Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mladí tupci nadávají že důchodci dostávají peníze a Kalousek dokonce důchod
    nazval sociální dávkou. Zřejmě jim ušlo že důchodce který dříve pracoval odváděl
    státu peníze právě na své zabezpečení ve stáří.
    Protože však plat i důchod 20 let stagnuje zatímco ceny všeho neustále rostou
    nestačí ta almužna na slušný důstojný život ale jen na přežívání.
    Kdo dává hlas pravičákům podporuje genocidu sociálně slabších to znamená
    většiny panstvem okrádaných občanů.
    • Ja to neslysel-Kalousek nazval starobni duchod socialni davkou-je-li tomu tak,pak potrebuje
      exfinancministr kazdy den jednu pesti mezi oci a to az do smrti.Doufam ,ze dlouho nebude oxydovat a nedocka se socialni davky.
  • kdyby komunisti, dnes převlečení za pravici, nerozkrádali co se dá, byl by zde normální stát, normální lidé a normalní výdělky. Pak by takovýchto úvah o podporách nebylo třeba.
    V tzv. západních kapitalistických zemích to na rozdíl od nás funguje. Kdo má práci, vydělá si na bydlení, záliby a žije v pohdě. Kdo nemá práci, má problém s bydlením a zálibami, ale žije.
    U nás, kdo má práci, honí se , zadlužuje , byť s problémy ale bydlí, záliby jen když si utrhne od hu...y. Kdo nemá práci, živoří, vybírá kontejnery, při troše štěstí i bydlí alá středověk, žije v opovržení podporovaném štvanicí v médiích s typicky komunistickým heslem "kdo nepracuje, ať nejí" . ( a teď vůbec nemyslím různá "etnika",to je úplně jiná kapitola) . Nakonec proč se rozčilovat kvůli prodejným politikům, naoko se mezi sebou hadajících, kteří všichni spolu seděli ve stejných školních lavicích a jejich rádobydiplomy zdobí dodnes nezaschlá komunistická razítka?
    • Mám neodbytný dojem, že nám občanům tady politici a různí papaláši hrají podivnou komedii, aby nás zabavili anebo otrávili. A spousta hloupých (možná jen unavených a otrávených) anebo naivních občanů jim ještě zobe z ruky, volí stále dokola ty (skoro) stejné lumpy nebo jejich následovníky a vlastní mazané "medvědáře". Na rozdíl od zemí, které zmiňujete, je tady ŠPATNĚ nastavený systém řízení státu i systém hodnot, kdy z emi "řídí" bezohlední a mnohdy i neschopní lidé, které si ale sami volíme. Vyhovují vám ? Ne ? Tak proč je sakra stále volíte !!! Máme vždy nějakou % účast voličů ve volbách (40-70 %) - představte si, že by účast byla jen 10%. Potom bude mít 9 občanů z 10 ústavní právo na tzv. projev občanské neposlušnosti, protože už JE ani ve skutečnosti nikdo legitimně nezastupuje, natož k jejich spokojenosti ! To už nepůjde "shora" ignorovat a bude zapotřebí provést zásadní změny, třeba i cizím zásahem a krizovým - mimořádným řízením státu. Jestli je tohle zrovna revoluce, nevím, ale k zásadním změnám musí dojít, a to nejlépe co nejdříve !
  • no,ono by uplně stačilo,kdyby poctivý pracující dostávali za svou práci pořádně zaplaceno !!!! a né že se dočteme v médiich,že ,,češi jsou chudí pracující !!!,,....potom by mladí at už schválně nebo z nouze nemuseli žadonit o peníze u ,,starých rodiču,,...
  • Ááááá, tak nám zase začíná předvolební propaganda proti důchodcům. Ti holt můžou za všechno, za I. světovou válku, za II. světovou válku a když náhodou vypukne III. válka , tak za to zase budou moct důchodci. nebylo by vhodnější aby policie vypátrala a soudy vymohly ty peníze, které nám z důchodového rozkradli a vyvezli státem podporovaní zloději do daňových rájů. Kde se ztratily naše úspory za celoživotní práci, kterou si stát bral a neptal se nás. A pak tentýž stát nám je ukradne a nechá proti nám štvát lidi. Všichni by jste se měli stydět. Ale na každého dojde, Taky budete staří, nemocní a taK JAK SI SVÉ POTOMKY DNESKA VĚTŠINOU VYCHOVÁVÁTE, TAK vÁM NEPODAJÍ ANI SKÝVU CHLEBA.
  • Moravská lidová
    Měltě tatíček tři dcery, všecky na vydaj byly. Nejstarší jak vydával, tři sta tolarů s ňu dával:
    »Budeš mě, cero, živiti, jak nebudu mocť robiti?« »Budu, tatíčku, toť budu, do vaší smrti, dá-li Bůh.«
    Jak tu prostřední vydával, dvě sta tolarů s ňu dával:»Budeš mě, cero, živiti, jak nebudu mocť robiti?«»Budu tatíčku, toť budu,do vaší smrti, dá-li Bůh.«
    • Dy tu nejmladší vydával,holé stěny jí věnoval:»Budeš mě, cero, živiti,jak nebudu mocť robiti?»»Budu tatíčku, toť budu, do vaší smrti, dá-li Bůh.«Neminulo sedym roků,šel tatíček v slabém kroku.
      A šel najprv k svej Věrušce,k svojí nejstarší cerušce:»Budeš mne, dcero, chovati? Já už nemožu dělati.« Ona do komůrky vešla, starý provaz odtaď nesla:»Dyž nemožete dělati,
      dite se do lesa věšati.« Vzal hůlečku a zaplakal:»Čeho jsem se já dočakal! Vzal hůlečku, šel ze dveří,šel ku svej prostřední dceři.»Budeš-li mě ty chovati, dy už nemožu dělati?«
      Ona do komůrky vešla, starý sotorek přinesla:»Dy nemožete dělati,dite si chleba žebrati.«
      Vzal hůlečku a zaplakal: »Čeho jsem se též dočakal!« A šel k tej nejmladší ceři a vcházel v strachu do dveří. »Budeš-li mě včil chovati, dy já nemožu dělati?«
      Ona do komůrky vešla, pěkný koláč mu donesla:»Tu máte, tatíčku, jezte,moje děti mně kolibte.«
      »Cerko, cerko moja milá, tebe jsem najvěc trestával, včil u tebe milosť dostal.«
      »Dobře jste to mně dělali, že jste mne z mladu trestali.«
  • Za 10 dní jsou předčasné volby záměrně říkám ,,předčasné,,, Danu, 15. 10. 2013 17:49:03
    které jsou důsledkem vleklé vládní krize pravicových stran ale i hlubokou krizí současného prohnilého politického systému zlodějnami, korupcí, lichvou, bezprávím,porušováním ústavy ČR atd. Tento politický systém zastupují všechny politické strany jež v posledních 24 letech zde tvořili vlády tedy prioritou velkých stran ODS a ČSSD. všechny vyrůstající pravicové nové populistické subjekty ANO,Svobodní,hlavu vzhůru, Piráti, SPOZ jež by chtěli moc a moc do politiky ke korytům státní kasy do které platíme všichni nesmíme dopustit. Po 24 let je naše zem systémově rozkrádána a zadlužována a tím systémově likvidován život českých občanů.. Moc se třesou pravičáci a populisticky před volbami slibují nemožné v touze dokrást naší zemi po předčasných volbách nejen církevním megatunelem
  • Většina důchodců podporuje také více pomoc mladým rodinám, aby už nemuseli ze svého důchodu dětem přilepšovat sami. Ono bez pomoci rodičů by leckterá mladá domácnost neměla ani na bydlení a ani na jídlo. Tak si babka s dědkem odřekne a za svou dovolenou koupí aspoň vnoučatům oblečení a nějaký mlsek. Kde jsou důchodci dva je to ještě k přežití, když zůstane sám, není to ani na bydlení ani na slušný pohřeb. Tož tak. Jak mohou čekat pomoc od dětí ?
    • Máte pravdu. Ale myslíte si opravdu, že děti si přestanou chodit k důchodcům pro peníze, když stát přidá jim namísto důchodcům ??? Netvrdím, že se všechny dospělé děti chovají ke svým rodičům brutálně ( u mne tedy ne, já jsem v pohodě ), ale znám řadu důchodců, kde sotva dostanou penzi, už je někdo u nich pro peníze a pak už jej rodiče opět celý měsíc nevidí. Kapitalismus sem přinesl hyenismus až příliš rozsáhlý !!! Ostatně to ta TOPačka a ještě k tomu lékařka vyřvávala veřejně, že důchodci si buď zvyknou na strašlivou bídu anebo mohou klidně umřít !!! Její jméno si honem už nepamatuji, ale jistě víte o jakou potvoru TOPáckou jde !!! A takoví jsou v TOP 0 všichnil jenom krást a krást !!!
    • Je to tak !! Když přidáte důchodcům ,přidáte vlastně mladým !!
  • Co je tohle za blbost?? Já chci podporu pro rodiny s dětmi, protože to je naše budoucnost a také chci podporu důchodců, protože ti chodili celý život do práce, podporovali tento stát a je nedůstojné aby na stará kolena vybírali kontejnery...
    Já NECHCI a nesouhlasím s podporou nepřizpůsobivých občanů, kteří berou dávky od státu za nic, úspěšně se nám zde množí a jejich chov je v podstatě k ničemu.
    Konečně přestaňte vypočítávat kolik pracujících živí důchodce a udělejte analýzu kolik živíme těch, kterým se makat nechce. A přestaňte podněcovat generační nenávist !!!
    • Přesně tak. Každému podle jeho zásluh, přínosu pro společnost, snahy a píle, odpracovaných let apod. Není zase takový problém znovunastavit správný systém skutečných hodnot a řídit se podle něj. Kdo zásluhy anebo přínos nemá, popř. ani nechce mít, dostane jen minimum - anebo nic. Ať živoří, jak umí. Budete si doma chovat a vydržovat slepici, která nenese, jen žere ? Těžko, ta je zadarmo drahá - takže buď se vzpamatuje anebo konec srandy. Jak by ktomu přišly ty ostatní nosnice ? To je zdravý selský rozum ...
    • ... přišli, natáhli ruku, pohrozili dostali a užírají dál, konečně, vždyť by nám mohla EU posílat pro ně co chtějí, nebo ať si je tam do Bruselu vezmou ...
      • Jenže my do té EU přispíváme taky. Takže tu svoloč živíme z našich kapes. A práce pro nepřispůsobivé je přece nedůstojná, sice polidštila opici, ale v tomto příběhu je to ponižující.
        • Jelikož naši dementní ministři nejsou schopni sestavit projekt, na který by nám EU mohla uznat dotaci ( zejména Dobeš MŠMT a Dobeš II. z dopravy ), přičemž naše paušály, posílané do EU se nemění, tak vlastně tam dodáme EU dvakrát tolik, než od nich vyčerpáme !!! Volíme blbce, kteří ničemu nerozumí a nic neumí, třeba Dobeš školský vymyslel pouze nesmyslné zkrácení školních přestávek, takže se nikdo nestačil ani vyčůrat a na dotace z EU vymyslel pouze instalaci automatů na instantní polévky a v Bruselu se z toho potrhali smíchy. Samozřejmě si s takovým projektem utřeli zadečky...a takové blbce volit ??? NIkdy !!!
  • Nikdo nechce sociální dávky pro rodiny s dětmi, ale přídavky na děti, jako je běžné na západ od čezka, tak tady neoblbujte lidi a nepište furt nesmyslné zprávy. *16* Kdo nechodi např. v Německu do práce tak nemá nárok na přídavky.
    • Ono by to šlo ještě levněji tak, že by to stát nestálo skoro ani tu korunu "přídavků".. v tom, že kdo pracuje a žije, jako "řádná rodina s dětmi" bude mít motivaci a společenskou podporu "rodiny jako základu státu" v zajímavých daňových odpočtech, protože nemá cenu něco brát a pak to zas dávat v "přídavcích nějak" zpátky a navíc to nebudou dostávat všelijací jakoby "takysociální" vyčuránci a parazité co se dlouhé roky vůbec nesnaží o nic.. Soc. podpora a jiná podpora.. by pak měla být přidělována konkrétně jen těm co se snaží svůj život řešit, už mají odpracováno či jsou vážně nemocní a ne "plošně, aby to bylo prý politicky citlivé a smířlivé"... Ti co by chtěli jen cikánsky parazitovat, tak by měli smůlu a dostali jen holý základ "voda, chléb, erární oblečení" či "státní práce" a nebo jít jinam,.. kde jim to budou trpět a ne jak dnes, že mnozí co pracují, celý život pracovali či právě rodiny s dětmi mají méně, než "parazité a takysociálka "
    • Jo také pravičáci v poslední době úspěšně v TV předhazují, že tu máme nízké daně a ceny vůči západním státům a že to není tak špatné s korunou, ale již se z nich nikdo nemíní, kolik si kdo v zaměstnání vydělá. Max. jenom se chlubí se zvyšováním průměrné mzdy, tedy co bere a sama sobě se odměňuje pravicová pakáž, která má nehorentní platy, že tolik ani ten podnik není schopen to v takové hodnotě výrobky snad ani vyrobit. Veškerý zisk mají pouze pro sebe.
      • Kdybys nebyl kokotem, nestal by ses vypatlaným komoušem!
        • Pišto, máš to dobré. Blahoslavení chudí duchem..
  • Milionáři všechny občany okradli a okrádají. Ne důchodci ! Jen pravicová pakáž zavedla kruté daně, všechno zdražila, vyhánějí lidi z bytů a ze zaměstnání, zničila zdravotní péči nás všech a teď se snaží přenést veškerou vinu na důchodce za vést tu generační problé. To všechno zavinil ten pravicový ksindl, který vás neustále přesvědčují, že jsou vzdělaný (snad, tak z Plzně) a (všeho) schopný. Pravdu převracují na závist. A neustále straší komunisty, kteří byli obětí své doby a rozdělení světa před 50 lety a již vynechávají církev, která byla nejhorší a ani nehovoří kdo zavinil světové imperialistické války, kterou mají na svědomí buržousti také. Všechno by se jim mělo znárodnit a vrátit zpět stýtu a hned by bylo na vše a byli bychom bez dluhů-
    Ne občané, ale buržousti za všechno mohou. Proto je nevolte. Nejlépe by bylo je vyhladit a nastolit spravedlivý sociální stát pro všechen proletariát.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit