Přejít na výpis diskuzí

Lékaři mají další podezření na ebolu v Česku. Pacient se vrátil z Libérie

9.10.2014 22:30
23 příspěvků

Ebola se možná Česku přece jen nevyhne. Lékaři hospitalizovali pacienta s podezřením na smrtící virus. Jde o podnikatele, který se před necelým měsícem vrátil z Libérie. Právě v Africe nemoc řádí obzvlášť zuřivě. O život tam připravila už téměř čtyři tisíce lidí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Proc kazdy cestujici prichazejici ze zemi ,kde je Ebola rozsirena ,neni hned po vystoupeni
  z letadla podroben testum?To prece nemuze byt drazsi nez pripadne leceni postizenych.
  • Milý kolego, v tomhle hokeji u nás nejde rozpoznat, kdo přilétá z konkrétního státu, pokud se nejedná o přímou linku bez jakéhokoliv mezipřistání. Jak jsem již uvedl dříve, borec určitě přiletěl linkou z EU, no a tam nejsou žádné omezení jako např. v letadlech do USA, kde se vyplňuje před přistáním formulář, nebo do Tel Avivu, kde se jakkoliv podezřelý ani nedostane na palubu. Prý se tomu u nás říká demokracie, kde nelze uložit povinnost nepřikázanou zákonem. A až naši borci v parlamentu něco takového přijmou (jestli vůbec), tak bude po Ebole. *3*
   • egermann;diky za vysvetleni,snad se nasi politici pouci a dospeji k nazoru,ze je lepe lecit jednu osobu nez riskovat sireni nakazy.
 • A kdo jiný to sem dovlekl, než kapitalista!
  • Komunista;co to porad meles za nesmysly?Copak chudi Africane jsou kapitalisti??? Nebo komunisti???
 • To máte za tu vaši demokraciji. Dobře vám tak! To se v socialismu stát nemohlo!
  • Vy jste opravdu komunista *14*
 • No, málem jsem se začal strachovat. Ale vrátil jsem se zpět na článek a ejhle, naše milá redaktorka Alina Holušová, velká specialistka na Ukrajinu a v podstatě na všechno, včetně posuzování vzhledu nových ministryň. Tak jsem se trochu uklidnil, protože dosud co ta paní napsala, bylo poněkud pootočené, někdy až úplně obrácené.
  Ale na rovinu kluci a holky, hledání konspiračních teorií zde nepomůže, ebola je prostě faktem, neviditelná ruka trhu aplikovaná českým způsobem přinesla své ovoce. Z těch afrických států není na žádné z našich letišť přímá linka a neexistuje žádná povinnost hlášení, odkud ve skutečnosti letí. V lince z Frankfurtu přiletí někdo ve skutečnosti z Nigérie, projde automaticky turniketem pro přílety z EU a je vymalováno. Z kým pan podnikatel tady těch 22 dnů podnikal, či dokonce i zasunul se už doopravdy nezjistí, takže lze poze doufat, že je to jako u toho tanzaňana v Pardubicích jiná nemoc.
  A teď trochu drsněji, zachovejte paniku, stoprocentně smrtelné to není a taky to úplně všichni nedostanou, takže vzorek čechů na světě zůstane. Ještě že to borci z komunální politiky nestačili využít, už vidím ty transparenty "Ebola - prostě ji vyléčíme", nebo naopak "Pražané - vracíme Vám zdraví, bez Eboly, komunistů, fízlů a estébáků" *3* *3* *3*
  • I když se infekce neprokázala, tak stejně ten mukl musí být naprostý idiot, když se v dnešní době pouští do rajzování do země zamořené ebolou. Vinu má ale i režim, který musí prostě počítat s tím, že v každém národě je určitý počet mutantů a kandidátů Darwinovy ceny a zpřísnit kontroly na letištích a rovněž na hranicích. protože, pokud by to fakt těch 22 dnů roznášel po Praze a ti nakažení taky, tak potěš pámbů! Zvláště ve státě, kde to neumíme ani zjistit a musíme s každým prdem do Německa.
   • Který režim máš na mysli soudruhu? Pitný?
 • metody jak zastavit šíření epidemie. Malá a Velká STERILIZACE

  Malou sterilizaci si může provést každý člověk sám....jedná se o metodu desinfekce organismu lihem. Čím větší množství lihu v jakékoli formě slivovice, lékařský denaturát, absint, mazadlo rytíře Brtníku z Brtníku Alpa.......tím větší šance na zlikvidování patogenů. Nejvyšším stadiem malé sterilizace je absolutní umrtvení jak cizorodých forem, tak potenciálního lidského hostitele.

  Pak se jedná o Velkou sterilizaci kdy zasažená oblast, v tomto případě Praha je desinfikována a zbavena infekce atomovou bombou. Oceňujeme v tomto případě předvídavou moudrost našich Amerických přátel, kteří, ještě než začaly informace o rizicích Eboly prosakovat na veřejnost, začali nezištně a obětavě ve spolupráci s Ukrajinou pracovat na případné eliminaci infekce v Praze i v Evropě za pomoci desinfekčních Ruských raket.
 • Je docela možné, že na vlastní kůži zažijeme to, co jsme dosud vídávali jen v amerických filmech - zánik civilizace. Z hlediska planety je jistě dobré, že se očistí od agresivního parazita jménem člověk. Otázkou je, zda se ale nejedná o sebezničení uměle vytvořeným virem. V tom jsou přece lidé mistry, vynalézt a vytvořit to, co je nejvíce smrtící a co jich samotných co nejvíce zabije.
 • sirak
  Vozit nakažené lidi v předterminálním stádiu léčit do Španielska či USA je vrchol neodpovědnosti až diletantizmu nejhrubšího zrna. A to ještě nejsou léky. Úplným vrcholem je přílet českého podnikatele z hnízda nákazy rovnou domů a pak se po několika dnech cíti špatně. Kolik lidí z Libérie přilétá ?Stovky ? Tisíce ? Ne, jenom pár. Proto se měl hned karantenizovat po dobu inkubace viru a pak pustit když je negatívní. To je alfa omega. Selhalo letiště, celníci, policie, administratíva a epidemiologové (ne hygienici !). Nutně vyvstává otázka, jesli je to všechno řízené a plánované.
 • Možná bychom se divili,kdo za tím stojí a potřebuje prověřit účinnost.Vzpomeňme jen na chřipku v padesátých letech a křováky.Kdo jim to tam nasadil a potom je s velkou slávou léčil..... *16* *16* *16* *16* *16* *1*
 • Zaplať páááán Bůh, konečně jsme světoví, konečně jsme průměrní Evropané.... I toto je důležitá čárka do statistik v Bruselu, v případě, kdyby se nám ta nemoc vyhnula, budeme ji muset za drahé peníze dovézt, nebo na nás bude uvalena pokuta či daň. No a nyní hajdy nakoupit ze státního vakcínu, ať se nějaký Janoušek či Ritig a jim podobní nakapsují.....
 • Kolik lidi ma virus a ruzne nakazlive nemoci,co sami o nich ani nevi a volne se pohybuji...Kolikrat i nemoce sve taji,aby nebyli krmeny samymi leky a neni uz takova duvera ve zdravotnictvi,co se stalo i byznisem,zisk na penize..Cim vic marodu,cim vic leku marodi ji,setri se na invalidech,co nam ukazuji v televizi i,ruzne pribehy,tim jsou vetsi zisky a prace je pro zdravotniky...a clovek dnes uz nerozezna,kdo je poctivy a kdo se snazi mit hl.zisk a pak jime zbytecne leky....Driv vse bylo zdarma a lecilo se,co slo nejlip,byl pojizdny autobus,co stavil ve mestech a kdo chtel si nechal zrengenovat plice...Lekari driv lecili jak bylo treba a ne co nyni,maji povoleny limity,maji omezeni a jsou sama administrativa,papirovani...I lde musi resit administrativu a vyrizovani,co zdrazuje casove,to driv skoro nebylo,ne tolik,co je dnes....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit