Kvůli jinému složení dodávaného plynu se množí stížnosti na poškození plynových kotlů
-
Ale podle ČT se přece nic neděje a protože to je etalon pravdivosti, tak nechápu ty rozhořčené výkřiky. :) :)
-
Tomu to je jedno, lidi si tu případnou opravu kotlů zaplatí ze svého, takže pohoda.....
-
Co na to fialový signálista? Asi že je všechno v pohodě.😂
-
No jo - ale dodavatel plynu je z Německa (Innogy, RWE ...) a prohlásí, že německým normám to vyhovuje ...
Kromě toho nejde jen o hořáky - také o potrubí z mědi, které se v interiérech na plyn používají a o mosazné (slitina mědi a zinku) armatury - viz odzinkování mosazi
Koroze materiálů: měď a její slitinyOn totiž ideově čistý zkapalněný a vypařený plyn obsahuje všeliká svinstva včetně té síry ... v ČR jsou tisíce kilometrů plynovodů, přípojek a armatur ...
-
Zodpovědnost? Za to může přeci Babííííš!!!
Jsme celí radostí bez sebe, že nebereme Ruský plyn a tak to domácnosti rádi a s nadšením zaplatí. A Pepíček Síkelů jim za to pošle pohlednici k velikonocím.Děkujeme, naše milá vládo.
-
Zodpovědnost za problémy bych hledal jinde, ale to je jedno, protože to stejně vždycky zaplatí spotřebitel. "Většina kotlů a dalších plynových spotřebičů v českých domácnostech byly nastavené a seřízené na ruský plyn. Jenže do Česka teď po protiruských sankcích proudí tato surovina z jiných zemí, které má ale jiné složení a může například ucpávat hořák nebo potrubí. Spotřebiče je proto nutné upravit."
Tuto prémii získali spotřebitelé navíc!
" V případě již zkolaudovaných objektů je povinností majitele nemovitosti sledovat údaje o změnách složení plynu (norský, nizozemský, katarský, americký včetně zkapalněného skupenství, pozn. aut.).Tyto informace a s nimi spojená technická řešení by měli majitelé nemovitostí obdržet od distributora, respektive dodavatele plynu"
No a toto je další "radost"
"Pro koncové zákazníky nejde primárně o životu nebezpečnou, jako spíše o nákladnější záležitost. Náhradní hořáky vyjdou na deset tisíc korun, práce spojená s jejich výměnou, případným čištěním a kontrolou stojí zhruba na dalších pět tisíc – podle velikosti zařízení a rozsahu eventuálního poškození.Speciální filtr, který by u mnohých plynových kotlů měl stačit, vyjde na přibližně 1,2 tisíce korun, k čemuž je ještě zapotřebí připočítat náklady za práci.
-
Jj - a zaplatit opravy...
-
My už máme ty své nohy jako řešeto, jak se do nich pořád střílíme 😀
-
Pokud je pravda s problémy plynových kotlů, domnívám se, že zodpovědnost za to mají dodavatele plynu, kteří na tuto okolnost / jiné vlastnosti plynu /, měli dostatečně včas upozornit.