Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milacekpublika

    Já nevím. Obávám se, že Kypr je ten poslední stát, který by do tohohle měl tlačit. Jejich pochybné napojení na podnikatele, anonymita vlastnictví a nedohledatelní majitelé firem zapříčinili, že díky Kypru v Bělorusku a Rusku vyrostla spousta pofidérních podnikatelů. Neříkám, že offshory a podobně jsou špatně. Ale když je někdo šikovný, poslouží ke špatné věci. 

  • Přečtěte si pořádně, o co jde - pan Strašík to píše naprosto srozumitelně:

    "Opatření blokuje Kypr, který požaduje, aby EU na oplátku rozšířila 

    současný rámec sankcí proti Ankaře za průzkumnou tureckou těžbu 

    u kyperských břehů."

    Nic více ale také nic méně!

  • Tak když na Kypru sídlí většina bohatých Běloruských firem

  • TheGGG

    Eurokolchozníci se nechají od Osmánů vydírat a jsou naprosto neschopní jakékoliv společné akce. EUzrádci mají jiné starosti, řešit gender terorismus, eko fanatismus a přerozdělování krimigrantů, na řecko a kypr kašlou, protože mají z osmána nahnáno. Je načase tu EU pakárnu rozpustit, nebo alespoň dosadit do čela někoho vhodnějšího, než zrádné sluníčkové neo-marxisty.

    JINAK CZEXIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Nejde o Lukašenka a Bělorusy. Každý kdo se podívá na mapu toho kousku Evropy, vidí, že obsazením Běloruska vojáky USA pod rouškou NATO (jak se to podařilo v Polsku), vznikne 2000 kilometrů široký nástupní prostor proti Rusku; navíc Moskva by byla na dostřel, běloruská hranice je jen něco kolem 450 km od Moskvy!

    • Psssst 😯......to se nesmí říkat, to je zpochybňování oficiální verze o údajném šíření demogracyje a šíření "poplašných zpráv a konspiračních teorií"

    • Co historie pamatuje o dobití Moskvy tak nemusím ani uvádět vědí všichní .To už za SSSR

      Solženicin /tehdy důstojník arnády SSSR / uvedl,že v případě napadení je nutno udělat

      průliv mezi Kanadou a Mexikem ! To je situace,kdy bude odpálena jaderná nálož několka km.

      no a tím vznikne vlna,která ten průliv udělá !Protože napadení Ruska pomocí NATA bez souhlasu USA

      je nemožné a tak Rusko v případě napadení útočí i na USA dokonce Putin uvedl,že je to zařízeno

      tak,že v případě zničení velení Ruska jsou nastaveny /jestliže se nebude hlásit gen. štáb

      tak začnou automaticky odpalovat všechny rakety jak na ponorkách tak i ostaních silech.

      No a to by byl konec civilizace !!!

      • Co má pisatel mysli, dobití nebo dobytí Moskvy?

      • Z Ruska nepošlo nikdy nic dobrého, jen samá reakce, zpátečnictví... to se u nás vědělo už v 19.století.

        • Kecy jak Palacký.

          • A že už tenkrát měl Palacký pravdu, co? 😀

            • No nevzdělanost Palackého se tím jen potvrdila a vaše taky.

              • Reakce na příspěvek:

                Nojo, Palacký nestudoval na Vokovické Sorbonně jako s velkou pravděpodobností soudruh Fji1. 😀

                • Reakce na příspěvek:

                  Soudruh je patrné váš otec ale prosím.tak se oslovujte doma pokud jste na to zvyklí. Ja jsem pro vás Pán. Ale na rozdíl od Palackého vím kdo byl Lomonosov, Mendělejev s podobní rusove co přinesli světu dobře věci. A propos Palackému bych poděkoval za jeho zkur.ení vztahu s Německem.

                  • Reakce na příspěvek:

                    Aha, soudruh je pro mne Pán, považuje mne zjevně za svého nevolníka. 😯

                    Ale s tím pravopisem má stále nějaké problémy. 😉

                    • Reakce na příspěvek:

                      Raději mám problém s pravopisem než s oslovováním souverníku soudruhu.Coz vám asi soudruhům problém nedělá.

              • Reakce na příspěvek:

                Napiš zase něco duchaplného a hned si dej palec nahoru...

                • Reakce na příspěvek:

                  Já píšu k tématu jen vy nic.

                  • Reakce na příspěvek:

                    Tak mi vysvětlete, co má Kypr a Bělorusko  = téma diskuse - společného s Palackým do kterého se zde navážíš...

                    • Reakce na příspěvek:

                      Tady někdo nesleduje vlákno že. Prvně se ptejte Občana proč to zmiňuje.A pak mne proč na to reaguji. Ale to by chtělo nejprve číst.

                      • Reakce na příspěvek:

                        Ale sleduji...

                        Občan pouze citoval... což bylo svým způsobem k tématu...

                        • Reakce na příspěvek:

                          Rusko a Bělorusko?Hmm

                          • Reakce na příspěvek:

                            😁

                            Zapomněl jsi si dát palec nahoru...

                            • Reakce na příspěvek:

                              Díky za poznámku a teď k tématu mate co?

                              • Reakce na příspěvek:

                                A co vy...?🙂

                                • Reakce na příspěvek:

                                  Já jo ale to by jste musel umět číst a chápat

                                  • Reakce na příspěvek:

                                    I když jsem dyslektik, číst umím a chápu -- na rozdíl od vás - dobře...

                                    • Reakce na příspěvek:

                                      😄😄😄

                                      • Reakce na příspěvek:

                                        Takže PÁN súdruh - kdybyste uměl číst a trochu myslel, pochopil byste, že jsem holka a neoslovoval mě rodem mužským...😀

                                        • Reakce na příspěvek:

                                          Soudruh je tvůj fotr a ty

                                          • Reakce na příspěvek:

                                            Myslím, že by mě nikdo nekritizoval, kdybych ti za zato slova dala přes hubu...

                                            • Reakce na příspěvek:

                                              Za pravdu se zlobíš 😄

                                              • Reakce na příspěvek:

                                                Já se nezlobím - nejde se na tebe, jedince ducha mdlého, zlobit ...

                                                Jen si zasloužíš za ty své kecy přes hubu...

                                                • Reakce na příspěvek:

                                                  Jistě rudochu

    • No a o to vlastně jde. Kdepáák nějaká demokracie. Jde o moc jako vždy. 

      • Samozřejmě souhlasím,že o moc ale jsou to peníze !!!

  • Kypr má pravdu. EU proti Turkům nepůjde a nechá se od něj vydírat. Je to daň za vyloženě jednostrannou a alibistickou politiku současné EU.  Proti Bělorusku  bude hrdinně  a "zásadově"  vyhlašovat sankce, protože je to nic nestojí.  Proti Turecku nevyhlásí nic i kdyby zabralo Kypr celý. Vedení EU a EK si hraje na mocipány, prosazuje pouze to, co vyhovuje velkým zemím a na starosti malých států kašle. Je dobře, že se kyperská vláda proti tomu postavila. Vsadím se, že se Turci budou volně pohybovat ve vodách Kypru, budou těžit plyn a politici EU budou planě žvanit a žvanit.  To je dnešní Evropská unie.  

  • fero

    Kdyby politici EU opravdu chtěli něco udělat, zavedli by už před měsícem individuální sankce a nehandrkovali by se, zatímco Lukašenkovo banda si mezitím převádí své peníze a aktiva na Západě na bílé koně 😠  Bohužel. DIKTÁTOŘI
    ROZUMÍ JEN SÍLE
    (zbraní, Molotových koktejlů či ekonomických sankcí).



    Deprivanti jako Lukašenko
    postrádají ve své aroganci i základní instinkt, pud sebezáchovy, takže
    dialog s nimi nemá žádný smysl. Proto nakonec často končí na mrchovišti
    rozsápáni davem, jímž pohrdali.



    Běloruský gangster, pobíhající po Minsku
    s kalašnikovem, bude nakonec rád, když nedopadne jako Ceaucesku, Allende,
    Milošević  nebo Kaddafí, ale podaří se mu ještě včas prchnout do Moskvy, jako
    Janukovičovi a dalším darebákům. Absurdní je, že jej někteří politici
    a novináři dosud titulují „prezident“.



    Čím více
    bude Lukašenko stupňovat teror, tím dříve půjde prostě k čertu.
    Alternativou je pouze ukrajinský či rumunský scénář, občanská válka anebo ruská
    anexe. 
    Ovšem každý represivní
    režim je nakonec utopený v krvi, jakmile represe přesáhnou jistou míru. Viz
    pořekadlo "Kdo seje vítr, sklízí bouři". ALE horší bude, až přeteče
    pomyslný pohár trpělivosti i v Říši středu nebo Zemi, kde dnes znamená včera!
    To nechci ani domyslet.



    Také mám obavy, aby v
    Bělorusku „nepomohlo“ Rusko bratrsky jako onehdy na Donbase. Navzdory logice. Ruští
    jestřábi jsou totiž natolik nalevo od rozumu, že od nich může svět - po Čečensku,
    Gruzii, Krymu a Donbasu - čekat klidně i další bratrskou internacionální pomoc!
    Však „zelené mužíky“ má již Putin dávno připravené.



    Spoléhat se v jeho případě na nějaké „evropskou“
    logiku je asi stejně zcestné, jako v případě Brežněva či Andropova.
    Bolševická / čekistická logika nemá se západním uvažováním nic společného.
    Viz třeba blog "RUSKÁ PRAVDA" a skutečnost =
    https://ferohrabal.blogspot.com/2019/01/ruska-pravda-skutecnost.html
    !



    A propos: Běloruské
    partyzánské hnutí má svou dlouhou tradici - nejprve proti bolševikům, pak
    nacistům a poté proti Sovětům bojovalo až do r. 1957!



     

    • Tady ten blázen své plky spamuje na každém zpravodajském serveru

    • Kde jste byl Vy upsaný hrdino, když se zavírali na spoustu let lidi v Katalánsko? Nebo zvracíte výhradně na východ? 

    • Souhlasím!

      Jen dodávám nezapomínejme na dávnou lidovou moudrost, která praví NA KAŽDOU SV.NI SE VAŘÍ VODA


      • Ano i na vás

        • Pane kolego, ani já to tady nemám na věčné časy a nikdy jinak, jak jeden soudruh obhajoval své řiťolezectví do ruské "píp". Ten soudruh už je v pekle - budiž mu odpuštěno.

          I Vy TAM také jednou půjdete. Přeji Vám, aby to bylo ještě za hodně dlouho a aby ten odchod byl bez utrpení. 🙂

          • Nápodobně

            • Děkuji. 🙂

  • Přečtěte si pořádně, o co jde - pan Strašík to píše naprosto srozumitelně:

    "Opatření blokuje Kypr, který požaduje, aby EU na oplátku rozšířila 

    současný rámec sankcí proti Ankaře za průzkumnou tureckou těžbu 

    u kyperských břehů."

    Nic více ale také nic méně!

  • Kissino81

    Kolaboranti se najdou za každého režimu. Běloruško nám může být ukradené, ale Kypr, který je součástí EU a je okupován tureckým partnerem z NATO?To má být jako co? CO prosim Vás může Kypr ještě ztratit? Pisálku nejapný?

  • Turecko ovšem okupuje část Kypru, na které vyhlásilo nikým neuznanou Severokyperskou republiku. Vlastně uznává ji Turecko.... Co udělala pro Kypr EU ? Turci okupují část Kypru od roku 1974, v roce 1983 byla vyhlášena samostatnost ... Co třeba rozdíl Krym x Severní Kypr? Kypr dělá dobře, že "vydírá"!!! Jinak s Turky nikdo nehne!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit