?
  • Ano, je. Ale není omezování mé svobody to, když mne kuřák nutí vdechovat jedovaté dýmy, které vypouští?
   Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda jiného.
   • 1. Pokud myslíte to nadechnutí na ulici, tak věřte tomu, že se mnohem více lidí nadechne zplodin z výfuku vašeho auta a ty zplodiny jsou rozhodně škodlivější.
    .
    2. Nevěřím, že vás nějaký kuřák nutí vdechovat jedovaté dýmy v nekuřácké restauraci. To slyším poprvé od vás a myslím, že lžete. V nekuřáckých restauracích se nekouří a ani jsem nikdy nebyl svědkem, že by se tam kuřák domáhal toho, že si zapálí
    .
    3. Pokud chodíte dobrovolně do kuřácké hospody, tak nepiště, že vás někdo nutí vdechovat kouř a pokud vám ten kouř vadí, tak je otázkou, jak moc normální je chodit dobrovolně na místa, kde jsem něčím obtěžován.
    .
    A nezkoušejte psát o tom, že máte PRÁVO na to jít někam do restaurace na oběd a že vám tam kouří. Samozřejmě že žádné právo na hospodu, ani restauraci lidé nemají a kromě toho jsem přesvědčen, že ve víc, jak 95% restaurací se v době obědů nekouří.
    Ale klidně vymýšlejte další "argumenty" :-)
    • A kam byste si chtěli ta "svá práva" ještě dotáhnout? Až k podřezávání krků, když vám někdo urazí cigáro od huby?
     • Mně by stačilo jedno - vy nemáte žádné právo na nekuřáckou hospodu, kuřáci nemají žádné právo na kuřáckou hospodu. Tudíž to nechme na podnikatelích, na to, jakou skupinu zákazníků budou chtít oslovit. Chce mít kuřáckou hospodu? No tak ať ji má! Chce mít hospodu bez alkoholu? No tak ať ji má! Chce mít restauraci se 100 jídly? No tak ať ji má! Chce mít hospodu bez jídel? No tak ať ji má! Já chápu, že nějakému okruhu lidí tyto služby vyhovovat nebudou, ale i o tom podnikání je.
      Nejde o moje práva kuřáka. Jde o práva majitele - podnikatele. Ale vy to asi nechápete nebo spíš pochopit nechcete, že?
     • ---------tohle by vám asi dopověděli, kdyby si viděli do pusy-----------
      nééééé... zatím jenom pokutka ... nejlépe likvidační... a sedět až zčerná když by na ní neměl. I proti sviním (těm co se chovají jinak) se musí postupovat hummánně :D
   • Aha, tak tady se asi neshodneme... on vám kuřák dá pokutu, pokud odmítnete vdechnout jedovaté dýmy? Jakože fakt u vás stojí s bločkem a jakmile se nenadechnete, vrazí vám pokutu?
    Svoboda opravdu není, když se postavíte na dno bazénu a začnete řvát, že napouštění bazénu vodou omezuje vaši svobodu nadechnout se.

    Dále, když už mluvíte o svobodě, pak prosím vemte na vědomí můj pohled na svobodu..

    Je rozdíl mezi společenskou normou a zákonem. Ten rozdíl je v tom, že zatímco společenská norma (etiketa) je otázkou toho v jaké společnosti se CHCI "pohybovat", tedy vašeho svobodného rozhodnutí, za kterým si ale musíte umět postavit. Zákon Vás nutí, bez ohledu na vaše vědomí a svědomí, určení, žebříčky hodnot a v podstatě bez ohledu na Váš vlastní názor dělat něco pod pohrůžkou násilí.

    Zákon je v tomto kontextu projevem jednosměrné vůle DOBROSERA (my vám to dobro do té hlavy natlučemem, i kdyby jste přitom měli umřít, protože my víme co je pro všechny nejlepší ..... jo a buď poslechneš, nebo ti ukážeme že jsi nic, protože my "stát" a máme právo narozdíl od tebe aplikovat násilí na prosazení své vůle).

    Bohužel, právě protože máme jednu sadu "anti-etických", ehm "antidiskriminační" zákonů, alá že nesmíte odmítnout obsluhovat v restauraci zložince co se zrovna vrátil z vězení za vraždu, nesmíte vysvěsit fotku zloděje v obchodě atd. Pak je jasný, že pro narovnání toho stavu musíte mít i sadu dalších zákonů, který "unifikují chování", tedy pokud zákonem eliminujete etiketu, musíte na druhou stranu zákonem prosadit i náhražku "morálky".
 • Albert Einstein kouřil, kdo se mu vyrovná? Zemřel v 76 letech.
  Zeman kouří je mu 72 let.
  Colombo Falk zemřel v 83 letech, tahal doutník a asi to tak nevadilo.
  Colombo kouřil i v nemocnici jak jsem si všiml.
  Můj otec nekouřil zemřel v 78 letech.¨Moje mamka nekouřila zemřela v 67 letech.
  Když se dívám na staré filmy, tam kouří každý a za každé příležitosti.
  Já jsem začal kouřit když ministr zdravotnictví tvrdil jak to škodí zdraví. Přestanu kouřit až nový ministr zdravotnictví odejde, to je člověk co říká, že je potřeba zakázat kouření.
  • Nezapomínejme, že dnes se ke škodlivému nikotinu a zplodin hoření tabáku přičítají i další škodliviny, jimiž je naše prostředí a jídlo prosyceno, že dnes máme obecně méně pohybu a žijeme méně zdravě než dřív.

   Klidně si kuř, já tě nebudu přesvědčovat, že to nemáš dělat. Jen mě nenuť, abych musel ty jedovaté dýmy vdechovat. *4*
   • Já tě rozhodně nechci nutit vdechovat kouř, ale ty respektuj hospody, kde se kouří a prostě tam nelez. Oba budeme spokojeni a nepotřebujeme k tomu žádný zákon, ne?
    Nebo chodíš po kolejích a vykřikuješ, že tě tam ohrožují vlaky a že máš právo si chodit kde se ti zachce?
   • V současných cigaretách taky není jenom čistý tabák. Tabák se namáčí do různých chemikálií, aby to lépe chutnalo a aby vznikla rychleji závislost. *4*
    • Lumpe byl jsi na Kubě?
     Nevšiml jsem si , že by Kubánská Havana někdo někam namáčel.
     Čistý produkt, obyčejný suchý list.
     • Křesťane, byls v Bulharsku?
      Nevšiml sis, že píšu o cigaretách a ne o doutnících? *14*
      Pochybuji o tom, že bys někdy kouřil kubánský doutník, jeden stojí 200 Kč - 600 Kč.
      Myslím, že nekouříš vůbec, jinak bys takovou kravinu nemohl napsat. *14*
      • Lumpe, já když jsem byl na Kubě, tak ty jsi ještě asi nebyl na světě.
       Kubánských doutníků jsem si vezl za komunistů plný kufr za pár drobných.
       Bulharsko mne nezajímá, tam jsem nikdy nebyl ani tam nikdy nepojedu si koupit Bulharské dutinky. Za tototality Bulhaři odcházeli ze země chudoby do Československa.
       Mně levné cigarety nezajímají a pokud bych je kouřil, tak si koupím rozhodně kvalitní zboží.
       Nekouřím jenom doutníky, ale mam i sbírku kvalitních lulek, fajfek atd. Kouřím kvalitní tabák ne nějaké smradlavé listí. Raději se neptej kolik stojí a když jsem na veřejnosti, tak jsem se vždy setkal s pouze odezvou, to krásně voní a to i od nekuřáků.
 • Naše "strana a vláda" se rychle učí od vůdců EU, kteří také neumí nic jiného, než zakazovat, přikazovat, rušit a inovovat. Bohužel, největšími foukači do análů vůdců EU jsou socialisté, kteří se v této nedůstojné poloze snaží stranu "rekonstruovat" až do vlastního zániku pod vedením ÚV ČSSD na čele se soudruhem Sobotkou a jeho rádcem Chovancem a spol. *1*
  • No, EU nemá žádného vůdce. Na rozdíl od výchdostepního chanátu. A u nás je jakýsi koblihář Bureše, který by také byl rád vůdcem. *1*
   • Děkuji za radu, ale se mi zdá, že jsi tak trochu naiva. Podle koho se tančí v EU?? Zda to víš? Pokud ne, tak nekomentuj. EK i EU Parlament tancuje, jak mu dva-tři pískačí pískají.
 • Mějte se dědečkové.
  Je příznačné že poze chcete abych vám ty vaše zdechliny pouze vykouřila.
  Jsem mladá a v sexu dosti náročná takže je jasné že vaše dědkovská srdce ani ptáci by už tak dlouhou jízdu nezvládly. *2* *2* *2* *2*

  odchod 19:36. Ano jsem Pussy a vy závidíte protože máte doma jenom Hussy, *2* *2* *2*
  • No tebe Simone s posranou pemprskou mezi nohama a smradu po chcankách, co se kolem tebe táhne, to je akorát tak na poblití, hnusáku fůj.. *16* *16* *16*
  • Máte pravdu děvenko. Ten můj blbec tu chce rozdávat rozum který sám nemá. *7*
   • Babko.
    Proč žijete s blbcem? Protože asi nemáte rozum jako ten Váš blbec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit