Přejít na výpis diskuzí

Kriminalisté šetří útok fotbalových fanoušků na Romy ve Smržovce

23.8.2013 23:32
94 příspěvků

Kriminalisté vyšetřují útok fotbalových fanoušků ve Smržovce na Jablonecku. Do okna domu romské rodiny údajně vhodili kus omítky a přitom vykřikovali rasistická hesla. Policie jména útočníků zná, kriminalisté je podezřívají z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod a z výtržnictví,...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Shodou okolností mám za celý svůj dlouhý život s Romy jen nedobré zkušenosti. Mohl bych jich popsat celou řadu. Ale nemá to smysl. Rozhodně nejsem tzv. rasista a dovedu pochopit, že Romové nejsou zdaleka jediným nepříjemným elementem v této zemi. Jenom mají nejhorší pověst, i když, bohužel, většinou vlastním přičiněním. Horší je, že tato situace je, tvrdím že záměrně, ještě zhoršována, ne-li přímo pěstována. Plot kolem vlastní zahrady je vydáván za ohradu, oddělující Romy od ostatních obyvatel. Projev nesouhlasu, byť jen třeba jen lehce naznačený, je vykládán jako rasismus, obrana je nazývána útokem. Nikdo se na jedné straně nepozastaví nad tím, že řada lidí romského původu se chová slušně a jsou pracovití, slušní a dobře situovaní, na druhé straně je mnohdy projev obyčejného vlastenectví, byť třeba i vyjadřovaný dost neobratně, vydáván za extrémismus.

  Vysvětlí mi někdo, proč dobrý vztah Čechů kupř. k Vietnamcům není předmětem zájmu politiků a pro ně viditelně pracujících médií? Kam se to zde najednou ztrácí ten český "rasismus"?

  Já osobně si vážím každého člověka, který mi neubližuje a který si žije po svém, ovšem za své a na svém. Tvrdí se, že jsme demokratická země, ve které je dostatek spravedlnosti pro všechny a všichni jsou si rovni. Proč je tedy, beze vší pochyby záměrně, rozdmýchávána nenávist mezi určitými skupinami obyvatel?

  Proč neplatí zákony tohoto státu pro všechny stejně? Proč jedni mohou a druzí nesmí?

  Budou-li Romové žít stejně jako Vietnamci, bude po problému. Pak ovšem politici nebudou mít čím rozeštvávat lid a ten veškerou svoji pozornost bude věnovat jejich lumpárnám. On totiž politik má sloužit svému národu, nikoliv své kapse a touze po moci. Politik má být příkladem poctivosti, spravedlivosti a také odborné kompetence. Jako ostatně přiměřeně ve všech profesích. A v tom to vězí. Pokud občané připustí, aby se řízením státu zabývaly osoby nehodné, budou doplácet i na nešvary, kterými jsou záměrně provokováni, aby se mlátili mezi sebou a nemlátili původce všeho zla.
 • Potlačení lidských práv je taky to,že Vás cikáni jako sousedé nenechají vyspat,aby jsme mohli jít v pohodě na ně vydělávat ........tento systém je opravdu vymakaný,chodíš do práce-dávej ,nechodíš do práce-ber.......dopadne to tak,že my budeme na příděl dostávat jídlo a makat,aby cikáni měli dostatek a nebyli diskriminováni.....no ono už to je skoro tak.....
 • Je nutné ve zprávě psát,že se jednalo o,, fotbalové fanoušky"?!
  Byl by snad jejich čin o něco lepší/horší,kdyby se jednalo o fanoušky hokeje,basketu,házené či jiného sportu,popř. fanoušky populární hudby,hip hopu,techna,vážné hudby nebo dechovky?!
  Jaký má fotbal,hraný deset kilometrů daleko,z něhož se zmíněná skupina osob měla vracet,vztah k jejich činu?!
  Nebezpečné je to zmiňovat proto,že běžný člověk si po přečtení několika takovýchto a podobných zpráv řekne:,,No jo,fotbaloví fanoušci,to jsou přece ty lidi,co házej kameny do oken..."
  Jde o klasický příklad neférové generalizace,kdy je z činu jedné osoby obviňována celá společenská skupina,jímž je členem-ať už jde o příslušníky jedné rasy,obyvatele stejného města,fanoušky stejného klubu,lidi se stejnou barvou vlasů atd.
  Jak by asi vypadal titulek např.,,Kriminalisté vyšetřují útok osob narozených ve znamení Kozorožce..?!"
  • Je to stejně uhozené, jako když ve zprávách uslyšíš, že ten a ten kriminální čin spáchal bývalý voják, nebo bývalý policajt. Ale bývalý zedník, nebo truhlář atd.,tam nikdy neuslyšíš. Zeman to tvrdí dobře, novináři jsou žumpa.. Rozeštvávají společnost, na přání svých bossů. *12* *16* *12* Do té doby, než dostanou pořádně na tlamu. *1* Třeba od fotbalových fanoušků metajících omítkou... *1*
  • Romové jistě provokovali a pokřikovali z oken tak,jak tomu bylo v sobotu v Ostravě,navíc romové poslali provokovat malé cikánčata,ale to policii nevadilo,zaměřili se převážně na naše obyvatelstvo,které demonstriuje za to,aby byl v této zemi pořádek,aby romové nepobírali vysoké dávky za nic,nenapadali naše lidi,nekradli a nerabovali.Demonstrace budou další a masovější a věřím,že jestliže nás vyjde do ulic víc a víc,policie nebude mít na to,aby potlačila takové davy demonstrantů.Škoda,že se zaměřili na nas,jsou přece z naších daní placení,nebo snad z těch romských.
 • beztak to byl ten dežo Honza (anonym)
 • Až vychcípají všichni komunističtí teroristi, nebude na světě válek, ani hladu!
  • četl jsem kníhu pohádek o hloupém Honzovi,jako bys mu z oka vypad,
  • člověče Ty jseš korunovaný v.l.
 • Volá malý chlapeček do rádia: Nemám rád lidi jiné národnosti, barvy pleti, sexuální orientace a vyznání. Jsem rasista?
  Moderátor odpovídá:
  Jsi-li muslim, je to v pořádku, protože jsi věrným vyznavačem Alláha.
  Jsi-li žid, patříš mezi ortodoxní a je to správný přístup.
  Jsi-li černoch, jsi určitě obětí bělošské segregace a šikany.
  Jsi-li gay, patříš k utlačované menšině.
  Jsi-li však běloch a heterosexuál, tak jsi hnusnej rasista.
 • Za to že nás mláti dostanou prebendu ,, výsluhový důchod,,. Hitler uměl ocenit své bachaře a umí to i tento system.
 • Pokud se neodmýtyzuje hadrová revolution,včetně role jejich aktérů,o čemž se stále mlčí,nebo lže,tak není v tomto státě možno nic smysluplně vyřešit,včetně cikánské otázky,chudých důchodců ,vytváření celebrit,i ztráty růstu i prosperity.
  Tyto záležitosti a jiné řeší nově zakládaná Konzervativní strana Ludvíka Vaculíka,viz jeho politické názory v úterních LN kdysi... Bližší údaje na : kozojet@seznam.cz
  Kdo nepracuje,ať nejí by mělo platit pro všechny,práce je dost,jen ji zorganizovat,jak říkají i BOB a BOBEK, : ...práce šlechtí...
  Sociální dávky pouze ve vývařovnách,potraviny před prošlou dobou,zorganizuje stát, a
  také sběrna šatstva.Další peníze jen za veřejné práce,v lese.na silnicích a všude kde města potřebují.... Pak se možná dostaneme dále
  • Práce je dost,ale největší problém je ji zaplatit *7*
 • Tady se podívejte na video,s jako cikánskou verbeží máme co do činění AH na vás vy ku*vy cikánské  http://klipmania.sk/v/viewvideo/864/zle-susedske-vzahy
  • cožpak vláda nevidí co zde romové dělají a že se to nelibí stále více čestným občanům a že jich chodí do ulic demonstrovat více a více,jaké udělala opatření,jen to že policie mláti a zatýká našince proto,že demonstriji za pravdu,kolik bylo zadrženo romu?Věřím,že Ostrava se s tím vypořádá a z tohoto města je vypraskají do rezervací.Jej to budou časy,kdy opět bude v tomto městě klid a obyvatelé se nemusí obávát,že je cikání přepadnou zbijí a okradou.
 • Pro . Řěšení cikánské otázky považuji za důležitý ale vzhledem jiným problémům podružný.Protože uvedené už před více než půl stoletím uměli řešit komunisté.Ti přebrali cikány hlavně jako kočující zloděje.Přesto je dokázali usadit a naučili pracovat.Lumpové,kteří se po komunistech prolhali k moci,ve snaze po komunistech vše přeorat,sem záměrně začali tahat cizince,aby připravili cikány o práci.A tak byla co největší cikánská ruka natažená do státní pokladny a tím pomohli cikáni této zemi zbankrotovat.Pro uvedené také velice štědře dotovali bezhlavé rozmnožování cikánů.Všechny ty lumpy,kteří se po komunistech prolhali k mpoci,je třeba protahnout katovskou mučírnou a tam odporazit,za vlastizradu,tím nejkrutějším způsobem.Za hlavní problém současnosti považuji zastavení zadlužení této země a svižné splácení nasekaných dluhů.To chce ,provést tvrdé znárodňování,měnovou reformu,odporážení vlastizrádných lumpů a znárodňování majetku jejich celých rodů.Z cikánů udělat výrobce ekologicky čisté elektrické energie.To tak,že do lokalit s nezaměstnanými cikány se dopraví soustrojí žentour,převodovka a elektrický generátor.Chozením v žentouru pak budou cikáni vyrábět elektrickou energii.Touto výrobou budou sebe a své rodiny živit.Tak odpadne cikánská ruka natažená do státní pokladny.Důchodcům,kteří pomohli stávající kapitalistický svinčík nainstalovat,je třeba vyplácet zasloužené a spravedlivé důchody,jedině na holý zadek bejkovcem.Tak hned budou stovky miliard korun na svižné splácení starou generací nasekaných dluhů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit